Pasja Michała

Wydawnictwo: W drodze
LubimyCzytać

Ojciec Michał (Jan Franciszek) Czartoryski (18971944) wychowywany w arystokratycznej rodzinie, ostatecznie wybrał życie w habicie dominikańskim. Współczesny męczennik, wliczony w poczet błogosławionych, żołnierz (w wojnie z bolszewikami walczył w obronie Lwowa), kapelan powstańców warszawskich, których nie opuścił w obliczu śmierci. Działacz Odrodzenia, absolwent architektury, kierownik budowy klasztoru na Służewie. Wychowawca braci w nowicjacie i studentów. Wciąż zmagał się z własnymi słabościami, tego samego wymagał od innych. W imię zasad nie wahał się nawet wchodzić w konflikt z przełożonymi.

Od kilku już lat straciłem zaufanie do siebie [\ co miałem rozmieniłem na drobną monetę; akumulator odładował się i choć prądu mniej czy więcej się wpuszcza nie ładuje się. [\ Pan Jezus pociąga mnie i pokazuje drogę.

(z listu do ks. Włodzimierza Cieńskiego)

----

Książka dofinansowana przez Klasztor oo. dominikanów na Służewie.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!