emka 
kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 16 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-14 19:34:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone, Ulubione, Zachwycające! ♡
Autor:
Cykl: The King (tom 2)

Czy tylko ja zakochałam się w tym słodkim brutalu? Czy tylko ja mam słabość do tego kryminalisty kochającego nad życie swoją kobietę? Ktoś pokochał tak to jego "zwierzaczkowanie" równie mocno jak ja? Te kontrasty i sprzeczności między Kingiem a Doe/Ray podsycają żar książki i wywołują u Czytelnika ciarki na plecach. Czy można być tak skrajnie różnym i pokochać się bez opamiętania? Czy można... Czy tylko ja zakochałam się w tym słodkim brutalu? Czy tylko ja mam słabość do tego kryminalisty kochającego nad życie swoją kobietę? Ktoś pokochał tak to jego "zwierzaczkowanie" równie mocno jak ja? Te kontrasty i sprzeczności między Kingiem a Doe/Ray podsycają żar książki i wywołują u Czytelnika ciarki na plecach. Czy można być tak skrajnie różnym i pokochać się bez opamiętania? Czy można porzucić całą swoją przeszłość i życie dla miłości bez, wydawałoby się, przyszłości? Raz nienawidzą żeby zaraz kochać. Raz zabijają żeby za chwilę połączyć się w jedno. Kochać tak żeby nienawidzić? A może nienawidzić tak, że aż kochać? Tęsknić tak żeby zabić? Sprzedać duszę diabłu aby móc być przez chwilę razem? Takie rzeczy tylko tutaj! Dzięki tej książce przejdziesz przez cały przekrój emocji. Ciarki, uśmiech, przerażenie, pękające serce i strach - przygotuj się na wszystko to naraz! Już tęsknię za tak niedobranymi z pozoru bohaterami, czytalabym ich losy w nieskończoność. Aż chciałoby się wejść w ich życie i poznać w rzeczywistości. Gratuluję Autorce stworzenia takich cudnych bohaterów, ich losów, stylu pisania i otwartości oraz bezpośredniości, że Czytelnik się z nimi identyfikuje, potrafi im współczuć, cieszyć się wraz z nimi, przeżywać uniesienia i upadki. Teraz pozostanie po nich pustka...

pokaż więcej

 
2018-08-09 08:55:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone, Ulubione, Zachwycające! ♡
Autor:
Cykl: The King (tom 1)

Cudowna książka! Uwielbiam takich bohaterów jak King! Ma paskudny i ciężki charakterek a zarazem jest delikatny i słodki jak miód. Jest brutalnym przestępcą a jednocześnie ma miękkie i kochające serce. Nie ma żadnych skrupułów i zahamowań, a jednocześnie jest delikatny i kochający. Już na sam jego widok miałoby się ochotę zapaść pod ziemię ze strachu a jednocześnie chciałoby się zatopić w jego... Cudowna książka! Uwielbiam takich bohaterów jak King! Ma paskudny i ciężki charakterek a zarazem jest delikatny i słodki jak miód. Jest brutalnym przestępcą a jednocześnie ma miękkie i kochające serce. Nie ma żadnych skrupułów i zahamowań, a jednocześnie jest delikatny i kochający. Już na sam jego widok miałoby się ochotę zapaść pod ziemię ze strachu a jednocześnie chciałoby się zatopić w jego silnych i wytatuowanych ramionach. Takie sprzeczności jeszcze bardziej podsycają żar, który bije od jednego z głównych bohaterów, jak i stawiają książkę wysoko w mojej ocenie i odbiorze. Nie da się przejść obok niej obojętnie! Pozycja obowiązkowa dla Czytelników ceniących sobie szczery i niejednokrotnie wulgarny styl pisania i język, lubiących szybką akcję, otwartych na świat przestępców, kochających wstrząsające losy i mocnych bohaterów z niewyparzonym językiem. Gdyby ktoś chciał mi wyjąć książkę z rąk to udusiłabym go chyba. Gdyby chciał mnie od niej oderwać to trzasnęłabym mu drzwiami przed nosem i go zmiażdżyła. Po prostu pochłonęła mnie całkowicie! Zawładnęła moim umysłem i sercem! Zakochałam się w niej i już nie mogę doczekać się co będzie dalej! Byłam zła na Autorkę, że każe mi czekać na dalsze losy. Zakończenie zaskakuje i wstrząsa Czytelnikiem. Najpierw przeżywasz chwile uniesienia wraz z Doe i Kingiem, żeby za chwilę cierpieć jak oni i próbować wejść w ich skórę żeby ich dokładnie zrozumieć i być obok nich, aby ukoić ich złamane i skołatane serca. I taką książkę można nazwać współczesnym Dziełem – kiedy nie możesz o niej zapomnieć a emocje targają Tobą w dalszym ciągu. Niesamowita książka! Polecam ją z całego serca!

