Muszę to wiedzieć

Tłumaczenie: Agnieszka Walulik
Wydawnictwo: W.A.B.
Need to Know
Marczewek

Hit z USA, top 10 bestsellerów New York Timesa. Vivian Miller to matka czwórki dzieci, szczęśliwa żona idealnego ojca i męża Matta i analityczka CIA w pionie zajmującym się kontrwywiadem, a konkretnie działalnością rosyjskich szpiegów na terenie USA. Vivian rozpracowuje temat uśpionych agentów Rosji, udaje jej się dotrzeć do zawartości komputera Yuriya Yakowa, podejrzanego o bycie centrum...

Hit z USA, top 10 bestsellerów New York Timesa.

Vivian Miller to matka czwórki dzieci, szczęśliwa żona idealnego ojca i męża Matta i analityczka CIA w pionie zajmującym się kontrwywiadem, a konkretnie działalnością rosyjskich szpiegów na terenie USA. Vivian rozpracowuje temat uśpionych agentów Rosji, udaje jej się dotrzeć do zawartości komputera Yuriya Yakowa, podejrzanego o bycie centrum komórki. Historia nabiera rozpędu, kiedy ku własnemu przerażeniu Vivian w folderze ze zdjęciami pięciu "uśpionych" znajduje się portret swojego męża Matta….

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: materiały wydawcy

Roman Dłużniewski | 2018-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2018

Nie liczyłem ile razy miałem ochotę przerwać czytanie i odłożyć książkę na półkę.
Czy można być tak głupim, a raczej głupią ?
Czy można być tak bezdennie głupią, żeby nie zobaczyć tego, co jest przed oczami ?
Agentka CIA z dziesięcioletnim stażem w Agencji, po niezliczonych szkoleniach, jakie musiała przechodzić zachowuje się jak pijane dziecko we mgle.
Tak, oczywiście dzieci, rodzina, ale gdzieś są granice, tego, co można zrobić.
Kobitka wsadza sowiecki pendrive do komputera CIA i twierdzi, że robi to dla rodziny.
Jezu, gdyby to była (z całym szacunkiem dla osób wykonujących te zawody) ekspedientka, fryzjerka, krawcowa to może bym to kupił. Ale agentka kontrwywiadu ??

Żenujące zachowanie, żenująca książka.

katala | 2018-09-23
Przeczytana: 23 września 2018

Cóż. Po raz kolejny okazuje się, że niezły tytuł, całkiem udana okładka i zachęcający blurb nie wystarczą, aby uznać, że książka watra była czasu, jaki został jej poświęcony. Ta nie była warta, żeby nie powiedzieć, że ograbiła mnie z czasu, jaki mogłam poświecić książce, która zagości w mojej głowie dłużej niż ta.
Bolą mnie głupie bohaterki. Boli mnie brak realności. Bolą mnie niewiarygodne historie, które nawet nie próbują udawać, że ktoś poświęcił im odrobinę uwagi, bolą mnie idealne kobiety i idealnie kreowany przez nich i w nich świat, boli mnie przewidywalność w miejscach, w których chodzi o tajemnicę i zaskoczenie.
Jak można się domyśleć, nie obyło się bez tabletek przeciwbólowych podczas lektury.
Jak zwykle, kiedy zbieram się do napisania kilku słów, staram się skupić na jakiś pozytywach, tutaj naprawdę nie wiedziałam na czym. Jak to możliwe, że ponoć świetni pracownicy CIA mają odruchy, zachowania, działanie rodem z ostatniej grupy przedszkola? Jak ja jako czytelnik mam...

Jolka | 2018-09-11
Przeczytana: 11 września 2018

"Musze to wiedzieć" to powieść szpiegowska,która jest powiedzmy ..dobra.Nie przyciąga może szalonym rozwojem akcji gdzie główny temat to amerykański i rosyjski kontrwywiad ale nie ma w niej też tego czegoś co by mnie powaliło na łopatki.Pierwszym zarzutem to sama bohaterka Vivian,która pracuje w CIA jako doświadczona analityczką a zachowuje się jak dziecko.Jako agentka CIA powinna "mieć jaja",myśleć szybciej,intensywniej,działać jak na agentkę przystało a tu wyszła jakaś rozlazła jajecznica.Drugi zarzut to zbyt dużo rozmyślań Viv na temat jej małżeństwa ,rodzenia dzieci,które są jej oczkiem w głowie,ale po co autorka do takiej szpiegowskiej książki daje tyle bezsensownych opisów,które niczego odkrywczego nie dodają książce.
Sam pomysł ok,akcja nie gna na łeb,na szyję,nie ma tu sen pościgów,szamotanin ..w sumie jest przewidywalna i niczym mnie nie zaskoczyła..Szkoda

Izabela Pycio | 2018-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2018

"Wkrótce zdradzę człowieka, którego kocham najbardziej na świecie. Bo nie mam wyboru. Przez wzgląd na tę flagę, mój kraj oraz fakt, że tak naprawdę nie jest to..."

Fantastycznie czytało mi się powieść, intensywnie trzymała w napięciu, w zasadzie od pierwszej do ostatniej strony angażowała z całą mocą, wywołując jak najbardziej pozytywne wrażenia, frapująco podrażniając wyobraźnię, a co najważniejsze, nie pozwalała na oderwanie się od śledzenia ciekawie rozbudowanej intrygi. Zbliżając się do poznawania zakończenia przybliżanej historii miałam wątpliwości czy autorka zbyt szablonowo nie potraktuje pomysłu na finalną odsłonę, ale i tam czeka na czytelnika wyśmienita niespodzianka. Odpowiadają mi takie mocne szpiegowskie klimaty.

Identyfikowanie wrogów USA, rozgryzanie siatki rosyjskich agentów, tropienie śpiochów i metod ich funkcjonowania, właśnie tym zajmuje się Vivian Miller. Prywatnie spełniona osoba, matka czworga dzieci, żona sympatycznego mężczyzny. Pewnego dnia odkrywa, że...

Luna | 2018-09-05
Na półkach: 2018, Przeczytane, Rozczarowanie
Przeczytana: 05 września 2018

„Mam wrażenie, jakby mój mózg przestał działać, jakby nie potrafił przetrawić tego, co się tu dzieje”.

Naszły mnie nostalgiczne wspomnienia…
Kiedy byłam nastolatką oglądałam sporo seriali paradokumentalnych o zabarwieniu kryminalnym i detektywistycznym. Obecnie nie oglądam telewizji, ale myślę, że nadal takie istnieją. Gdybym miała napisać książkę na podstawie takiego serialu, to właśnie wyglądałaby podobnie do tej oto perełki „Muszę to wiedzieć”. Tylko, że sięgając po książkę opatrzoną określonym gatunkiem literackim oczekuję minimalnego zachowania poziomu akceptowalnego dla tego typu literatury. Przede wszystkim research. To nie są już te czasy, kiedy słowo „szpieg” czy „analityk CIA” wywoływały zdziwienie, i przeciętny człowiek nie ma pojęcia, jak wygląda praca takiej osoby. Między wyobrażeniem o takiej pracy, a faktami istnieje olbrzymia różnica. Karen Cleveland niestety obrała kurs na wyobraźnię – aż mi się nie chce wierzyć, że sama była analitykiem w CIA – wystarczy porównać...

Mey-Mey | 2018-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2018

W życiu Vivian - analityczki CIA, która tropi rosyjskich szpiegów w USA - następuje dzień, który zmienia wszystko. Okazuje się, że jej idealny mąż i ojciec ich dzieci jest właśnie tym, których ona tak gorączkowo próbuje rozpracować - uśpionym rosyjskim szpiegiem. Po kilku dość chaotycznych posunięciach, by chronić rodzinę Vivian coraz bardziej odwraca się od swoich obowiązków i za plecami szefostwa nawiązuje kontakty z rosyjskim kontrwywiadem. Kim w tym wszystkim jest jej mąż Matt? Człowiekiem, który bez skrupułów gra swoją rolę, czy tym za kogo Vivian zawsze go miała? Do ostatniej strony wahamy się, podobnie jak Vivian.

Doskonały kryminał. Przemyślana, zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach historia, która trzyma w napięciu do ostatniego zdania. Polecam!

Jeżynka | 2018-09-14
Na półkach: 2018, Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 14 września 2018

Obce wywiady, szpiedzy i spiskowe teorie dziejów to tematy które zupełnie mnie nie interesują. Nie potrafię wiec wytłumaczyć dlaczego zgarnęłam z bibliotecznej półki "nowości" książkę Karen Cleveland "Muszę to wiedzieć". Jakaś pomroczność jasna mnie dopadła.

Postanowiłam jednak zmierzyć się z tym dziełem okrzykniętym za oceanem hitem. Cóż, jaki kraj takie hity chciałoby się powiedzieć bo książka jest jedną z tych które po przeczytaniu ulecą z pamięci już po dwóch dniach.
Jak już wspomniałam nie czytam thrillerów szpiegowskich więc trudno mi mówić o zawartości merytorycznej tego dzieła jednak czytałam krytyczne opinie innych czytelników i skłonna jestem przyznać im rację bo książka jest niezwykle przewidywalna a główna bohaterka mogłaby być każdym ale nie analityczką pracująca dla CIA. Oblałaby pierwszy test badający jej predyspozycje do zawodu i poziom inteligencji.

Vivian od lat żyje w szczęśliwym małżeństwie. Ma cudownego męża (od ilości lukru i słodyczy między nimi może...

zaczytanapatka | 2018-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2018

Vivian Miller ma idealne życie. Czwórka dzieci, kochający mąż, dobra praca. Vivian jest analityczką CIA, usiłuje rozgryźć siatkę rosyjskich agentów. Wymyśliła program Athena, identyfikujący szpiegów. Udaje jej się włamać do komputera jednego z rosyjskich łączników, Jurija. W pliku dotyczącym uśpionych agentów odnajduje zdjęcie swojego męża Matta. Praca dla Rosjan jest największą zdradą i Viv wierzy, że istnieje jakieś proste wytłumaczenie tej sytuacji. To co znalazła niszczy wszystko w co do tej pory wierzyła. Matt nie jest tym za kogo go miała. Dziesięć lat małżeństwa okazuje się kłamstwem i Vivian w ogóle go nie zna. Sama nie wie w co wierzyć i czuje ogromną bezradność. O swoim odkryciu powinna poinformować władze, nie potrafi znaleźć innego rozwiązania. Jej życie okazuje się kłamstwem. Nie wie czy Matt nią nie manipuluje i czy może mu jeszcze ufać. Z drugiej strony są jeszcze dzieci wpatrzone w ojca jak w obrazek. Vivian musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu, której stawką...

_kingu_reads | 2018-07-31
Na półkach: 2018', Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 lipca 2018

Vivian jest kobietą, która nie mogłaby sobie wyobrazić lepszego życia od tego , które prowadzi dotychczas. Spełniona zawodowo, matka czwórki wspaniałych dzieci oraz żona kochającego i troskliwego męża. Mogłoby się wydawać, że nic nie jest w stanie zburzyć tej idylli… do czasu aż pewnego dnia Vivian odkrywa coś, co wywraca jej dotąd harmonijne życie do góry nogami. Pracująca w CIA kobieta odkrywa na komputerze jednego z rosyjskich łączników, coś, co pociąga za sobą lawinę wydarzeń i problemów nader trudnych do rozwiązania.

Co takiego odkryła Viv i co z tym wszystkim wspólnego ma jej mąż- Matt?

Jakie konsekwencje ciągnie za sobą zawartość komputera Jurija Jakowa ?

Czy w wyniku odkrycia Vivian jej rodzinie grozi niebezpieczeństwo?

‘’Nie możesz zmienić przeszłości, ale przeszłość zawsze powraca, żeby zmienić Ciebie. Zarówno twoją teraźniejszość jak i przyszłość’’
Jonathan Carroll

‘’Muszę to wiedzieć’’ jest thrillerem w klimacie szpiegowskim. Agentka CIA walcząca z rozpracowaniem...

magia_stron | 2018-07-22

Thriller szpiegowski z wątkiem obyczajowym, w przypadku tej książki to całkiem dobre połączenie.
Vivian wiedzie poukładane życie u boku rodziny - kochającego męża oraz czwórki dzieci. Ma stabilną i odpowiedzialną pracę, jest analityczką CIA, zajmuje się rozpracowywaniem rosyjskiej siatki agentów. Jeden dzień pracy zmienia wszystko - kiedy kobieta odkrywa, że jej mąż jest tajnym Agentem, jej świat wali się w gruzy. Wszystko to w co wierzyła, wszystko w czym pokladała zaufanie okazuje się kłamstwem i manipulacją.
Vivian kocha swoje dzieci najbardziej w świecie i zrobi wszystko, żeby uchronić je przed niebezpieczeństwem. Od tego jakie kobieta podejmie decyzje, zależeć będzie ich przyszłość. Jak kobieta poradzi sobie z tym szokującym odkryciem ? Kim tak na prawdę jest jej mąż, który przez 10 lat był przykładnym mężem i ojcem?

Książkę czyta się bardzo szybko i pomimo, że nie gustuję w powieściach szpiegowskich, tak tej byłam bardzo ciekawa i odnalazłam się w tym klimacie bez...