emka 
kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 2 tygodnie temu
Teraz czytam
  • Motylek
    Motylek
    Autor:
    Doskonale skonstruowany kryminał, gęsta atmosfera małej społeczności i zagadki z przeszłości, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego. W mroźny zimowy poranek na skraju mazurskiej wsi zostaje...
    czytelników: 8492 | opinie: 826 | ocena: 7,23 (4744 głosy) | inne wydania: 2

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-26 15:24:22
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Właściwie to nie wiem za bardzo co napisać. Pierwszy raz Autor tak mnie zaczarował zwrotami akcji, że jak skończyłam czytać to wiedziałam wszystko, ale po głębszym zastanowieniu się nie wiem nic… Wydarzenia wcale nie są oczywiste i proste. Bohaterowie nie są takimi jakimi nam się wydają. Nie ma tu prostoty. Nic nie jest łatwe. Historia ma drugie dno. Dno tak głębokie, że tylko nieliczni... Właściwie to nie wiem za bardzo co napisać. Pierwszy raz Autor tak mnie zaczarował zwrotami akcji, że jak skończyłam czytać to wiedziałam wszystko, ale po głębszym zastanowieniu się nie wiem nic… Wydarzenia wcale nie są oczywiste i proste. Bohaterowie nie są takimi jakimi nam się wydają. Nie ma tu prostoty. Nic nie jest łatwe. Historia ma drugie dno. Dno tak głębokie, że tylko nieliczni mogliby tam trafić.
Wraz z Damianem szukałam Ewy z niecierpliwością, wytrwałością i zawziętością. Chłonęłam każdą kolejną stronę jakby od tego zależało moje życie, właściwie każda kolejna strona była dla mnie jak wdychane powietrze. Kiedy byliśmy już blisko niej – ona nam się wymykała. Ale czy aby na pewno to ona? Czy jest w ogóle sens jej szukać? Czy ona w ogóle żyje?
Kończąc książkę czułam się jakbym dostała w głowę zaczarowanym kijem baseballowym – bez urazów, lecz otumaniona i z zawrotami głowy chylę ją przed Autorem za pomysł i wykonanie. Genialny scenariusz, rewelacyjne zwroty akcji, trudno się domyślić końca – nawet tam Autor nas przechytrzył!

pokaż więcej

 
2018-11-20 08:58:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone

Pani Blanko, kolejny raz zawiesiła mnie Pani w próżni, zostawiła z otwartymi ustami, szczęką na podłodze i walącym sercem. Co to za zakończenie? Cała aż drżę z emocji i myślami jestem tylko przy Massimie i Laurze! Gratuluję po raz kolejny i już z niecierpliwością czekam na dalsze losy. Bo jeśli książka wywołuje u Ciebie takie emocje to musi być coś!
A Pani tak długo każe czekać na dalszy bieg...
Pani Blanko, kolejny raz zawiesiła mnie Pani w próżni, zostawiła z otwartymi ustami, szczęką na podłodze i walącym sercem. Co to za zakończenie? Cała aż drżę z emocji i myślami jestem tylko przy Massimie i Laurze! Gratuluję po raz kolejny i już z niecierpliwością czekam na dalsze losy. Bo jeśli książka wywołuje u Ciebie takie emocje to musi być coś!
A Pani tak długo każe czekać na dalszy bieg wydarzeń...
Książka jest bardzo dobra, napisałabym, że jest wręcz świetnym odmóżdżaczem, ale denerwowały mnie sceny miłosne a dokładnie mówiąc ich ilość - co drugą stronę czytamy o poczynaniach głównych bohaterów - jak dla mnie jest ich zdecydowanie za dużo. Gdyby zmniejszyć je o połowę, ba 3/4 (!), książka nie straciłaby na wartości i charakterze, a byłaby "lżejsza", bo po piątym razie miałam już dosyć opisu odważnych scen łóżkowych. Poza tym akcja toczy się dość szybko, jest temperamentna - jak bohaterowie, polubiłam ich (prawie) wszystkich, co rzadko się zdarza, uśmiałam się także pierwszorzędnie.
Nie sposób nie polubić tej książki. Zostawi Cię w rozsypce drogi Czytelniku! Przygotuj się na mocną i trzymającą w napięciu akcję, a właściwie na jej koniec. Jeśli komuś spodobała się pierwsza część, to "Ten dzień" jest zdecydowanie obowiązkową i natychmiastową pozycją do przeczytania! Jeśli nie - nie bierzcie tej książki w rękę. Ja polecam!