pokaż więcej

 
2018-08-05 18:21:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone
Cykl: Colours of Love (tom 2)

Czy tylko mi się wydaje, że Grace pół książki "wzdycha", że ciągle ma w gardle "kluchę" oraz nieustannie "głośno przełyka ślinę"? To było tak odrażające i nudne po dziesiątym razie, że zastanawiałam się czy nie porzucić dalszego czytania i czy jej ślinotok nie jest już aby chorobą... A przepraszam - jeszcze wiecznie "zatapiała się w błękicie oczu Jonathana". Ile razy można to czytać? Nie da... Czy tylko mi się wydaje, że Grace pół książki "wzdycha", że ciągle ma w gardle "kluchę" oraz nieustannie "głośno przełyka ślinę"? To było tak odrażające i nudne po dziesiątym razie, że zastanawiałam się czy nie porzucić dalszego czytania i czy jej ślinotok nie jest już aby chorobą... A przepraszam - jeszcze wiecznie "zatapiała się w błękicie oczu Jonathana". Ile razy można to czytać? Nie da się napisać tego innymi słowami albo wymyślić inną tandetę? Sam wątek był nijaki, książka nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia, po prostu ją czytałam, bo czytałam. Akcja nie wciągnęła mnie tak jak w przypadku pierwszej części, po prostu nie byłam tam i nie przeżywałam wydarzeń z bohaterami, było mi to obojętne czy główni bohaterowie będą razem czy nie. Z resztą tak często Jonathan miał humorki, że miałam ochotę palnąć tego faceta w łeb. A to głupie gąsię z maślanymi oczkami wszystko mu wybaczało i we wszystko wierzyło. Choć poznała w końcu znaczenie słowa "asertywność". Książka jest dla mnie gorszą kontynuacją z cukierkowym zakończeniem, w dodatku zamkniętym, bo dalsze losy Grace byłyby już chyba zbyt męczące i nudne, nie do przetrawienia... Poprzestanę i podziękuję na tej części.

pokaż więcej

 
2018-07-31 21:52:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone
Cykl: Colours of Love (tom 1)

W porównaniu z innymi książkami o tej tematyce, "Barwy miłości" wypadają tak sobie, jeśli jednak nie zestawimy jej z innymi tytułami, to książka okazuje się być bardzo wciągająca, akcja toczy się szybko i bez zbędnego naciągania czy przeciągania. Autorka miała pomysł na książkę, którego nie spotkałam w innych pozycjach. Nie bała się poruszyć tematu, dla niejednego z Nas, wstydliwego czy... W porównaniu z innymi książkami o tej tematyce, "Barwy miłości" wypadają tak sobie, jeśli jednak nie zestawimy jej z innymi tytułami, to książka okazuje się być bardzo wciągająca, akcja toczy się szybko i bez zbędnego naciągania czy przeciągania. Autorka miała pomysł na książkę, którego nie spotkałam w innych pozycjach. Nie bała się poruszyć tematu, dla niejednego z Nas, wstydliwego czy obrzydliwego, złamała pewne tabu. Pisała z pełną swobodą, lekkością, nie przeciągając struny, nie męcząc tematu, nie w sposób bardzo brutalny czy wulgarny, przez co ciężko było ją odłożyć i iść do pracy. Miejscami jednak naiwność i dziecinność Grace była denerwująca. Zmieniała zdanie szybciej niż ściągała majtki. Miejscami mówiłam pod nosem "dobrze Ci tak, sama tego chciałaś, jesteś sobie winna i za błędy musisz zapłacić". No ale mamy do czynienia z młodą i niedoświadczoną dziewczyną, której asertywność jest obca.
Autorka pozostawiła otwarte zakończenie i już z niecierpliwością czekam na dalsze wydarzenia.

