Muszę to wiedzieć

W.A.B.
2018-06-20
2018-01-01
Agnieszka Walulik
CIA kłamstwo niebezpieczeństwo poszukiwanie prawdy relacje rodzinne USA szpieg śledztwo thriller trauma

Dawno nie czytałam czegoś co by wzbudzało u mnie takie napięcie, nie wiele czytam książek w tym temacie.
Minus, podobno bardzo inteligentna analityczka, a wrzuciła plik do kosza i myślała że wszystko już załatwione... i jeszcze kilka innych nieścisłości.

Ulubiony cytat:
"Byłam dokładnie w dwudziestym miesiącu ciąży, kiedy do mnie zadzwonili." str 254

Ulubiony cytat:

Fajny thriller, przyjemnie się czytało, cały czas trzymała w napięciu , jednak zakończenie mogłoby być lepsze- chyba zabrakło pomysłu na coś lepszego. Ogólnie mocna 6/10.

Zacznę od absurdu, jak pracownik sekcji rosyjskiej w wywiadzie nie nauczył się nigdy cyrylicy, no jak go przyjęli do roboty?
Abstrahując od kreacji głównej bohaterki - bardzo się to fajnie czytało i sprawnie.
Polecam, jako coś łatwego, nie wymagającego zaangażowania głębszej myśli. Czytasz, sprawia Ci przyjemność, a na drugi dzień patrzysz na okładkę i myślisz "k***a, a o czym to było?"

Nie będę się rozwodzić nad inteligencją amerykańskich analityków w kontrwywiadzie :) ale główna bohaterka jest tak przygłupia, że czasem miałam ochotę zakrzyknąć - no niech Ci ruscy zrobią tym dzieciakom coś, to może laska trochę rozumu nabierze....

Mi osobiście książka bardzo przypadła do gustu. Pomijając naiwność głównej bohaterki, do tego stopnia, że czasem miałam ochotę "dać jej w łeb" i krzyknąć żeby się ogarnęła ;) historia całkowicie mnie wciagnela, nie mogłam się od niej oderwać. Świetne zakończenie, dające nadzieję na ciąg dalszy.

Jako wielka fanka serialu "Homeland" byłam pewna, że to coś dla mnie 🤗
Świetny pomysł na fabułę - wywiad, szpiegostwo - ale niestety dużo gorsze wykonanie...
Niby dużo się działo, a nie działo się nic. Nie można nie zauważyć, że w historii nie brakowało przedstawienia różnego rodzaju technik manipulacyjnych czy wątków psychologicznych w postaci dylematów moralnych, ale po bohaterce będącej doświadczoną analityczką CIA spodziewałabym się czegoś więcej niż amatorskich i impulsywnych zachowań... Zdecydowanie zabrakło zdrowego rozsądku, a górę wzięły emocje.
Ogromnie irytował mnie również mąż głównej bohaterki. Jego kreacja była tak oczywista... Tak samo jak zakończenie 😔
Na plus - czytało się szybko i przyjemnie ☺️

Jako wielka fanka serialu "Homeland" byłam pewna, że to coś dla mnie 🤗

Opisana historia która mogla wydarzyć się naprawdę, interesująca, ciekawa. Pokazuje jak wygląda manipulacja uczuciami, zachowania dające watpliwe znaki manipulatora jak i tok myślenia ofiary. Że zło jest ciężko przejrzeć bo kryje się pod "biała plachta" dobra. Ja mam dobre odczucia po przeczytaniu, tematyka mi bardzo odpowiadała, śmiało moge polecic innym.

Dużo więcej oczekiwałam. Główna bohaterka niemrawa. Jej mąż jeszcze bardziej. Zakończenie cukierkowe.

Ogólnie historia mi się podobała. Ale głupota głównej bohaterki jest straszna. Jak tak naiwna osoba może pracować w kontrwywiadzie?
Zakończenie przewidziałam. 🤷‍♀️

Zakończenie przewidziałam. 🤷‍♀️

Wciągająca, z otwartym zakończeniem, co dalej...???

Aaaa, tylko ten dwudziesty miesiąc ciąży :)

Wciągająca, z otwartym zakończeniem, co dalej...???

Aaaa, tylko ten dwudziesty miesiąc ciąży :)

Książka zapowiadała się na ciekawy i intrygujący thriller. Niestety intrygująco przestało być dość szybko, a to za sprawą głównej bohaterki. Kreowana jest na świetną analityczkę CIA, a powala naiwnością i brakiem właśnie krytycznej oceny ludzi i zdarzeń. Od początku wiadomo kto jest uśpionym agentem, kolejne jego działania tylko utwierdzają czytającego w tym przekonaniu, dlatego trudno mi uwierzyć w aż taką naiwność agenta CIA.

Karen Cleveland Muszę to wiedzieć Zobacz więcej

Video