LaToya Jackson. Naga prawda o mojej rodzinie

Tłumaczenie: Wojciech Majcz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
La Toya: Growing Up in the Jackson Family
Anka

Opis z okładki Światowy bestseller, w którym siostra słynnego Michaela i ekstrawaganckiej Janet ujawnia szokujące fakty z życia rodziny Jacksonów. Bicie, upokorzenia, nadużycia seksualne, tresura fizyczna i psychiczna, pozbawianie dzieci jedzenia i snu - oto "naga prawda", którą na kartach tej skandalizującej książki spisuje La Toya Jackson. Jej opowieść jest nie tylko typową historią o...

Opis z okładki
Światowy bestseller, w którym siostra słynnego Michaela i ekstrawaganckiej Janet ujawnia szokujące fakty z życia rodziny Jacksonów. Bicie, upokorzenia, nadużycia seksualne, tresura fizyczna i psychiczna, pozbawianie dzieci jedzenia i snu - oto "naga prawda", którą na kartach tej skandalizującej książki spisuje La Toya Jackson. Jej opowieść jest nie tylko typową historią o spełnionym amerykańskim marzeniu, ale również swoistym oskarżeniem graniczącego z patologią sposobu wychowywania dzieci. Jeśli wierzyć tym wspomnieniom, Michael, Janet, La Toya oraz reszta znakomitego rodzeństwa przeżyli w dzieciństwie istne piekło. Swój światowy sukces okupili nienormalnym życiem pod okiem ojca-tyrana, terroryzującego całą rodzinę. La Toya zdecydowała się ogłosić prawdę o Jacksonach nie bacząc na wykluczenie z klanu. Bezlitosna spowiedź La Toi jest bezwzględnym rozrachunkiem z ojcem, obnaża kulisy kariery "Jackson 5", Michaela oraz Janet. Na kartach tej książki przewijają się supergwiazdy muzyki, jak: Paula Abdul, Prince, Julio Iglesias, a wszystko to rozgrywa się na tle malowniczego światka artystycznego Beverly Hills.
jej brat Michael Jackson oficjalnie twierdził, że nie czytał tej ksiązki.

Moja pierwsza książka o rodzinie Jacksonów. Dzięki niej mogłam wreszcie poznać choć cząstkę historii tej familii. Nie można powiedzieć, że w tej książce jest wszystko, bo nigdy nie wiadomo czy autorka czy artystka powiedziała co do joty, co się działo w tym domu.
Książka napisana nie tylko o Michaelu, ale też o La Toyi, jego siostrze i przyjaciółce. Niestety sława, która spowodowała intrygi jej rodziców oddaliły ją od rodziny i w końcu większość stanęła przeciwko La Toyi.
Dzięki tej biografii, dostrzega się fakt, że każde dziecko potrzebuje prawdziwego Domu. Gdzie nie ma bicia, poniżania. Że dziecko nie powinno się śmiertelnie bać swoich rodziców. Dziecko potrzebuje miłości i ciepła Domu.
Polecam ją każdemu, który chce poznać historię tej rodziny.

Anka | 2010-05-29
Przeczytana: 17 sierpnia 2009

Książka podaje fakty ogólnie znane fanom sławnego brata La Toyi Michaela.Dobrze się czyta, jeśli ktoś lubi taką literaturę. Po przeczytaniu stwierdzam, że La Toya zazdrości swojemu sławnemu rodzeństwu, zwłaszcza Michaelowi i Janet, odniesionego sukcesu. Kilkakrotnie podkreśla jak silna więź łaczy ją z Michaelem, a jednocześnie nie waha się publicznie podtrzymywać oskarżenia Michaela o molestowanie nieletnich. Na podstawie tej książki wywnioskowałam, że La Toya jest osobą, która jest w stanie zrobić wiele, aby tylko mówiono o niej często i głośno, im częściej i głośniej,tym lepiej.

makeAchange | 2011-01-17
Przeczytana: 03 stycznia 2011

Cóż, do czytania tej książki podeszłam z pewną rezerwą. Słyszałam już o niej co nieco i sięgnęłam po nią z czystej ciekawości. Każdemu kto ośmieli się sięgnąć po lekturę LaToy, radzę najpierw przyjrzeć się samej autorce . Śmiem twierdzić, że to ona jest największą ekstrawertyczką z całego rodzeństwa, dodatkowo przekonana o swojej wyższości i niesamowitym talencie. Jej opowieść wydaje się być nagłośnioną bajką zupełnie odległą od rzeczywistości. Jej historie wydają się dobrym motywem do scenariusza melodramatu. Po przeczytaniu „Nagiej prawdy…” nie sposób, nie stwierdzić, że ów sławna LaToya, zwyczajnie zazdrościła swojemu starszemu bratu, posuwając się tym samym do oskarżeń jego o chęć zepsucia jej „fantastycznych” nagrań. Oczywiście z tą rodziną nie było wszystko w prządku, ale trudno, żeby było, w końcu wszyscy w mniejszym lub większym stopniu zaangażowani byli w kreowanie swojego sztucznego wizerunku. Nie mniej jednak, wątpliwa wydaje mi się historia Latoy, która uważa się za ...

mariola | 2016-10-03
michael97 | 2016-09-08