pokaż więcej

 
2018-07-27 10:06:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone
Autor:
Cykl: Lou Clark (tom 2)

Alleluja! Nareszcie ją skończyłam! Czytanie tej książki to jak niekończąca się droga krzyżowa. Codziennie zmuszałam się do jej czytania. Jest strasznie umolna, uciążliwa, nudna, przeciągnięta, naciągnięta z braku dobrego pomysłu na kontynuację losów Lou po śmierci Willa. Skończyłam ją, bo założyłam się z koleżanką, że dotrwam do końca, ona wytrzymała tylko do setki i podziękowała za mordęgę.... Alleluja! Nareszcie ją skończyłam! Czytanie tej książki to jak niekończąca się droga krzyżowa. Codziennie zmuszałam się do jej czytania. Jest strasznie umolna, uciążliwa, nudna, przeciągnięta, naciągnięta z braku dobrego pomysłu na kontynuację losów Lou po śmierci Willa. Skończyłam ją, bo założyłam się z koleżanką, że dotrwam do końca, ona wytrzymała tylko do setki i podziękowała za mordęgę. Co prawda ja miałam kryzys już na pierwszych stronach, ale jakimś cudem dotrwałam do tej upragnionej 489 strony…
O ile w pierwszej części bohaterka była nieporadna życiowo w sposób słodki i śmieszny, tak tu… Lou jest jak dziecko we mgle – niezdolna do samodzielnego życia, dziewczyna o dwóch lewych rękach, istna życiowa cierpiętnica i męczennica, którą chciałoby się straszliwie potrząsnąć i powiedzieć: „Kobieto! Weź się ogranij w końcu, dorośnij i przestań żyć i myśleć jak małe dziecko!”. Jej postawa do życia odpychała mnie od książki z każdą stroną coraz silniej. Traciła każdą okazję, by stanąć na nogi, bądź nie chciała jej wykorzystywać. Bo po co skoro można wiecznie cierpieć i narzekać? Bohaterka ma na wszystko bardzo dziecinne wytłumaczenia, brak w niej jak i w książce życia. Brak także humoru, żartów Lou, lekkości no i przede wszystkim - jakiejkolwiek akcji! Chyba jak każdy, spodziewałam się kolejnych fajerwerków po sukcesie i dobrej ekranizacji pierwszej części, a tu można ją polecić jedynie osobom, które mają problemy z zasypianiem. Gwarantuję, że Hypnos weźmie Was w swoje ramiona po pięciu minutach przy pomocy Morfeusza. Nie marnuj więc swojego czasu Czytelniku – sięgnij po lepszą pozycję z półki!
P.S. Kolejna część jest jeszcze gorsza?!

pokaż więcej

 
2018-07-20 13:23:32
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone, Ulubione
Cykl: Second Circle Tattoos (tom 1)

"Miłość pochodząca od Boga jest czysta, ale gdy trafia w nasze ręce, potrafimy to spieprzyć. My, zwykli śmiertelnicy, często nadużywamy miłości. Miłość zbyt silna może być tylko żądzą, a miłość nadużywająca może doprowadzić do gniewu (...)"

