Okładka książki Sekretne listy Marilyn Monroe i Jacqueline Kennedy

Marilyn Monroe
typ
papier
Pistacia
6.22 (32 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Jacqueline Kennedy i Marilyn Monroe to dwie ważne postacie w masowej kulturze amerykańskiej. Żona i kochanka uwielbianego i otoczonego legendą prezydenta Stanów Zjednoczonych, Johna F.Kennedy`ego. Książka to zapis ich fikcyjnej korespondencji, prowdzonej do śmierci Marilyn. Listy pełne są opisów życia w Hollywood, stosunków między gwiazdami filmowymi, pojawiają się w nich postacie z pierwszych stron gazet, a także intymne szczegóły z życia obu nieszczęśliwych dam.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
onika | 2012-07-15
Na półkach: Przeczytane, Portrety

Dla mnie była to idealna książka na wakacje. Bardzo dobrze ją się czytało, a najbardziej zaskoczyło mnie to, że była to fikcja, w którą bardzo chętnie bym uwierzyła.

lullaby | 2010-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2010

Na wstępie czytamy - ta powieść to fikcja literacka. Jednak wydarzenia opisane w listach, są inspirowane autentycznymi losami M.Monroe i J.Kennedy. Książka dość barwna. Nie brak tu pikantnych ciekawostek i klimatu rodem z hollywoodzkich filmów. Co krok przewijają się wątki takich sław jak: Greta Garbo, Grace Kelly, Elizabeth Taylor, czy Clark Gable. Na pierwszym planie pozostaje Marilyn i jej ‘romans’ z rodziną Kennedych. Interesujące od początku do końca.

tereska | 2014-07-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 lipca 2014

Rozczarowanie. Absurdalny pomysł. Fakty z życia są zachowane ale forma listów nie przekonała mnie. Daję aż 5 gwiazdek bo to o Marilyn Monroe ;-)

nemezis27 | 2014-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2014

Całkiem ciekawa książka. Przyjemnie się czyta choć to fikcja literacka.

Ava | 2014-05-14

Kalendarium literackie
  • Elias Canetti
    109. rocznica
    urodzin
    Tylko że powieści nie są żadną strawą dla ducha. Przyjemność, jaką być może sprawiają, przepłaca się niezmiernie; rozkładają one najlepszy charakter. Człowiek uczy się wczuwać w rozmaite typy ludzkie, zaczyna smakować w różnorodności, wciela się w postacie, które mu się podobają. Każde stanowisko st... pokaż więcej
  • Dawid Grosman
    60. rocznica
    urodzin
    Zabiję matkę jeśli mnie jeszcze raz urodzi
  • Michael A. Cremo
    91. rocznica
  • Melissa Marr
    42. rocznica
    urodzin
    Czasami miłość oznacza, że trzeba odejść.
  • Josephine Tey
    118. rocznica
  • Adam Boniecki
    80. rocznica
    urodzin
    (...) drzemie w nas wciąż nadmiar lęku, słabości, poczucia niższości. Człowiek pewny swojej ojczyzny, nie będzie szalał na jej punkcie. Człowiek pewny swojej wiary nie będzie wszędzie węszył jej prześladowań. I odwrotnie. To niepewność własnych przekonań budzi agresję obronną u wszystkich stworzeń,... pokaż więcej
  • Witold Gombrowicz
    45. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.
  • Randy Pausch
    6. rocznica
    śmierci
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.

Znajdź nas na Facebooku