emka 
kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 3 tygodnie temu
Teraz czytam
  • Nieodnaleziona
    Nieodnaleziona
    Autor:
    Pierwszy polski thriller psychologiczny na miarę największych światowych bestsellerów! Gdybym oświadczył jej się chwilę wcześniej, nigdy by do tego nie doszło. Nie napadnięto by nas, ja nie trafiłbym...
    czytelników: 6851 | opinie: 713 | ocena: 6,91 (3653 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-20 18:19:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Cykl: Maybe (tom 1)

"Pożądanie pochłania każdą cząstkę ciebie, wyostrzając wszystkie zmysły. Wyostrza zmysł wzroku i nagle możesz się skupić tylko na osobie przed tobą. Wyostrza zmysł powonienia i nagle zdajesz sobie sprawę z tego, że dopiero co umyła włosy i ma na sobie świeżo wyprane ubranie.. Wyostrza zmysł dotyku i nagle po twojej skórze przebiegają ciarki, czujesz mrowienie w koniuszkach palców i pragniesz... "Pożądanie pochłania każdą cząstkę ciebie, wyostrzając wszystkie zmysły. Wyostrza zmysł wzroku i nagle możesz się skupić tylko na osobie przed tobą. Wyostrza zmysł powonienia i nagle zdajesz sobie sprawę z tego, że dopiero co umyła włosy i ma na sobie świeżo wyprane ubranie.. Wyostrza zmysł dotyku i nagle po twojej skórze przebiegają ciarki, czujesz mrowienie w koniuszkach palców i pragniesz tylko cudzego dotyku. Wyostrza zmysł smaku i nagle twoje usta stają się spragnione, a ich pragnienie zaspokoić mogą tylko cudze usta pragnące tego samego (...)"

pokaż więcej

 
2018-09-04 17:35:33
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone

Z początku byłam zafascynowana tą książką: bohaterzy z charakterem, ostry dowcip i język, otwartość i doza uroczego chamstwa. "Drań" oczarował mnie od pierwszego rozdziału. Więc moje oczekiwania względem tej książki wzrastały wraz z każdą stroną. Ciężko było się z nią rozstać czy chociażby przestać myśleć jak potoczą się losy Sorai i Grahama. Jednak w pewnym momencie zaczęło robić się... Z początku byłam zafascynowana tą książką: bohaterzy z charakterem, ostry dowcip i język, otwartość i doza uroczego chamstwa. "Drań" oczarował mnie od pierwszego rozdziału. Więc moje oczekiwania względem tej książki wzrastały wraz z każdą stroną. Ciężko było się z nią rozstać czy chociażby przestać myśleć jak potoczą się losy Sorai i Grahama. Jednak w pewnym momencie zaczęło robić się cukierowo, aż za bardzo, żeby koniec zupełnie zepsuł mój odbiór tej pozycji. Z mocnego wejścia zrobiło się nudne zakończenie. Z początkowego śmiechu zrobiła sie nuda. Z charakteru i ostrych pazurów wyszły flaki i smęty. Gdyby zakończenie bylo inne, na pewno oceniłabym wyżej, ale niestety... Choć książka wciąga i ją oczywiście polecam.

pokaż więcej

 
2018-08-14 19:34:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone, Ulubione, Zachwycające! ♡
Autor:
Cykl: The King (tom 2)

Czy tylko ja zakochałam się w tym słodkim brutalu? Czy tylko ja mam słabość do tego kryminalisty kochającego nad życie swoją kobietę? Ktoś pokochał tak to jego "zwierzaczkowanie" równie mocno jak ja? Te kontrasty i sprzeczności między Kingiem a Doe/Ray podsycają żar książki i wywołują u Czytelnika ciarki na plecach. Czy można być tak skrajnie różnym i pokochać się bez opamiętania? Czy można... Czy tylko ja zakochałam się w tym słodkim brutalu? Czy tylko ja mam słabość do tego kryminalisty kochającego nad życie swoją kobietę? Ktoś pokochał tak to jego "zwierzaczkowanie" równie mocno jak ja? Te kontrasty i sprzeczności między Kingiem a Doe/Ray podsycają żar książki i wywołują u Czytelnika ciarki na plecach. Czy można być tak skrajnie różnym i pokochać się bez opamiętania? Czy można porzucić całą swoją przeszłość i życie dla miłości bez, wydawałoby się, przyszłości? Raz nienawidzą żeby zaraz kochać. Raz zabijają żeby za chwilę połączyć się w jedno. Kochać tak żeby nienawidzić? A może nienawidzić tak, że aż kochać? Tęsknić tak żeby zabić? Sprzedać duszę diabłu aby móc być przez chwilę razem? Takie rzeczy tylko tutaj! Dzięki tej książce przejdziesz przez cały przekrój emocji. Ciarki, uśmiech, przerażenie, pękające serce i strach - przygotuj się na wszystko to naraz! Już tęsknię za tak niedobranymi z pozoru bohaterami, czytalabym ich losy w nieskończoność. Aż chciałoby się wejść w ich życie i poznać w rzeczywistości. Gratuluję Autorce stworzenia takich cudnych bohaterów, ich losów, stylu pisania i otwartości oraz bezpośredniości, że Czytelnik się z nimi identyfikuje, potrafi im współczuć, cieszyć się wraz z nimi, przeżywać uniesienia i upadki. Teraz pozostanie po nich pustka...