 
2018-07-12 20:14:07
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, E-book
Cykl: Uwikłani (tom 5)

Seria "Uwikłani" wciągnęła mnie od pierwszych stron. Miałam wrażenie, że chłonęłam kilka kartek od razu. Niby znowu ten sam schemat co w książkach tego pokroju, a jednak ręce przybetonowały się do książki. Historia głównych bohaterów zawładnęła moimi myślami, sposób pisania zazębił się z moimi oczekiwaniami wręcz idealnie, pikanteria, odwaga i wartka akcja są dodatkowymi plusami. Więc... Seria "Uwikłani" wciągnęła mnie od pierwszych stron. Miałam wrażenie, że chłonęłam kilka kartek od razu. Niby znowu ten sam schemat co w książkach tego pokroju, a jednak ręce przybetonowały się do książki. Historia głównych bohaterów zawładnęła moimi myślami, sposób pisania zazębił się z moimi oczekiwaniami wręcz idealnie, pikanteria, odwaga i wartka akcja są dodatkowymi plusami. Więc naturalną koleją rzeczy było sięgnięcie po kolejny tom. "Chandler" okazał się jednak książka nudną, wymuszoną, tytułowy bohater jest kochliwym nastolatkiem mającym mózg między nogami, o czym Autorka nie pozwalała zapomnieć, przez co czułam się zrażona już od kilkunastu pierwszych stron. Skończyłam ją czytać przez wzgląd na poprzednie części, ale jest niewarta Twojego czasu drogi Czytelniku. Książka jest płytka, nic się nie dzieje, miejscami jest niesmaczna. Jednym słowem tragedia... Nawet nie można jej mianować "odmóżdżaczem". Nie polecam, nawet dla zabicia czasu...

pokaż więcej

 
2018-07-06 09:26:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Brittainy C.Cherry, E-book
Cykl: The Music Street Series (tom 1)

Niestety, z przykrością muszę napisać, że to najgorsza książka Brittainy jaką przeczytałam. Jest inna niż pozostałe, mimo iż utrzymana w podobnym stylu. Nie łapie tak mocno za serce, wykręcając je, ściskając i pozbawiając tchu z każdym kolejnym zdaniem. Nie łapie Twojej duszy w każdej cząsteczce i nie pozostawia z pustką po zakończeniu czytania. Nie wyciska łez do ostatniej kropelki.... Niestety, z przykrością muszę napisać, że to najgorsza książka Brittainy jaką przeczytałam. Jest inna niż pozostałe, mimo iż utrzymana w podobnym stylu. Nie łapie tak mocno za serce, wykręcając je, ściskając i pozbawiając tchu z każdym kolejnym zdaniem. Nie łapie Twojej duszy w każdej cząsteczce i nie pozostawia z pustką po zakończeniu czytania. Nie wyciska łez do ostatniej kropelki. Chusteczki możesz odłożyć na kolejne bądź inne Jej Dzieło. Co nie oznacza, że była kiepska. Jednak Fani Autorki muszą się liczyć z małym rozczarowaniem…

"Nie martw się o wczoraj. Dostałeś kolejną szansę. Wciąż masz jutro (…)
Nie istnieje wysiłek, którym można by zmusić drugą osobę do miłości. Nie można nakłonić nikogo do miłości, dumy, troski. Można mieć kontrolę jedynie nad własną duszą i odkryć, co przyspiesza bicie własnego serca (…) Nie można świadomie przestać kochać. Miłość pozostaje w sercu bardzo długo, czy ci się to podoba, czy też nie (…)
Nie można w pełni wyzdrowieć, jeśli się udaje, że pęknięcia nie istnieją (…)
Bycie silnym oznacza wstawanie każdego dnia z łóżka, nawet jeśli twój świat się rozpada (…) Bycie silnym to kochanie bliskich, nawet jeśli są niedoskonali. Bycie silnym to płakanie każdego wieczoru w poduszkę, by każdego ranka wierzyć w piękno świata. Bycie silnym to wybaczanie (…)"

pokaż więcej

 
2018-07-02 21:21:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Tess Gerritsen
Cykl: Beryl Tavistock (tom 1)

