Rząd doskonały. Dobór, dopasowanie, działanie

978-83-930815-7-8
konie, jeździectwo, jazda konna
flora i fauna
Joanna

Pierwsza na rynku tak wyczerpująca pozycja o tej tematyce, napisana przez polskiego autora. Czytelnik znajdzie w niej rzetelnie omówione wszelkie zagadnienia dotyczące poszczególnych rodzajów i funkcji ogłowi i siodeł, a także innych elementów rzędu. Opisy uzupełniają liczne fotografie i rysunki wykonane specjalnie na potrzeby tej książki. Jakub Gołąb bezkompromisowo, ale przede wszystkim merytorycznie rozprawia się tu jednocześnie z wieloma mitami dotyczącymi rzędu i jego wpływu na zdrowie i psychikę konia. Podpowiada, jak należy używać jego poszczególnych elementów, by były zarówno bezpieczne i komfortowe dla zwierzęcia, jak i użyteczne dla człowieka.

Siesiepy | 2014-01-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Końsko
Przeczytana: 13 stycznia 2014

I tak jak myślałam, przypuszczenia mnie nie myliły. Druga książka Jakuba Gołębia, jaką dane mi było dostać w swoje łapska, okazała się identycznie kontrowersyjna i burząca mur "prawdoracji" (układany przez całe życie) co pierwsza.

Nie zdziwcie się, ale "Rząd doskonały" z doskonałą łatwością obali wasze wypracowane, niekiedy niczym głębszym nieuzasadnione myślenie. Uderzy was od razu od środka, nie owijając w bawełnę. Kolejno udowodni, że to, co stanowiło jeździectwo i stanowi do tej pory, jest złe, w dodatku potwierdzi to naprawdę mocnymi dowodami, których przynajmniej ja nie mam zamiaru obalać. Książka udowodniła mi również, że tak naprawdę nie wiem nic albo przynajmniej niewiele, na temat nie sprawiania czterokopytnemu bólu.

"Rząd doskonały" dzieli się na trzy poddziały. Pierwszy opisuje ogłowia i kiełzna(wędzidłowe i te bezwędzidłowe), opisując schematy działania każdego oraz jakie niedogodności ich użytkowanie powoduje/może powodować. W drugiej zetkniemy się z siodłami co...

khazwindnafuto | 2017-10-24

Podobnie jak "Kopyta Doskonałe" zmieniła moje podejście do rzędu końskiego i choć nie ze wszystkim się zgadzam to muszę autorowi w wielu punktach przyznać rację. Polecam każdemu.

Oposowa | 2016-10-10
Na półkach: Przeczytane, Konie