Język neoliberalizmu. Filozofia, polityka i media

Okładka książki Język neoliberalizmu. Filozofia, polityka i media Tomasz Szymon Markiewka
Okładka książki Język neoliberalizmu. Filozofia, polityka i media
Tomasz Szymon Markiewka Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Seria: POLITYKA W KULTURZE filozofia, etyka
278 str. 4 godz. 38 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Seria:
POLITYKA W KULTURZE
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Data wydania:
2017-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2017-01-01
Liczba stron:
278
Czas czytania
4 godz. 38 min.
Język:
polski
ISBN:
9788323139133
Tagi:
neoliberalizm filozofia dyskurs język ideologia
Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 4 (76) / 2024 Łukasz Barys, Wojciech Bonowicz, David Brooks, Kasia Drewek, Hanka Grupińska, Magdalena Kicińska, Christian Kobluk, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Tomasz Szymon Markiewka, Karolina Przewrocka-Aderet, Redakcja magazynu Pismo, Adrienne Rich, Beata Szady, Piotr Szulc, Piotr Tracz, Arvis Viguls
Ocena 6,8
Pismo. Magazyn... Łukasz Barys, Wojci...
Okładka książki Teksty drugie nr 5 / 2023 - Beletrystyka z Auschwitz Jan Borowicz, Łukasz Cybulski, Agnieszka Dauksza, Paweł Dobrosielski, Aleksandra Grzemska, Artur Hellich, Olga Kaczmarek, Karolina Koprowska, Klaudia Korczyńska, Justyna Kowalska-Leder, Iwona Kurz, Jacek Leociak, Tomasz Szymon Markiewka, Stanisław Obirek, Redakcja pisma Teksty Drugie, Marta Tomczok, Agnieszka Witkowska-Krych
Ocena 8,0
Teksty drugie ... Jan Borowicz, Łukas...
Okładka książki Jak rozmawiać o antyfaszyzmie przy wspólnym stole? Katarzyna Chmielewska, Kamila Ferenc, Agnieszka Graff, Małgorzata Gurowska, Elektra KB, Alevtina Kakhidze, Elżbieta Korolczuk, Adam Kozicki, Michał Kozłowski, Kaja Kusztra, Tomasz Szymon Markiewka, Małgorzata Mycek, Stanisław Obirek, Tomek Paszkowicz, Joanna Sarnecka, Magdalena Szpecht, Aleksy Wójtowicz, Agata Wrońska, Kuba de Barbaro
Ocena 1,0
Jak rozmawiać ... Katarzyna Chmielews...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
15 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1046
290

Na półkach: ,

Autor pokazuje jak mocno neoliberalizm zinfiltorwał język, którym posługujemy się na co dzień. Obnaża bzdury neoliberałów bełkocących o swojej urojonej niepolityczności. Robi to jednak w sposób daleki od bycia lekkostrawnym - książki się nie czyta, tylko przez nią brnie. Mimo owego mankamentu książkę warto przeczytać.

Autor pokazuje jak mocno neoliberalizm zinfiltorwał język, którym posługujemy się na co dzień. Obnaża bzdury neoliberałów bełkocących o swojej urojonej niepolityczności. Robi to jednak w sposób daleki od bycia lekkostrawnym - książki się nie czyta, tylko przez nią brnie. Mimo owego mankamentu książkę warto przeczytać.

Pokaż mimo to

avatar
243
90

Na półkach: ,

Słuchając i czytając wypowiedzi ekonomistów, publicystów i polityków zauważyłem że język polityczny w Polsce jest zdominowany przez neoliberalną doktrynę ekonomiczną. Wolny rynek jest dobry, interwencje państwa w rynek są złe, dążenie do równości jest ograniczeniem wolności i każdy z nas jest kowalem swojego losu. Często się zastanawiam dlaczego neoliberalna doktryna ekonomiczna tak łatwo zdominowała dyskusje o państwie i jego roli gospodarce i życiu społecznym.

Część odpowiedzi na nurtujące mnie pytania odnalazłem w książce podtytułem „Język neoliberalizmu”. Autor Tomasz Markiewka, Doktor nauk humanistycznych, absolwent filozofii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, zajmuje się współczesną filozofią kultury oraz polityki. W swojej pracy przeprowadził on analizę języka i słownictwa stosowanego przez neoliberałów oraz idei stojących za takimi słowami kluczami, jak wolność, człowiek i wolny rynek. Każdemu z tych słów poświęcony jest jeden z rozdziałów a każdy z tych rozdziałów podzielony jest na trzy podrozdziały. W pierwszym podrozdziale przedstawione są różne przykłady definiowania i rozumienia znaczenia danego słowa, następne podrozdziały poświęcone są wymienionym słowom i stojącym za nimi ideą stosowanym przez neolibeałów na poziomie akademickim i medialnym. Jednocześnie w każdym rozdziale dla kontrastu, autor pokazuje nam odmienne opinie na temat definicji wolności, człowieka, wolnego runku i roli państwa w gospodarce, wygłaszane przez oponentów neoliberalnej idei ekonomicznej.

Zdaniem Autora „neoliberalizm” jest zestawem poglądów wyznawanym przez ludzi, za którymi stoją konkretne idee filozoficzne. Idee filozoficzne służące do argumentowania na rzecz neoliberalnej doktryny ekonomicznej. Uważam że każdy kto interesuję się polityką i sytuacją społeczno-gospodarczą w Polsce, powinien przeczytać książkę „Język neoliberalizmu”.

Słuchając i czytając wypowiedzi ekonomistów, publicystów i polityków zauważyłem że język polityczny w Polsce jest zdominowany przez neoliberalną doktrynę ekonomiczną. Wolny rynek jest dobry, interwencje państwa w rynek są złe, dążenie do równości jest ograniczeniem wolności i każdy z nas jest kowalem swojego losu. Często się zastanawiam dlaczego neoliberalna doktryna...

więcej Pokaż mimo to

avatar
87
29

Na półkach:

Wg Pana Markiewkii 8k na miesiąc kwalifikuje się jako bogactwo. Spadek powinno przejmować państwo. 3,3% bezrobocia - Szwedzi 7,6%, ubóstwo na poziomie 5% itd itd Krytyka idiotyczna.

Wg Pana Markiewkii 8k na miesiąc kwalifikuje się jako bogactwo. Spadek powinno przejmować państwo. 3,3% bezrobocia - Szwedzi 7,6%, ubóstwo na poziomie 5% itd itd Krytyka idiotyczna.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    57
  • Przeczytane
    17
  • Posiadam
    5
  • Rok 2018
    2
  • 1. 7. Polityka, Politologia i Filozofia Polityczna
    1
  • Historia
    1
  • 1. 5. Socjologia
    1
  • ZAKUPY
    1
  • Polityka
    1
  • Do wypożyczenia/kupienia
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Język neoliberalizmu. Filozofia, polityka i media


Podobne książki

Przeczytaj także