Mam problem z klasyfikacją tej książki, ponieważ z jednej strony mnie wciągnęła i nie mogłam jej odłożyć, a z drugiej nudziła tą swoją romantycznością i brakiem krwawych akcji. Jednak miała w sobie to "coś", co nie pozwalało jej porzucić mimo nijakiej akcji. Charakter pióra, styl pisania i wyjątkowość Autorki trzyma Czytelnika przy książce i zamyka w hermetycznym i jedynym w swoim rodzaju... Mam problem z klasyfikacją tej książki, ponieważ z jednej strony mnie wciągnęła i nie mogłam jej odłożyć, a z drugiej nudziła tą swoją romantycznością i brakiem krwawych akcji. Jednak miała w sobie to "coś", co nie pozwalało jej porzucić mimo nijakiej akcji. Charakter pióra, styl pisania i wyjątkowość Autorki trzyma Czytelnika przy książce i zamyka w hermetycznym i jedynym w swoim rodzaju malutkim świecie, jaki potrafi stworzyć jedynie Tess.
Jednak trochę za dużo bohaterów wprowadziła Autorka, z początku gubiłam się w nazwiskach, ale to Jej wczesna twórczość więc przymykam na to oko. Trochę chaotyczności się wkradło, trochę nudy i flaków z olejem. Dodatkowo przezroczyści bohaterowie, młoda i naiwna dziewczyna - mieszanka wybuchowa na własną odpowiedzialność.

pokaż więcej

 
2018-06-27 08:05:01
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Tess Gerritsen, Ulubione

"Każdy nosi w sobie agresję. Ujawnia ją zwłaszcza wtedy, gdy musi bronić tych, których kocha. Miłość i nienawiść od zawsze idą w parze (…)
Rzeczywistość często bywa gorsza od naszych najbardziej mrocznych wizji (…)"

 
2018-06-23 00:54:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Brittainy C.Cherry, E-book, Ulubione, Zachwycające! ♡
Cykl: Elements. Żywioły. (tom 4)

Cudowna książka! Wspaniała! Fenomenalna! Skradnie Ci serce i duszę z pewnością, pochłonie Cię w całości już od pierwszych stron! Z resztą jak każda Brittainy!
Mocno chwyta za serce, zakrada się w jego najgłębsze zakamarki kradnąc każdą cząstkę, na pewno szybko nie puści i nie pozwoli o sobie zapomnieć...
"Ponieważ serca mają tę cudowną moc, że kiedy myślisz, że są pełne, w jakiś magiczny...
Cudowna książka! Wspaniała! Fenomenalna! Skradnie Ci serce i duszę z pewnością, pochłonie Cię w całości już od pierwszych stron! Z resztą jak każda Brittainy!
Mocno chwyta za serce, zakrada się w jego najgłębsze zakamarki kradnąc każdą cząstkę, na pewno szybko nie puści i nie pozwoli o sobie zapomnieć...
"Ponieważ serca mają tę cudowną moc, że kiedy myślisz, że są pełne, w jakiś magiczny sposób robi się w nich miejsce i udaje ci się tam zmieścić jeszcze więcej miłości (…)
Prawdziwa miłość nie istnieje jedynie w bajkach. Prawdziwa miłość potrzebuje czasu, pracy i komunikacji. Prawdziwa miłość rozkwitała jedynie dla tych, którzy poświęcali czas, by ją pielęgnować, odżywiali ją i dawali jej światło (…)
Samotność jest złym doradcą. Jest toksyczna, przeważnie zabójcza. Zmusza ludzi do wiary, że lepiej by im było z samym diabłem niż samotnie, ponieważ bycie samemu oznacza porażkę. W jakiś sposób samotność znaczy bycie niewystarczająco dobrym, często więc trucizna samotności wnika w życie i sprawia, że osoba bierze jakąkolwiek uwagę za miłość. Fałszywa miłość zbudowana na podwalinach samotności nie przetrwa (…)"

pokaż więcej

 
2018-06-22 08:34:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone
Cykl: Prokurator (tom 3)

Szok! Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona! Po dobrym i mocnym wejściu „Prokuratora” a później sromotnej klęsce „Komisarza” i moim przeczuciu, że kolejna część będzie zmęczonymi i wypłukanymi losami Marysi i Daniela, ze sceptycyzmem wzięłam tę książkę z rąk koleżanki. Miałam przeczucie, że będzie to kolejna kaszanka, przesadzona do granic możliwości albo z cyklu „tak słodka, że rzygam tęczą”.... Szok! Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona! Po dobrym i mocnym wejściu „Prokuratora” a później sromotnej klęsce „Komisarza” i moim przeczuciu, że kolejna część będzie zmęczonymi i wypłukanymi losami Marysi i Daniela, ze sceptycyzmem wzięłam tę książkę z rąk koleżanki. Miałam przeczucie, że będzie to kolejna kaszanka, przesadzona do granic możliwości albo z cyklu „tak słodka, że rzygam tęczą”. Nic bardziej mylnego, nie tym razem! Jestem zaskoczona i gratuluję Autorce, że wzniosła się po porażce drugiej części i napisała książkę z wartką akcją, nie przesadzoną, nie science fiction, pikantną - a raczej jak na razie - najpikantniejszą z całej serii. To kolejny dobry odmóżdżacz, z zabawnymi dialogami bohaterów, którzy mają swoje za uszami. Wprost nie mogłam się od niej oderwać, warto było zarwać nockę. Nie jest to arcydzieło polskiej literatury współczesnej, ale powtórzony i zasłużony sukces pierwszego wejścia, przez co warto ją polecić i przeczytać. Brawo!

pokaż więcej

 
2018-06-18 18:09:09
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone
Cykl: Saga o Fjällbace (tom 1)

Dlaczego ja ją porównuję z Tess Gerritsen? No dlaczego? Ta kobieta jak na razie nie ma sobie równych według mnie w swoim gatunku!
Po książkę Camilli sięgnęłam czytając pozytywne opinie na portalu, jak również dzięki zachwalaniom znajomych dotyczących niesamowitego pióra i pomysłowości Autorki. Poszłam zatem do biblioteki i mym oczom ukazała się owa "Księżniczka z lodu" - chyba przyciągnęłyśmy...
Dlaczego ja ją porównuję z Tess Gerritsen? No dlaczego? Ta kobieta jak na razie nie ma sobie równych według mnie w swoim gatunku!
Po książkę Camilli sięgnęłam czytając pozytywne opinie na portalu, jak również dzięki zachwalaniom znajomych dotyczących niesamowitego pióra i pomysłowości Autorki. Poszłam zatem do biblioteki i mym oczom ukazała się owa "Księżniczka z lodu" - chyba przyciągnęłyśmy się wzajemnie, gdyż mój wzrok padł od razu na grzbiet tejże książki. Postanowiłam zacząć swoją historię z Camillą od właśnie tej pozycji i ... muszę przyznać, że czuję się zawiedziona. Obiecywano mi coś więcej niż zastałam. Miały być wielkie emocje, trzymająca w napięciu akcja... A tu od razu przytłoczyła mnie ilość bohaterów! Wartość ich nazwisk jest chyba dwucyfrowa a dwójka znajduje się zdecydowanie na jej czele. I jeszcze są one szwedzkie. Nieraz robiłam pauzę zastanawiając się kto to był, bo akcja miesza się prawie co przerwę w rozdziale (czyli średnio jakieś 10stron) mimo zazębiania się. Nazwiska ogarnęłam dopiero w połowie książki...
Trochę za ślimacze tempo akcji jak dla mnie. Odzwyczaiłam się od rozwlekłych akcji, zdecydowanie wolę szybsze i nie nudzące tempo wydarzeń. Chciałam ją przerwać już w 1/3, ale zwyciężyła ciekawość kto jest zabójcą, a w dodatku książka drgnęła w połowie i lepiej się ją czytało. W 3/4 już domyśliłam się zakończenia i nie było tego obiecanego "łaaaał!". Niemniej nie zniechęcam się do dalszych części i liczę na coś lepszego!

