Partnerstwo doskonałe. Koński punkt widzenia

Wydawnictwo: Rancho Stokrotka
poradniki
Stokrotka

„Partnerstwo doskonałe” to trzecia część cyklu publikacji poświęconych najistotniejszym tematom związanym z opieką, utrzymaniem i współpra­cą z końmi. W „Partnerstwie doskonałym” czytelnik znajdzie odpowiedzi na pytania dotyczące umysłu koni i świata w jakim żyją. Czy konie naprawdę są tak różne od nas i innych zwierząt? Jak odbierają świat? Jak rozwiązują pro­blemy? Jakich doświadczają emocji? Jak komunikują się między sobą?
Czy to, że są „zwierzętami uciekającymi”, ma jakikolwiek wpływ na inteli­gencję i na to, jak się uczą? Jakie podstawy naukowe mają powszechnie stosowane „szkoły” i metody trenowania i uczenia koni? Jak wybrać tę, która będzie nie tylko najskuteczniejsza, ale przede wszystkim przyjazna dla konia?
Prób odpowiedzi na te pytania jest wiele, ale poważne, naukowe do nich podejście to kwestia zaledwie kilkunastu ostatnich lat. „Partnerstwo do­skonałe. Koński punkt widzenia” to książka właśnie o tym, jak problemy te widzi współczesna nauka i jak może nam to pomóc zrozumieć i zbu­dować relacje z końmi.

źródło opisu: http://ksiazki.rancho-stokrotka.pl/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie