Odwaga bycia nielubianym. Japoński fenomen, który pokazuje jak być wolnym i odmienić własne życie

Wydawnictwo: Galaktyka
Rozwój duchowy, Motywacja,
filozofia i etyka
Sławomir

Ciesząca się w Azji ogromną popularnością książka Odwaga bycia nielubianym, która rozeszła się w ponad trzech milionach egzemplarzy, pokazuje, jak stać się człowiekiem, jakim naprawdę chcesz być. Oparta na motywach teorii Alfreda Adlera - obok Freuda i Junga jednego z trzech wielkich dziewiętnastowiecznej psychologii - książka ta jest pouczającą dyskusją między filozofem a młodym człowiekiem. Ich dyskusja w przystępny sposób pokazuje, że każdy decyduje o własnym życiu i może zrzucić jarzmo przeszłości, zwątpienia oraz cudzych oczekiwań. Przedstawiony w niej punkt widzenia wyzwala, daje odwagę do zmiany i do ignorowania ograniczeń stawianych przez otoczenie i samego siebie.Jest to książka nie tylko niezwykle przystępna, ale i o przełomowym znaczeniu. Z jej mądrości zaczerpnęły już miliony czytelników odkrywając jak żyć swoim własnym, zgodnym z samym sobą życiem.

źródło opisu: http://www.galaktyka.com.pl/product,,865.html

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl/product,,865.html

jousna | 2018-01-05

Książka została mi podsunięta do przeczytania przez bliskiego członka rodziny. Nie zrozumiałam dlaczego? Odwaga bycia nielubianym… Przecież ja chciałabym być lubiana, jak chyba każdy z nas... Byłam negatywnie nastawiona do tej książki. Ale przełamałam się, zaczęłam czytać. I nie żałuję. Książka daje bardzo dużo do myślenia. I wcale nie mówi o tym, jak szukać sobie nieprzyjaciół. Mówi o tym, jak zaakceptować siebie, jak nie uzależniać się od opinii innych, jak walczyć z traumami przeszłości. Książka napisana jest w formie dialogu – rozprawy filozoficznej między młodzieńcem a filozofem. Oparta jest na motywach teorii Alfreda Adlera- oprócz Freuda i Janga jednego z trzech dziewiętnastowiecznych psychologów. I chociaż nie ze wszystkimi teoriami przedstawionymi w książce się zgadzam, wręcz zmusiła mnie ona do wielu przemyśleń. Niektóre rozdziały czytałam kilkakrotnie, fragmenty książki czytałam rodzinie.
Dla zachęcenia do lektury zacytuję fragment:
„Filozof: Bycie nielubianym ...

Łukasz Chrzanowski | 2017-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2017

Kolejna książka, która ma zdecydowanie lepszy tytuł niż treść. Pozycja nie jest żadnym fenomenem, tylko kolejną rozwojową wydmuszką. Jeśli ktoś interesuje się rozwojem, to może sięgnąć po pozycje. Ale tylko wtedy, kiedy jego poczucie wartości jest na bardzo niskim poziomie i potrzebuje kogoś, kto mu poda podstawy.

Marketingowcy mylą słowo fenomen z najlepiej sprzedającą się pozycją. A to ogromna różnica. Prawda jest taka, że jeśli zaczynasz rozwój osobisty, to możesz przeczytać i krzywda Ci się nie stanie. Jeśli już jesteś na bardziej zaawansowanym poziomie, to nie czytaj tej książki, a tym bardziej nie kupuj, gdyż się rozczarujesz.

dobek | 2017-10-24

W swojej kategorii, czyli książek poradnikowych i samopomocowych jest to na pewno pozycja wartościowa odróżniająca się od swoich przyjaciółek na półkach, ty, że nie jest typowym "uwierz w siebie i myśl pozytywnie" syfem. Autorzy w popularny sposób, przy użyciu formy dialogu filozoficznego oswajają nas i wprowadzają w myśl psychologiczną Adlera, odmienną od szeroko znanych dzisiaj i dość już oklepanych pomysłów Freuda i Junga.
Warto przeczytać, co najmniej kilkukrotnie, podkreślając co ważniejsze fragmenty. Przy jednym czytaniu ciężko jest wyłuskać wszystkie wartościowe myśli i wglądy, a co dopiero przyswoić je sobie i przepracować.
Polecam.

Once_Upon_A_Time | 2018-07-28
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 28 lipca 2018

Dobry sposób na pierwsze spotkanie z psychologią Adlera w oryginalnej formie dialogu zagubionego młodzieńca z doświadczonym filozofem.
Zarzutem z mojej strony są jedynie rozwlekłe czasem wypowiedzi traktujące nierzadko o jednym i tym samym po kilka razy, a także irytujące wytłuszzanie niektórych fragmentów, jakby czytelnik sam nie był w stanie zorientować się i wybrać co jest istotne.

WyzwanieKsiążkowe2018: Ma co najmniej dwóch autorów

PannaZaczytana | 2019-03-20
Na półkach: Poradniki, Przeczytane
Przeczytana: 19 marca 2019

Któż z nas chciałby być nielubiany, albo kto chciałby być zwyczajny? Prawdopodobnie nikt.
A kto chciałby być... szczęśliwy? Prawdopodobnie każdy.
Filozof powie do Młodzieńca podczas jednej z rozmów, że prawdziwe szczęście człowieka tkwi w odwadze. W odwadze do bycia nielubianym. Odwadze do bycia zwyczajnym. Odwadze do bycia... szczęśliwym.

Plum | 2019-02-27
sabishi83 | 2019-02-24