Trwała przemiana

Tłumaczenie: Piotr Szymczak
Wydawnictwo: Media Rodzina
LubimyCzytać

Wspólna książka Daniela Golemana, autora bestsellerowej Inteligencji emocjonalnej, i kognitywisty Richarda Davidsona to owoc długoletnich badań nad wpływem medytacji na ciało, umysł i mózg. Autorzy analizują, jak medytacja z modnego hobby może się w zmienić w rytuał oczyszczający umysł oraz polepszający codzienne funkcjonowanie. Pokazują różne rodzaje medytacji i ich wpływ na poszczególne obszary mózgu, a co za tym idzie, na reakcje organizmu w różnych sytuacjach. Przedstawiają badania naukowe, z których wynika, że osoby medytujące lepiej znoszą stres i efektywniej radzą sobie z problemami oraz trudnymi sytuacjami. Jest to książka dla każdego, kto jest zainteresowany wprowadzeniem zmian w swoim życiu, zarówno tych dotyczących funkcjonowania ciała, jak i ducha.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Haliaeetus | 2018-05-16

Nazwiska autorów są najlepszą rekomendacją. Zdecydowanie warto się zapoznać z tą pozycją.

LubimyCzytać | 2018-05-09
libertas | 2018-05-23
Hania | 2018-05-23
maddusia | 2018-05-23
Patronaty tygodnia

Powrót do pracy po tylu dniach przerwy może okazać się trudny. Aby chociaż trochę złagodzić objawy przytłoczenia początkiem tygodnia, polecamy kilka gorących majowych premier. Oto nowe powieści Jaume Cabrégo, Michaela Chabona i Richarda Paula Evansa. Poniedziałki nie muszą być złe.