Okładka książki Sekretne listy Marilyn Monroe i Jacqueline Kennedy

Marilyn Monroe
typ
papier
Pistacia
6,21 (33 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Jacqueline Kennedy i Marilyn Monroe to dwie ważne postacie w masowej kulturze amerykańskiej. Żona i kochanka uwielbianego i otoczonego legendą prezydenta Stanów Zjednoczonych, Johna F.Kennedy`ego. Książka to zapis ich fikcyjnej korespondencji, prowdzonej do śmierci Marilyn. Listy pełne są opisów życia w Hollywood, stosunków między gwiazdami filmowymi, pojawiają się w nich postacie z pierwszych stron gazet, a także intymne szczegóły z życia obu nieszczęśliwych dam.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
onika | 2012-07-15
Na półkach: Przeczytane, Portrety

Dla mnie była to idealna książka na wakacje. Bardzo dobrze ją się czytało, a najbardziej zaskoczyło mnie to, że była to fikcja, w którą bardzo chętnie bym uwierzyła.

lullaby | 2010-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2010

Na wstępie czytamy - ta powieść to fikcja literacka. Jednak wydarzenia opisane w listach, są inspirowane autentycznymi losami M.Monroe i J.Kennedy. Książka dość barwna. Nie brak tu pikantnych ciekawostek i klimatu rodem z hollywoodzkich filmów. Co krok przewijają się wątki takich sław jak: Greta Garbo, Grace Kelly, Elizabeth Taylor, czy Clark Gable. Na pierwszym planie pozostaje Marilyn i jej ‘romans’ z rodziną Kennedych. Interesujące od początku do końca.

tereska | 2014-07-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 lipca 2014

Rozczarowanie. Absurdalny pomysł. Fakty z życia są zachowane ale forma listów nie przekonała mnie. Daję aż 5 gwiazdek bo to o Marilyn Monroe ;-)

nemezis27 | 2014-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2014

Całkiem ciekawa książka. Przyjemnie się czyta choć to fikcja literacka.

Agnieszka | 2014-08-02

Kalendarium literackie
  • Sławomir Koper
    51. rocznica
    urodzin
    Historia nigdy nie jest wyłącznie czarno-biała, jak to z reguły opisują nasi historycy. Ma wiele kolorów, tak jak barwne jest codzienne życie i barwni są jego bohaterowie.
  • Isaac Bashevis Singer
    112. rocznica
    urodzin
    Wszyscy gramy w szachy z Losem. On robi ruch i my robimy ruch. On usiłuje dać nam szacha i mata w trzech posunięciach, a my próbujemy temu zapobiec. Wiemy, że nie jesteśmy w stanie wygrać, ale mamy chęć pokazać mu prawdziwą walkę.
  • Nik Pierumow
    51. rocznica
    urodzin
    Nadziei nie ma tylko dla tych, którzy dobrowolnie z niej rezygnują.
  • Guy N. Smith
    75. rocznica
  • Voltaire
    320. rocznica
    urodzin
    - Co to takiego "optymizm"? - spytał Kakambo.
    - Ach - odparł Kandyd - to obłęd dowodzenia, że wszystko jest dobrze, kiedy nam się dzieje źle.
  • Michael Grant
    100. rocznica
    urodzin
    Tłum z płonących dzielnic, chcą przeżyć. Kto ich o to prosił?
  • Yvonne Woon
    30. rocznica
    urodzin
    Czasem warto skupić się na dobrych wspomnieniach. Przypominają człowiekowi, że szczęście jednak istnieje (...)
  • Thomas Enger
    41. rocznica
  • Anne McCaffrey
    3. rocznica
    śmierci
    Zakaz tylko zwiększa pragnienie.
  • Richard Leigh
    7. rocznica