pokaż więcej

 
2018-10-30 23:34:09
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone

Mówienie o tej książce, że jest połączeniem "Grey'a" i "Ojca Chrzestnego", jest mocno mylne i mocno nad wyrost. Autorka tylko wspomina o interesach Massima jako głowy rodziny mafijnej, wręcz omija "ciemne" tematy nie zagłębiając się w nie zupełnie. To samo tyczy się "Grey'a" - nie znajdziemy tu seksualnego układu obrzydliwie bogatego i przystojnego faceta i długich opisów namiętnych scen... Mówienie o tej książce, że jest połączeniem "Grey'a" i "Ojca Chrzestnego", jest mocno mylne i mocno nad wyrost. Autorka tylko wspomina o interesach Massima jako głowy rodziny mafijnej, wręcz omija "ciemne" tematy nie zagłębiając się w nie zupełnie. To samo tyczy się "Grey'a" - nie znajdziemy tu seksualnego układu obrzydliwie bogatego i przystojnego faceta i długich opisów namiętnych scen erotycznych rodem z filmu porno, z użyciem chyba tylko znanych Autorce, zabawek erotycznych. Oczywiście są tu mocne sceny łóżkowe, ale tu kończy się porównanie do książki Pani E L James.
Dziwi mnie tak niska ocena tej książki. Wszyscy zachwalali i czytali "Grey'a", każda kobieta wzdychała do Christiana i marzyła o takim mężczyźnie. Ba, chciała się znaleźć na miejscu panny Steel. Potem każda czytała dalsze losy i nadal wzdychała. A tu można powiedzieć wyszła polska edycja, zmodyfikowana oczywiście, i wszyscy narzekają jakie to słabe i że nie powinno się ukazać, że kto to puścił do druku i komu się to podobało. Serio moje drogie Panie? Mi się książka podobała, wciągnęła mnie od pierwszych stron i wprowadziła w inny stan, w inną rzeczywistość, od której ciężko było mnie oderwać. Co prawda historia jest mocno nierealna i wyidealizowana, ale tam taka nie była? Akcja toczy się szybko, płynnie, nie ma tu nudy. Charakter pisania i otwartość Autorki dodają kolejnego plusa. Postać Massima pokochałam od razu mimo jego brutalności i potęgi, w głębi duszy jest bowiem kochajacy i wierny. Laura za to ma charakterek, który tak lubię w głównych bohaterach, ma pazurki i cięty język co nadaje książce charakteru i wyrazistości. Bezpośredniość i otwartość pisania, pomysł na książkę oraz mocni i charakterni bohaterowie stawiają wysoko poprzeczkę Pani Blanko, więc liczę, że kolejna część będzie równie dobra jak "365dni", bo jej zakończenie mocno mnie zdenerwowało i zawiesiło w próżni. Jak można było tak urwać historię? I każe Pani jeszcze czekać na dalsze losy! Brawo za świetny start! Czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg i polecam książkę, także jako fajny odmóżdzacz.

pokaż więcej

 
2018-09-20 18:19:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Cykl: Maybe (tom 1)

"Pożądanie pochłania każdą cząstkę ciebie, wyostrzając wszystkie zmysły. Wyostrza zmysł wzroku i nagle możesz się skupić tylko na osobie przed tobą. Wyostrza zmysł powonienia i nagle zdajesz sobie sprawę z tego, że dopiero co umyła włosy i ma na sobie świeżo wyprane ubranie.. Wyostrza zmysł dotyku i nagle po twojej skórze przebiegają ciarki, czujesz mrowienie w koniuszkach palców i pragniesz... "Pożądanie pochłania każdą cząstkę ciebie, wyostrzając wszystkie zmysły. Wyostrza zmysł wzroku i nagle możesz się skupić tylko na osobie przed tobą. Wyostrza zmysł powonienia i nagle zdajesz sobie sprawę z tego, że dopiero co umyła włosy i ma na sobie świeżo wyprane ubranie.. Wyostrza zmysł dotyku i nagle po twojej skórze przebiegają ciarki, czujesz mrowienie w koniuszkach palców i pragniesz tylko cudzego dotyku. Wyostrza zmysł smaku i nagle twoje usta stają się spragnione, a ich pragnienie zaspokoić mogą tylko cudze usta pragnące tego samego (...)"

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
273 118 621
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (9)

Ulubieni autorzy (3)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (20)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd