Marilyn Monroe - morderstwo zatuszowane

Okładka książki Marilyn Monroe - morderstwo zatuszowane Milo Speriglio
Okładka książki Marilyn Monroe - morderstwo zatuszowane
Milo Speriglio Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza biografia, autobiografia, pamiętnik
Marilyn Monroe: Murder Cover-Up
Artur Ubik
aktorka Marilyn Manroe

Ciekawa książka i dobrze się ją czytało

Ciekawa książka i dobrze się ją czytało

Chyba każdy słyszał o Marilyn Monroe i każdy ma własną teorię na temat Jej śmierci. Jedni powiedzą , że to samobójstwo. Inni , że morderstwo. Ja sam uważam , że aktorka została zamordowana , bo wiedziała o czymś o czym nie powinna wiedzieć i może chciała to ujawnić , a może morderca/mordercy woleli Ją usunąć niż żyć w strachu , że komuś kiedyś wygada jakieś tajemnice. Sama książka jest naprawdę świetna i ciężko się od Niej oderwać. A dzięki temu , że jest krótka można Ją przeczytać w kilka godzin. I po Jej przeczytaniu nawet Ci , którzy jakimś cudem nie słyszeli o Marilyn zrozumieją , że cała sprawa śmierdzi i wiele osób było zaangażowanych w ukrywanie faktów o śmierci Marilyn

Niedługa, bardzo ciekawa książeczka, która w moim przypadku doskonale sprawdziła się jako lektura do pociągu. Można przeczytać w drodze w kilka godzin.
Autorem jest bardzo znany w USA detektyw, który przez przeszło dziesięć lat, w porozumieniu z jednym z przyjaciół (i byłych mężów) Marylin prowadził śledztwo w sprawie jej śmierci. Śledztwo niestety opiera się na poszlakach, zeznaniach świadków, wykluczeniach, zaprzeczeniach... Od samego początku nic się nie zgadza, a początkowe założenie - samobójstwo, którego kurczowo trzymają się władze jest całkowicie nieprawdopodobne.
Nie chcę zdradzać szczegółów, bo autor stopniuje napięcie i powolutku odkrywa kolejne fakty wzbudzając ciekawość i zdumienie. John Kennedy, Robert Kennedy, Edgar Hoover - tej klasy bohaterowie pojawiają się na scenie. Arcyciekawa, sensacyjna, spójna i dość wiarygodna teoria na temat zabójstwa Marylin Monroe.

"Tajemnicza śmierć Marilyn Monroe przez dwadzieścia lat była na ustach wszystkich. Marilyn zyskała większą sławę po śmierci niż kiedykolwiek w latach swej jakże olśniewającej kariery .."
Książka ukazuje szczegóły wieloletniego śledztwa prowadzonego przez Nick Harris Detectives w sprawie śmierci złotej dziewczyny Hollywood. Milo Speriglio będący narratorem książki przedstawia szereg niedopatrzeń oraz licznych prób kamuflażu szczegółów zbrodni w sposób niezwykle wciągający. Pozycja zdecydowanie na jeden wieczór, ciężko się od niej oderwać.

Niezwykle ciekawa i wciągająca. Chciałabym przeczytać jej uaktualnioną wersję, jeśli takowa jest. Jakoś nie mogę uwierzyć, że w świetle przedstawionych dowodów ta sprawa nie została zamknięta (przynajmniej dla niektórych - i wg zawartych w książce danych) i nadal snuje się nad nią "mgła tajemnicy". Długo teraz będzie mi to chodziło po głowie. Szkoda tej Marylin...

Bardzo interesująca książka. Chwilami można się trochę pogubić, ponieważ autor podaje bardzo wiele faktów, jednak dzięki temu w stu procentach uzasadnia to, że Marilyn Monroe została zamordowana. Bardzo gorąco polecam tę książkę. :)

Napisana prostym językiem. Szybko się czyta, a powoli odkrywana tajemnica śmierci M. Monroe trzyma w napięciu.

Fantastyczna książka! Fantastyczna Marylin Monroe, która była nie tylko supergwiazdą ekranu, ale też symbolem Ameryki! Marylin Monroe, a dokładnie Norma Jean Baker, zmarła w tajemniczych okolicznościach. Cały świat myślał, że aktorka popełniła samobójstwo, połykając całą fiolkę nembutalu. Autor książki ciekawie przedstawia fakty przeciwko temu stwierdzeniu. Milo Speriglio udowadnia nam, że Marilyn została zamordowana, a wiele osób maczało w tym swoje łapy.

W książce znajdziemy dokładny opis sceny śmierci, imiona osób, które były zamieszane w zabójstwo, zeznania kilku bliskich jej osób, a przede wszystkim dowód na to, że MM naprawdę została zamordowana!

Bardzo polecam wszystkim miłośnikom Marylin! x

• Marilyn Monroe
  • Biografie