Blask szminki

Wydawnictwo: Novae Res
Mirka

Życie nie jest skomplikowane. Wystarczy ktoś do kochania, coś do roboty i odrobina nadziei. Co robi dwudziestolatek, który dla dziewczyny zostawił swoje dotychczasowe życie, rodzinę i kolegów, przeprowadził się na drugi koniec Polski, po czym został porzucony przez ukochaną? Zaczyna pić. A po kilku miesiącach alkoholowego ciągu stwierdza, że jego historia niebezpiecznie zaczyna przypominać...

Co robi dwudziestolatek, który dla dziewczyny zostawił swoje dotychczasowe życie, rodzinę i kolegów, przeprowadził się na drugi koniec Polski, po czym został porzucony przez ukochaną? Zaczyna pić. A po kilku miesiącach alkoholowego ciągu stwierdza, że jego historia niebezpiecznie zaczyna przypominać kompilację biografii Hłaski, Bukowskiego, Pilcha, Hemingwaya i Tyrmanda… Postanawia więc napisać książkę.

Czasem myślę, że Bóg, jeśli istnieje, to albo ma nas w dupie, albo jest pijany w trupa, albo zwyczajnie go nie rozumiemy. A może nas nie lubi? Śmieszna sprawa. Potrafię ot tak znieść fakt, że sam mogłem umrzeć. Jednak gdy ktoś bliski tylko mówi słowo „rak”, to zaczynam myśleć o całym życiu. Może nie jestem aż takim dupkiem? Na swój pokrętny sposób, nawet jak przestałem nazywać się chrześcijaninem, to szanuję jakieś biblijne wartości. Miłość, rodzina, przyjaźń. Jestem dziwnym człowiekiem. Leję alkohol w mordę, żyję jak niespełniona gwiazda rocka, a myślę o miłości. Cały ja.

źródło opisu: https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=blask_szminki,druk

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Pinko1700 | 2018-03-19
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam

Życie Dawida -odkąd zerwała z nim narzeczona, Sylwia- toczy się wokół alkoholu, papierosów i przygodnego seksu. Wesołe "dzień dobry" i słodkie "dobranoc" mówi mu tylko leżąca na stole paczka papierosów, a jedyne stęsknione ramiona należą do na wpół opróżnionej flaszki wódki. Mimo że chłopak ma dopiero dwadzieścia lat, to czuje się niczym wygięty życiem czterdziestolatek. A i alkoholowe doświadczenie ma już niemalże takie. Nie widzi sensu w egzystencji bez ukochanej, każdą poznaną dziewczynę przyrównując do swojej eks. Ale... może zamiast walczyć ze wspomnieniami warto jeszcze raz podjąć próbę odzyskania tego, co utracił?
Tylko czy nie lepiej dać odejść temu, co było?

(...) Tak chyba działa miłość. Facet, jak kogoś kocha z całego serca, to nigdy nie przestanie walczyć. Kobieta po wybraniu sobie partnera do końca życia jest gotowa tolerować burdel, jaki ten mężczyzna sprawia. Definicja miłości dwudziestego pierwszego wieku.

Zazwyczaj mówi się, że po rozstaniu to kobiety cierpią...

Justyna | 2018-07-05
Przeczytana: 03 lipca 2018

Niech Was Drodzy Czytelnicy nie zwiedzie tytułowy blask szminki i słodkie usta na okładce! Jeśli szukacie tu prostych historii o miłości, możecie się rozczarować. Może i jest on, i jest ona, jednak nie do końca to szczęśliwe połączenie. Choć o miłości tu sporo, to jednak jest to jej bardziej gorzkie oblicze. Nie o takiej miłości śnią nastoletnie dziewczyny! Wydawca zapowiada powieść obyczajową, jednak pod wierzchnią warstwą znajdziemy osobisty dramat głównego bohatera.

Dawid początkujący student poznaje miłość młodzieńczego życia. Rzuca wszystko i przeprowadza się na drugi koniec Polski, by tam wić słodkie gniazdko z ukochaną. Choć wypruwa sobie żyły podejmując się każdej pracy aby zapewnić godny byt wybrance, jego starania idą na marne, bo Sylwia go opuszcza, zrywając zaręczyny. Dawid się nie poddaje, próbując odzyskać dziewczynę. I to właściwie jest główny i jednocześnie jedyny wątek powieści.

Nie przesadzę jeśli stwierdzę, że 90% treści przepełniona jest alkoholem. Albo się...

Wojtek | 2018-07-31
Na półkach: 2018, Przeczytane