Okładka książki Sekretne listy Marilyn Monroe i Jacqueline Kennedy

Marilyn Monroe
typ
papier
Pistacia
6,18 (34 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Jacqueline Kennedy i Marilyn Monroe to dwie ważne postacie w masowej kulturze amerykańskiej. Żona i kochanka uwielbianego i otoczonego legendą prezydenta Stanów Zjednoczonych, Johna F.Kennedy`ego. Książka to zapis ich fikcyjnej korespondencji, prowdzonej do śmierci Marilyn. Listy pełne są opisów życia w Hollywood, stosunków między gwiazdami filmowymi, pojawiają się w nich postacie z pierwszych stron gazet, a także intymne szczegóły z życia obu nieszczęśliwych dam.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
onika | 2012-07-15
Na półkach: Portrety, Przeczytane

Dla mnie była to idealna książka na wakacje. Bardzo dobrze ją się czytało, a najbardziej zaskoczyło mnie to, że była to fikcja, w którą bardzo chętnie bym uwierzyła.

lullaby | 2010-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2010

Na wstępie czytamy - ta powieść to fikcja literacka. Jednak wydarzenia opisane w listach, są inspirowane autentycznymi losami M.Monroe i J.Kennedy. Książka dość barwna. Nie brak tu pikantnych ciekawostek i klimatu rodem z hollywoodzkich filmów. Co krok przewijają się wątki takich sław jak: Greta Garbo, Grace Kelly, Elizabeth Taylor, czy Clark Gable. Na pierwszym planie pozostaje Marilyn i jej ‘romans’ z rodziną Kennedych. Interesujące od początku do końca.

tereska | 2014-07-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 lipca 2014

Rozczarowanie. Absurdalny pomysł. Fakty z życia są zachowane ale forma listów nie przekonała mnie. Daję aż 5 gwiazdek bo to o Marilyn Monroe ;-)

nemezis27 | 2014-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2014

Całkiem ciekawa książka. Przyjemnie się czyta choć to fikcja literacka.

CrazyCatLady | 2015-02-11

Kalendarium literackie
  • Ryūnosuke Akutagawa
    122. rocznica
    urodzin
    Jakże godni współczucia są dobrzy ludzie. Nie popełniwszy ani jednego złego uczynku, jakże mogą znać radość z czynienia rzeczy dobrych...
  • Ernest Bryll
    80. rocznica
  • Jacques Chessex
    81. rocznica
    urodzin
    Seksualne ubóstwo, jak nazwiemy je później, towarzyszy wędrówkom strachu i wyobrażeniom Złego. Nocą samotnie podglądamy miłosne igraszki kilku zamożnych panów z ich jęczącą wspólniczką; lekki dotyk szatana, poczucie winy wtłoczone w cztery stulecia obowiązującego kalwinizmu. Bez wytchnienia tropić n... pokaż więcej
  • Delphine De Vigan
    49. rocznica
    urodzin
    Ja wiem, że czasem lepiej zostać tak wewnątrz siebie, zamkniętym. Bo wystarczy jedno spojrzenie, żeby się rozkleić, wystarczy, że ktoś wyciągnie dłoń, by człowiek nagle poczuł, jaki jest kruchy, bezbronny, by wszystko się zawaliło jak piramida z zapałek
  • Josephine Hart
    73. rocznica
    urodzin
    Nasze zdrowie psychiczne zależy od sterowania postrzeganiem - umiejętności selekcjonowania elementów niezbędnych do przetrwania, a jednocześnie ignorowania niewygodnych prawd oczywistych.
  • Martin H. Greenberg
    74. rocznica
  • Tomasz Szlendak
    41. rocznica
  • Clara Sanchez
    60. rocznica
    urodzin
    Wszystko ma związek z miłością. Miłość jest naszym przekleństwem. Uszczęśliwia nas, zniewala, demoralizuje, uczy nas nienawidzić. Wszystko się robi albo nic się nie robi z miłości. Wydaje się czymś dobrym, ale naprawdę, mówię Ci, że gdyby miłość nie istniała, nie byłoby wojen.
  • Hedda H. Robertsen
    28. rocznica
    urodzin
    I tak postanowiłam zrobić coś z moimi uczuciami. Dolać jeszcze więcej do powodzi uczuć, by była niczym lawa spływająca po zboczu góry. Czajnik, w którym bulgocze wrzątek.

Znajdź nas na Facebooku