pokaż więcej

 
2018-08-09 08:55:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone, Ulubione, Zachwycające! ♡
Autor:
Cykl: The King (tom 1)

Cudowna książka! Uwielbiam takich bohaterów jak King! Ma paskudny i ciężki charakterek a zarazem jest delikatny i słodki jak miód. Jest brutalnym przestępcą a jednocześnie ma miękkie i kochające serce. Nie ma żadnych skrupułów i zahamowań, a jednocześnie jest delikatny i kochający. Już na sam jego widok miałoby się ochotę zapaść pod ziemię ze strachu a jednocześnie chciałoby się zatopić w jego... Cudowna książka! Uwielbiam takich bohaterów jak King! Ma paskudny i ciężki charakterek a zarazem jest delikatny i słodki jak miód. Jest brutalnym przestępcą a jednocześnie ma miękkie i kochające serce. Nie ma żadnych skrupułów i zahamowań, a jednocześnie jest delikatny i kochający. Już na sam jego widok miałoby się ochotę zapaść pod ziemię ze strachu a jednocześnie chciałoby się zatopić w jego silnych i wytatuowanych ramionach. Takie sprzeczności jeszcze bardziej podsycają żar, który bije od jednego z głównych bohaterów, jak i stawiają książkę wysoko w mojej ocenie i odbiorze. Nie da się przejść obok niej obojętnie! Pozycja obowiązkowa dla Czytelników ceniących sobie szczery i niejednokrotnie wulgarny styl pisania i język, lubiących szybką akcję, otwartych na świat przestępców, kochających wstrząsające losy i mocnych bohaterów z niewyparzonym językiem. Gdyby ktoś chciał mi wyjąć książkę z rąk to udusiłabym go chyba. Gdyby chciał mnie od niej oderwać to trzasnęłabym mu drzwiami przed nosem i go zmiażdżyła. Po prostu pochłonęła mnie całkowicie! Zawładnęła moim umysłem i sercem! Zakochałam się w niej i już nie mogę doczekać się co będzie dalej! Byłam zła na Autorkę, że każe mi czekać na dalsze losy. Zakończenie zaskakuje i wstrząsa Czytelnikiem. Najpierw przeżywasz chwile uniesienia wraz z Doe i Kingiem, żeby za chwilę cierpieć jak oni i próbować wejść w ich skórę żeby ich dokładnie zrozumieć i być obok nich, aby ukoić ich złamane i skołatane serca. I taką książkę można nazwać współczesnym Dziełem – kiedy nie możesz o niej zapomnieć a emocje targają Tobą w dalszym ciągu. Niesamowita książka! Polecam ją z całego serca!

pokaż więcej

 
2018-08-05 18:21:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone
Cykl: Colours of Love (tom 2)

Czy tylko mi się wydaje, że Grace pół książki "wzdycha", że ciągle ma w gardle "kluchę" oraz nieustannie "głośno przełyka ślinę"? To było tak odrażające i nudne po dziesiątym razie, że zastanawiałam się czy nie porzucić dalszego czytania i czy jej ślinotok nie jest już aby chorobą... A przepraszam - jeszcze wiecznie "zatapiała się w błękicie oczu Jonathana". Ile razy można to czytać? Nie da... Czy tylko mi się wydaje, że Grace pół książki "wzdycha", że ciągle ma w gardle "kluchę" oraz nieustannie "głośno przełyka ślinę"? To było tak odrażające i nudne po dziesiątym razie, że zastanawiałam się czy nie porzucić dalszego czytania i czy jej ślinotok nie jest już aby chorobą... A przepraszam - jeszcze wiecznie "zatapiała się w błękicie oczu Jonathana". Ile razy można to czytać? Nie da się napisać tego innymi słowami albo wymyślić inną tandetę? Sam wątek był nijaki, książka nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia, po prostu ją czytałam, bo czytałam. Akcja nie wciągnęła mnie tak jak w przypadku pierwszej części, po prostu nie byłam tam i nie przeżywałam wydarzeń z bohaterami, było mi to obojętne czy główni bohaterowie będą razem czy nie. Z resztą tak często Jonathan miał humorki, że miałam ochotę palnąć tego faceta w łeb. A to głupie gąsię z maślanymi oczkami wszystko mu wybaczało i we wszystko wierzyło. Choć poznała w końcu znaczenie słowa "asertywność". Książka jest dla mnie gorszą kontynuacją z cukierkowym zakończeniem, w dodatku zamkniętym, bo dalsze losy Grace byłyby już chyba zbyt męczące i nudne, nie do przetrawienia... Poprzestanę i podziękuję na tej części.

pokaż więcej

 
2018-07-31 21:52:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone
Cykl: Colours of Love (tom 1)

W porównaniu z innymi książkami o tej tematyce, "Barwy miłości" wypadają tak sobie, jeśli jednak nie zestawimy jej z innymi tytułami, to książka okazuje się być bardzo wciągająca, akcja toczy się szybko i bez zbędnego naciągania czy przeciągania. Autorka miała pomysł na książkę, którego nie spotkałam w innych pozycjach. Nie bała się poruszyć tematu, dla niejednego z Nas, wstydliwego czy... W porównaniu z innymi książkami o tej tematyce, "Barwy miłości" wypadają tak sobie, jeśli jednak nie zestawimy jej z innymi tytułami, to książka okazuje się być bardzo wciągająca, akcja toczy się szybko i bez zbędnego naciągania czy przeciągania. Autorka miała pomysł na książkę, którego nie spotkałam w innych pozycjach. Nie bała się poruszyć tematu, dla niejednego z Nas, wstydliwego czy obrzydliwego, złamała pewne tabu. Pisała z pełną swobodą, lekkością, nie przeciągając struny, nie męcząc tematu, nie w sposób bardzo brutalny czy wulgarny, przez co ciężko było ją odłożyć i iść do pracy. Miejscami jednak naiwność i dziecinność Grace była denerwująca. Zmieniała zdanie szybciej niż ściągała majtki. Miejscami mówiłam pod nosem "dobrze Ci tak, sama tego chciałaś, jesteś sobie winna i za błędy musisz zapłacić". No ale mamy do czynienia z młodą i niedoświadczoną dziewczyną, której asertywność jest obca.
Autorka pozostawiła otwarte zakończenie i już z niecierpliwością czekam na dalsze wydarzenia.

pokaż więcej

 
2018-07-27 10:06:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone
Autor:
Cykl: Lou Clark (tom 2)

Alleluja! Nareszcie ją skończyłam! Czytanie tej książki to jak niekończąca się droga krzyżowa. Codziennie zmuszałam się do jej czytania. Jest strasznie umolna, uciążliwa, nudna, przeciągnięta, naciągnięta z braku dobrego pomysłu na kontynuację losów Lou po śmierci Willa. Skończyłam ją, bo założyłam się z koleżanką, że dotrwam do końca, ona wytrzymała tylko do setki i podziękowała za mordęgę.... Alleluja! Nareszcie ją skończyłam! Czytanie tej książki to jak niekończąca się droga krzyżowa. Codziennie zmuszałam się do jej czytania. Jest strasznie umolna, uciążliwa, nudna, przeciągnięta, naciągnięta z braku dobrego pomysłu na kontynuację losów Lou po śmierci Willa. Skończyłam ją, bo założyłam się z koleżanką, że dotrwam do końca, ona wytrzymała tylko do setki i podziękowała za mordęgę. Co prawda ja miałam kryzys już na pierwszych stronach, ale jakimś cudem dotrwałam do tej upragnionej 489 strony…
O ile w pierwszej części bohaterka była nieporadna życiowo w sposób słodki i śmieszny, tak tu… Lou jest jak dziecko we mgle – niezdolna do samodzielnego życia, dziewczyna o dwóch lewych rękach, istna życiowa cierpiętnica i męczennica, którą chciałoby się straszliwie potrząsnąć i powiedzieć: „Kobieto! Weź się ogranij w końcu, dorośnij i przestań żyć i myśleć jak małe dziecko!”. Jej postawa do życia odpychała mnie od książki z każdą stroną coraz silniej. Traciła każdą okazję, by stanąć na nogi, bądź nie chciała jej wykorzystywać. Bo po co skoro można wiecznie cierpieć i narzekać? Bohaterka ma na wszystko bardzo dziecinne wytłumaczenia, brak w niej jak i w książce życia. Brak także humoru, żartów Lou, lekkości no i przede wszystkim - jakiejkolwiek akcji! Chyba jak każdy, spodziewałam się kolejnych fajerwerków po sukcesie i dobrej ekranizacji pierwszej części, a tu można ją polecić jedynie osobom, które mają problemy z zasypianiem. Gwarantuję, że Hypnos weźmie Was w swoje ramiona po pięciu minutach przy pomocy Morfeusza. Nie marnuj więc swojego czasu Czytelniku – sięgnij po lepszą pozycję z półki!
P.S. Kolejna część jest jeszcze gorsza?!

pokaż więcej

 
2018-07-20 13:23:32
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone, Ulubione
Cykl: Second Circle Tattoos (tom 1)

"Miłość pochodząca od Boga jest czysta, ale gdy trafia w nasze ręce, potrafimy to spieprzyć. My, zwykli śmiertelnicy, często nadużywamy miłości. Miłość zbyt silna może być tylko żądzą, a miłość nadużywająca może doprowadzić do gniewu (...)"

 
Moja biblioteczka
269 115 607
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (9)

Ulubieni autorzy (3)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (20)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd