Muszę to wiedzieć

Karen Cleveland Wydawnictwo: W.A.B. kryminał, sensacja, thriller
Need to Know
Agnieszka Walulik
W.A.B.
CIA kłamstwo niebezpieczeństwo poszukiwanie prawdy relacje rodzinne USA szpieg śledztwo thriller trauma
Need to Know
kryminał, sensacja, thriller
Agnieszka Walulik

Doskonała pozycja literacka .Pokazuje jak miłości potrafi się zmienić jak kłamstwo potrafi zniszczyć wszystko co się do tej pory budowało.

Matka to takie Boże stworzenie, które dla dziecka zrobiłaby wszystko. Oczywiście są wyjątki od reguły, ale dziś nie o tym mowa. Mamy co prawda różne ambicje, plany zawodowe czy marzenia.  I niezależnie od tych różnic wszelkie pragniemy dla swoich dzieci tego samego: szczęścia i bezpieczeństwa. Tym krótkim wstępem chciałam wam przybliżyć książkę #muszętowiedzieć. Vivian jest...

Książka na prawdę godna polecenia, przez cały czas trzymająca w napięciu. Od praktycznie samego początku, zastanawiałam się, jaki będzie rozwój wydarzeń, jak potoczą się losy głównej bohaterki i jej rodziny, nurtowało mnie także pytanie, jak zakończy się ta historia oraz czy Vivian uda się z tego wszystkiego w jakiś sposób wybrnąć i muszę przyznać, że nie rozczarowałam się....

Vivian szczęśliwa matka, żona i córka :) Zadowolona ze swojej pracy w charakterze analityczki CIA ale do czasu... Vivian stworzyła program, który ma pomóc w wyśledzeniu rosyjskich szpiegów w USA. Gdy wszystko idzie po jej myśli, otwiera folder w komputerze szpiega i zamiera widząc zdjęcie. A dokładnie zdjęcie bliskiej jej osoby i tym sposobem życie głównej bohaterki...

Książka, która wciąga od pierwszych stron. Buduje napięcie, do końca nie wiadomo, jak zakończy się historia analityczki CIA i jej rodziny.

Książka jedna z ciekawszych jakie czytałam.
Od poczatku do końca czyta się z zainteresowaniem.

Zbyt płaska intryga, zbyt dużo odbić od głównego wątku, zbyt nieprawdopodobna, zbyt naiwni rosyjscy szpiedzy, zbyt... i jeszcze wiele takich zbyt.

Rozdarcie między sercem a rozumem bohaterki.... Co jest ważniejsze dobro rodziny czy lojalność wobec wyznawanych wartości? Koniec zaskakujący, nie mniej spodziewałam się więcej zwrotów akcji i ciekawszego rozwoju fabuły....

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka porusza dosyć ważne i tajne tematy. Sposób w jaki jest napisana sprawia, że da się nie wciągnąć w nią całkowicie. Z każdym kolejnym rozdziałem pojawia się pytanie "Co Dalej?" i tak właśnie przeczytałam w ciągu jednego dnia.
Szpiegowska, dlatego tak dobrze trzyma w napięciu.
Tajemnice, kłamstwa, wybory - bardzo dobry thriller.

Wow Trzyma w napięciu do końca. Co prawda uważam, ze decyzja, którą podjęła Viv na samym początku była po prostu głupia to i tak czytałam z zapartym tchem.
Thriller z nieprzewidywanymi zwrotami akcji, psychologiczny, wciągający i z zaskakującym zakończeniem. Koniecznie trzeba przeczytać epilog - jest tu ważnym elementem całej książki.

Dyskusje

• 2018