Pocztówka z Toronto. Tom 2

Cykl: Pocztówka z Toronto (tom 2)
Wydawnictwo: Szara Godzina
Angie

Czy i ile bylibyście w stanie zapłacić za czyjeś zdrowie? A na ile wyceniacie własną wolność? A może sądzicie, że takie dylematy nigdy nie będą Was dotyczyły? W takim razie przekonajcie się, z czym zmierzyła się Monika, gdy niespodziewanie i w ułamku sekundy przyszło jej decydować o losach najbliższych osób. Okazuje się bowiem, że od niewinnej rozrywki do całkowitego upokorzenia, a być może i śmierci, dzieli nas tak naprawdę bardzo niewiele. A jakby tego było mało, może tak się zdarzyć, że przebój zespołu Bars & Melody Turn it up! uratuje komuś życie.

źródło opisu: Wydawnictwo Szara Godzina

źródło okładki: Wydawnictwo Szara Godzina

Ida | 2018-03-12
Przeczytana: 12 marca 2018

Podróż na drugi koniec świata. Kanada, Toronto. Taka rozrywka należała się naszej nastoletniej bohaterce Żyłce, po jej życiowych dramatach. Straciła ojca, a razem z mamą musiały wyrzec się wielu przyjemności, bo finanse zaczęły topnieć. Teraz wszystko się poprawiło. Okazało się, że pieniądze są i to duże, w spadku po ojcu, a wyjazd do Kanady to świetna przygoda, zwłaszcza, ze tam na miejscu towarzyszy jej najlepszy kumpel Włodek oraz jego kanadyjski dziadek- imiennik.
Zwiedzanie miasta, zabawę i śmiech przerywa dramatyczna wiadomość o wypadku, któremu ulega matka nastolatki. Czy to nie ma końca? Czy wciąż musi przytrafiać się coś złego? Dziewczyna nie myśli o tym, wsiada natychmiast w samolot. Mama potrzebuje pomocy. Konieczne są wielkie pieniądze, które na szczęście mają. Ale, czy na pewno?

Afera ze słowem "gold" nie jest nikomu obca. W tej historii pojawia się również podobna firma spełnionych marzeń, zarządzająca oszczędnościami. Co dalej? Jakie jest jej powiązanie z naszymi...

Prezentowana dziś lektura, to moje pierwsze spotkanie z twórczością Dariusza Rekosza. Muszę przyznać, że uznaję to spotkanie za udane, choć zdecydowanie się tego po niej nie spodziewałam.

„Pocztówka z Toronto 2” jest niepozorną, niezbyt obszerną publikacją adresowaną do młodzieży. Nie miałam okazji poznać pierwszej części, jednak przyznaję, że właściwie w niczym mi to nie przeszkadzało, jeśli chodzi o zrozumienie wydarzeń.

Monika spędza swoje upragnione wakacje w Toronto. Niestety, nagły telefon w sprawie wypadku jej mamy, zmusza nastolatkę do przyśpieszonego powrotu do kraju. Okazuje się, bowiem, że kobieta jest w śpiączce z powodu poważnego uszkodzenia mózgu. To niestety, nie koniec nieszczęść. Jedynym ratunkiem dla poszkodowanej wydaje się być droga operacja za granicą. Monika z mamą były w posiadaniu potrzebnej kwoty, jednak w banku okazało się, że feralnego dnia, kobieta dokonała tajemniczego przelewu na konto jakiegoś matackiego banku. Monika musi odszukać i odzyskać...

Wielbicielka-książek | 2018-04-07

"Pocztówka z Toronto 2" to niezbyt obszerna książka, która przyszła do mnie zupełnie niespodziewanie. Możliwe, że gdybym przesyłki w jej postaci nie otrzymała, nie sięgnęłabym po nią, przynajmniej w najbliższym czasie. Dlaczego? Po prostu nie przyciągnęła mej uwagi, a jej opis fabularny nie zainteresował mnie na tyle, aby się na nią skusić. Nie ukrywam, że podeszłam do jej lektury z lekką dozą niepewności i swego rodzaju dystansu, albowiem stanowi ona drugą część historii, a ja niestety nie miałam okazji zaznajomić się z pierwszym tomikiem. Zapewniono mnie jednak, że nie jest to przeszkodą, i że spokojnie mogę oddać się najnowszej powiastce autora, bez znajomości tej poprzedniej. Czy teraz, będąc już kilka dni po zaznajomieniu się z utworem, zgadzam się z ową deklaracją? I jakie wrażenie wywarła na mnie wspomniana książeczka? Zapraszam na moją krótką opinię.

Dariusz Rekosz - autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Publikuje od 2005 roku, pisze także scenariusze i...

Iliana | 2018-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2018

Bardzo żałuję, że nie czytałam części pierwszej, bo miałabym wstępny ogląd sytuacji rodzinnej Moniki, głównej bohaterki, ale znając pióro autora dzięki znakomitej serii detektywistycznej z Morsem i Pinky, czy Czarnego Maćka, wiedziałam, że na tej książce się w żaden sposób nie zawiodę. I tak też było. Autor, jak zawsze stopniuje napięcie, darząc nas przy tym odpowiednią dawką humoru.

Bohaterka po śmierci ojca razem z matką otrzymują spadek. Dziewczyna spędza wakacje w Kanadzie, u dziadka swojego dobrego znajomego. Niespodziewanie otrzymuje telefon z Polski z informacją, że jej matka jest w bardzo ciężkim stanie w szpitalu. Monika wraca do kraju. Okazuje się, że zabieg ratujący życie matki można wykonać tylko w Niemczech. Chcąc podjąć pieniądze na zabieg, z przerażeniem stwierdza, że na konto jest puste. Dziewczyna z pomocą przyjaciółki rozpoczyna własne śledztwo. Z każdym posunięciem zrobi się niebezpiecznie. W jaką grę dadzą się wciągnąć przyjaciółki?

Książka napisana...

Wiju128 | 2019-02-05