Wizaż śmierci

Wydawnictwo: Ridero
9 (4 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny

Pod Białymstokiem znaleziono ciała dwóch modelek - ofiar handlarzy narządami. Do międzynarodowego śledztwa zostaje włączona agentka CBŚ, pracująca pod przykrywką wizażystki. Razem z konsultantem z FBI, sprawdzają powiązania handlarzy z lokalnym show-biznesem. Kolejne, zdobyte dowody przynoszą jedynie więcej pytań niż odpowiedzi. Gdy w końcu elementy układanki zaczynają do siebie pasować, handlarze ludzkimi organami odkrywają ściśle strzeżoną tajemnicę amerykańskiego agenta i szantażują go.

źródło opisu: Ridero

źródło okładki: Ridero

Tylkomagiaslowa | 2017-06-12

Zacznę może od okładki, jak zwykle to u mnie bywa. Podoba mi się. Mroczne tło, a w samym centrum młoda, piękna dziewczyna, ukazana w kontrastowych kolorach do samego tła. Możemy tylko gdybać, czy kobieta z okładki jest ofiarą? A może celem? Pytań jest wiele, bez odpowiedzi. Odpowiedź znajdziemy w tekście, ale nie od razu...
Jak narazie nie miałam możliwości ujrzenia jej w wersji papierowej, ale ebook, który czytałam jest bez jakichkolwiek błędów - przynajmniej ja nigdzie ich nie zauważyłam. Jestem przekonana, że wersja papierowa również nie będzie miała jakichkolwiek błędów.

Z kolei sama autorka, Ewa napisała tę książkę w sposób bardzo... przyjemny. Pomimo, iż jest to kryminał, to i trupów nie brakuje, ale niewiarygodnie szybko i przyjemnie się czyta tą historię. Jest ona dopracowana niemal pod każdym względem, a styl autorki sprawia, że odsuwamy wszystko na bok i czytamy z wielką ciekawością. Pisarka potrafi nas wprowadzić do całej fabuły po kilku pierwszych zdaniach, a...

DonataBosak | 2017-06-13

Powieść szpiegowska? (taki był początkowy zamysł autorki). Nie, to debiutancki kryminał pełną parą.

Pod Białymstokiem znaleziono ciała dwóch modelek - ofiar handlarzy narządami. Do śledztwa urastającego do rangi międzynarodowego, zostaje włączona agentka CBŚ Beatrycze Konieczna, która razem z konsultantem FBI Erykiem Westonem, sprawdzają powiązania handlarzy z lokalnym show-biznesem "modelingu". Bohaterka wnikając pod przykrywką wizażystki na kolejne sesje fotograficzne, stara się rozgryźć kto zajmuje się procederem traktującym modelki jak "magazyn części zamiennych". Kolejne, zdobyte dowody przynoszą jedynie więcej pytań niż odpowiedzi.

Beatrycze bowiem, wciąż się zastanawia czy przestępców jest dwóch, czy jeden z rozdwojeniem jaźni lub schizofrenią?

Jak zakończy się ta sprawa?

Książka ta to debiut literacki...

Anna Rosińska | 2017-06-13

Tak oto prezentuje się zarys fabuły debiutanckiej powieści Ewy Dudziec.
Wizaż śmierci jest kryminałem z bardzo intrygującymi bohaterami oraz niesamowitymi i, przede wszystkim, bardzo zaskakującym zwrotami akcji.

"Beatrycze metodycznie przeglądała dane od Westona. Zalogowała się na portalu dla modelek i fotografów. Co prawda nie zajmowała się ani jednym, ani drugim, ale serwis był otwarty również dla ludzi innych profesji - fryzjerów, stylistów czy wizażystów. Przeszukała profile różnych...

martadafcik | 2017-07-21
Przeczytana: czerwiec 2017

Ewa Dudziec gładko i finezyjnie wprowadza nas w brudny świat mafii, której obszar działań wykracza poza granice naszego kraju. Gdy w świecie modelek zdarzają się zaginięcia, które prowadzą do jednego człowieka. Beatrycze nie może jednak pozbyć się wrażenia, jakoby szukali dwóch mężczyzn.

Znów miała
wątpliwości, czy ścigają dwóch przestępców, czy tylko jednego z
rozdwojeniem jaźni albo schizofrenią. Była jednak pewna, że muszą
zasięgnąć opinii psychologa. Specjalista mógł rzucić nowe światło na
sprawę i pomóc w wyjaśnieniu kilku wątpliwości.

Świetnie zbudowana intryga kryminalna sprawia, że wchodzimy do świata, który wciąga nas od pierwszych stron, kusząc opisami i niedopowiedzeniami aż po sam koniec historii. No właśnie czy aby na pewno...

coolca | 2017-09-01
strangeMadi | 2017-08-02