Inicjały B.B. Pamiętniki

Initiales B.B. Memoires
83-7383-066-1
Biografia, Kino
Sarna

Pamiętniki” są książką fascynującą. Brigitte Bardot opowiada o swoim dzieciństwie, błyskawicznej karierze, nieudanym związku z Rogerem Vadimem, nie spełnionych miłościach, samotności, sławie i luksusie. Na stronach pamiętnika przewijają się znane nazwiska: Sacha Distel, Jean-Louis Trintignant, Günter Sachs, Serge Gainsbourgh; relacje o znakomitych filmach „I Bóg stworzył kobietę”, „Viva Maria”, „Prawda”, „Życie prywatne”.

Brigitte Bardot stworzyła legendę kina lat sześćdziesiątych. Miliony kobiet chciały wyglądać jak B.B., śmiać się jak B.B., mieć tyle seksu co B.B., kochać jak B.B. Kto chciałby jednak cierpieć jak B.B.?

Ta książka zawiera niezwykle osobiste wspomnienia, jest bezwstydna, namiętna, oszałamiająco szczera, prowokująca – jak niezapomniana Brigitte Bardot.

| 2011-04-21
Przeczytana: 2007 rok

Powiem króciutko: Jedna z najciekawszych biografii jakie przeczytałam. Pełno w niej opisów ciekawych i często zabawnych zdarzeń, informacji na temat tego jak się robi film, w ogóle jak działa branża filmowa. B.B., mam wrażenie, że jest szczera z Czytelnikiem, aż do tzw. bólu...jako aktorka i kobieta. Na stronach książki spotykamy cały szereg znanych osób. Świat filmowy przeplata się z życiem prywatnym wielkiej aktorki XX wieku. Książka zarówno bawi jak i daje do myślenia. Jest bardzo sprawnie napisana dzięki czemu świetnie się ją czyta...jak dobrą powieść. Bardzo polecam.

MissBrasil | 2013-10-15

Nie rozumiem dlaczego ta książka ma tak niską ocenę,jeśli ktoś interesuje się życiem i poglądami slynnej BB to nie widzę lepszego sposobu na poznanie tej aktorki jak przeczytanie jej historii opowiedzianej własnymi słowami , fakt,że może niektórym rzeczom czy tematom poświęca więcej czasu innym natomiast mniej bynajmniej nie oznacza że książka jest nudna i pozbawiona szczegółów z życia prywatnego.Dzieki pamiętnikom BB dowiedziałam się wiele o jej życiu uczuciowym, podejściu do życia, kariery i rodziny.

Aneta | 2018-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2018

Biografia napisana jest dobrze, pokazuje osobowość bohaterki, jej dylematy. Sama postać jest bardzo denerwująca biorąc pod uwagę, że popełnia ciągle te same błędy. Jednak kto z nas nie sparzy się kilka razy by w końcu zrozumieć?

karola807 | 2013-04-05
Na półkach: Przeczytane, 2013

Ciekawa i wciągająca, świetnie napisana, niesamowicie szczera.

Czytając można zazdrościć Bardot niesamowitego życia, podroży, zawodu aktorki; następnie złościć się kiedy rzuca się w ramiona kolejnego kochanka, denerwować kiedy opowiada o aborcji lub trudnych relacjach z synem, współczuć jej kiedy po raz pierwszy zostaje pobita przez mężczyznę którego kocha nad życie, srogo oceniona przez ludzi którzy nawet jej nie znają...

B.B.- dla mnie postać nietuzinkowa, o wielkim sercu które zranione przez ludzi zwróciło się w stronę zwierząt.
Nie zawsze postępowała właściwie, często zachowywała się egoistycznie ale była tylko człowiekiem, wrażliwą kobietą, każdy z nas popełnia błędy. Ta książka pozwala lepiej poznać i zrozumieć jej osobę.

LouiseDunaway | 2016-08-22

Jeśli ktoś chce choć trochę zrozumieć Brigitte, niech odłoży na bok dziesiątki krzywdzących biografii, które na jej temat powstały, i niech sięgnie po tę książkę. Według mnie jeden z najciekawszych opublikowanych pamiętników.

theknife | 2012-04-13

Dobra autobiografia, która daje inne spojrzenie na Brigitte Bardot. Może nie wszystko się podoba, ale szczerość podoba się na pewno. Uważam, że panią B.B. warto poznać.

Dri | 2014-01-21
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Najfajniejsza książka jaką czytałam.
Pozycja nr 1 dla fanów BB :)

kozakówna | 2013-08-19

Książka wciągająca i dobrze napisana. Czyta się szybko i przyjemnie.
Porywające życie i wspaniałe osiągnięcia.

Pani Bardot jest osobą niesamowitą, temu nie da się zaprzeczyć.

Jednak są dwie rzeczy, które bardzo mi przeszkadzały.
Pierwsza: pani Bardot wpadła, w mojej opinii, w pułapkę efektu "wybielenia". W jako jedna z najbardziej szokujących gwiazd swoich czasów, ma się z czego "wybieleć". Starając się przedstawić siebie w jak najlepszym świetle, wychodzi (tylko w książce) na osobę bardzo naiwną i niestety niezbyt mądrą.
Druga:
Też związana z "wybielaniem". Lekkość przedstawiania kolejnych związków. Nie da się zaprzeczyć, że miała wielu partnerów, po co więc na siłę udawać dziewiczą niewinność.

Bogna | 2015-08-16
Przeczytana: 03 września 2014

Język, którym jest pisana książka jakoś do mnie nie przemawia.
Nie wiem czy to kwestia słabego tłumaczenia...

evax | 2013-06-19

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

,, Pamiętniki są książką fascynującą. Brigitte Bardot opowiada o swoim dzieciństwie, błyskawicznej karierze, nieudanym związku z Rogerem Vadimem, nie spełnionych miłościach, samotności, sławie i luksusie. Na stronach pamiętnika przewijają się znane nazwiska : Sacha Distel, Jean Louis Trintignant, Gunter Sachs, Serge Gainsbourgh ; relacje o znakomitych fimach ,, I Bóg stworzył kobietę ,, , ,, Viva Maria,, ,,Prawda ,, ,, Życie prywatne,, . Brigitte Bardot stworzyła legendę kina lat sześćdziesiątych. Miliony kobiet chciały wyglądać jak B.B.,śmiać się jak B.B., mieć tyle seksu co B.B., kochać jak B.B. Kto chciałby jednak cierpieć jak B.B. ? Ta książka zawiera niezwykłe osobiste wspomnienia, jest bezwstydna, namiętna, oszałamiająco szczera , prowokująca - jak niezapomniana Brigitte Bardot ,,

Opis z książki ,, Inicjały B.B. pamiętniki ,, autorstwa Brigitte Bardot.