Jestem Tobą

Wydawnictwo: E-bookowo
6 (5 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny

Jestem Tobą to powieść z pogranicza sensacji i kryminału. Opowiada o losach kobiety, która budzi się w nieznanym jej pomieszczeniu i nie pamięta nawet własnego imienia. Ku jej przerażeniu nie jest też sama. Tuż obok niej leży martwa przedstawicielka płci pięknej, która wygląda dokładnie tak samo jak ona! Na podstawie urywkowych wspomnień agent Interpolu rozpoznaje w niej ofiarę wieloletniej przemocy domowej, skazaną za próbę zabójstwa swego oprawcy. W zamian za nową tożsamość nakłania ją do odgrywania roli zmarłej i wydobycia poufnych danych niezbędnych do rozpracowania niebezpiecznej siatki przestępczej. Od tego momentu rozpoczyna się niebezpieczna gra, w której niemal każdy ma swoje własne cele, a wróg może nagle stać się najwartościowszych sprzymierzeńcem.

źródło opisu: E-bookowo

źródło okładki: E-bookowo

Pistacia_Vera | 2018-07-29
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 29 lipca 2018

historia nie byłaby najgorsza gdyby opisana mafia nie była tak straszna jak mafia trzepakowa. zamiast mrocznego thrillera wyszła autorce raczej lekka sensacja o zabarwieniu komediowym. ale jeśli nie lubicie lekkich kryminałów a lubicie podróże to możecie potraktować te pozycje jak mini przewodnik turystyczny po Maroku czy Ceucie, na wakacje jak znalazł. czuć ze autorka zna i lubi te miejsca.

Michelle | 2018-04-18
Przeczytana: 23 marca 2018

Dotychczas poznałam obyczajowe oblicze Moniki Hołyk-Arory, czasami ze szczyptą mitologi, którą zgrabnie przemycała do swoich historii, Jestem Tobą zaś to zupełnie inny kawałek literatury. Autorka zaskakuje nie tylko świetną powieścią, ale przede wszystkim wszechstronnością gatunkową. Takiego thrillera już dawno nie czytałam!

Przepadłam po przeczytaniu pierwszych stron i do samego końca czytałam tę historię z zapartym tchem, śledząc poczynania głównej bohaterki. Monika Hołyk-Aurora rzuca czytelnika na głęboką wodę już na wstępie i wcale nie ułatwia wydostania się na brzeg, fabuła bowiem wciąga niczym wir i do ostatniej chwili nie sposób domyślić się, jakie będzie finał.
Autorka świetnie dozuje napięcie i lawiruje między wątkami, momentami dając poczucie, iż rozwiązanie tajemnicy skrywa się na kolejnej stronie, po czym stawia czytelnika przed kolejnymi pytaniami. O nudzie nie ma mowy!

Autorka ma bardzo lekki styl, który sprawia, że jej powieści czyta się z ogromną przyjemnością,...

Jestem Tobą jest drugą książką Moniki Hołyk – Arory, jaką przeczytałam i muszę powiedzieć, że autorka zaskoczyła mnie tym tytułem całkowicie. Pokazała, że potrafi pisać nie tylko dobre obyczajówki, ale i thrillery.

Hania | 2018-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2018

Porażka. Może 3-5 pierwszych stron zapowiadało się ciekawie. Ciąg dalszy...szkoda słów. No, chyba że ktoś jest fanem lekkich i przyjemnych opowiastek o działaniu mafii. No ale to miał być thriller i oczekiwałam zupełnie czego innego niż otrzymałam. W każdym razie jest to pierwsza i ostatnia książka tej autorki, po którą sięgnę.

Marta Daft | 2018-03-23
książek: 2065