pokaż więcej

 
2018-06-04 10:35:08
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone
Autor:
Cykl: Promyczek (tom 3)

"Jest coś szalenie cudownego w docenianiu małych rzeczy, można w tym odnaleźć tak wiele szczęścia. Świat byłby lepszym miejscem, gdyby więcej ludzi doceniało coś tak prozaicznego jak świecące słońce (…)
Myślisz, że niektóre marzenia powinny nimi pozostać, ponieważ jest w nich wiele możliwości, za to nie ma miejsc na porażkę? Nie. Uważam, że marzenia są paliwem życia. Żyjesz w pełni, kiedy...
"Jest coś szalenie cudownego w docenianiu małych rzeczy, można w tym odnaleźć tak wiele szczęścia. Świat byłby lepszym miejscem, gdyby więcej ludzi doceniało coś tak prozaicznego jak świecące słońce (…)
Myślisz, że niektóre marzenia powinny nimi pozostać, ponieważ jest w nich wiele możliwości, za to nie ma miejsc na porażkę? Nie. Uważam, że marzenia są paliwem życia. Żyjesz w pełni, kiedy starasz się je spełnić. Nie ma nagrody za bierne bezpieczeństwo (…) Niektórzy nie wykorzystują życia, inni bacznie je zgłębiają, zauważając to, co umyka tym pierwszym. Piękno tkwi pomiędzy wierszami, w szczegółach (…) Nic, co warte jest walki, nie może być proste (…) A życie jest tak skomplikowane, jak sam je sobie utrudnisz (…)
Każdemu może zdarzyć się upadek w kryzysie, to wrażliwość czyni nas ludźmi. Definiuje nas jednak to, czy pozwolimy, by ten kryzys nas zdominował (…)"

pokaż więcej

 
2018-05-29 21:11:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone
Autor:
Cykl: Promyczek (tom 2)

"Czasami trzeba słuchać tego, czego ludzie nie mówią (…)
W życiu nie chodzi o ograniczenia. Chodzi o wciśnięcie pedału gazu. To samo dotyczy zabawy i miłości. Gaz do dechy (…)
Powiem ci coś o życiu. W ciągu tej podróży spotykamy wiele osób. Niektórzy to padalce, ale niektórzy są wyjątkowi. Jeżeli znajdziesz taką wyjątkową osobę, nie bierz niczego za pewnik, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy...
"Czasami trzeba słuchać tego, czego ludzie nie mówią (…)
W życiu nie chodzi o ograniczenia. Chodzi o wciśnięcie pedału gazu. To samo dotyczy zabawy i miłości. Gaz do dechy (…)
Powiem ci coś o życiu. W ciągu tej podróży spotykamy wiele osób. Niektórzy to padalce, ale niektórzy są wyjątkowi. Jeżeli znajdziesz taką wyjątkową osobę, nie bierz niczego za pewnik, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy czas z tą osobą dobiegnie końca (…) Nikt prócz ciebie nie rozpali twojego ognia (…) Spraw, by twoje życie było coś warte (…) Jeśli postarasz się wystarczająco mocno, każdy dzień może być legendarny. Każdy dzień to okazja, by tworzyć legendę. Kluczem jest włożony w to wysiłek. Promyczek się starała. Każdego pieprzonego dnia podejmowała ten trud. Wszyscy powinniśmy to robić. Czy to trudne? Oczywiście, że tak. Łatwiej przecież narzekać… niszczyć siebie… lub po prostu nic nie robić. Jednak gdzie w tym magia? (…)
Pieprzyć to. Jestem, kim jestem. Nikt nie jest idealny. Rzeczywiście nikt taki nie jest. Niektórzy mają blizny na zewnątrz, inni w środku. Bez różnicy. Twój charakter, twoje serce, twoja dusza – tylko one się liczą, ponieważ decydują o tym, kim naprawdę jesteś. A cała reszta – wygląd, posiadanie rzeczy? To tylko nieistotne dodatki (…)"

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
266 113 584
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (9)

Ulubieni autorzy (3)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (20)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd