Język neoliberalizmu. Filozofia, polityka i media

Tomasz Szymon Markiewka Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Seria: POLITYKA W KULTURZE filozofia, etyka
Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
neoliberalizm filozofia dyskurs język ideologia
filozofia, etyka
POLITYKA W KULTURZE
neoliberalizm filozofia dyskurs język ideologia

Wg Pana Markiewkii 8k na miesiąc kwalifikuje się jako bogactwo. Spadek powinno przejmować państwo. 3,3% bezrobocia - Szwedzi 7,6%, ubóstwo na poziomie 5% itd itd Krytyka idiotyczna.

Autor pokazuje jak mocno neoliberalizm zinfiltorwał język, którym posługujemy się na co dzień. Obnaża bzdury neoliberałów bełkocących o swojej urojonej niepolityczności. Robi to jednak w sposób daleki od bycia lekkostrawnym - książki się nie czyta, tylko przez nią brnie. Mimo owego mankamentu książkę warto przeczytać.

Słuchając i czytając wypowiedzi ekonomistów, publicystów i polityków zauważyłem że język polityczny w Polsce jest zdominowany przez neoliberalną doktrynę ekonomiczną. Wolny rynek jest dobry, interwencje państwa w rynek są złe, dążenie do równości jest ograniczeniem wolności i każdy z nas jest kowalem swojego losu. Często się zastanawiam dlaczego neoliberalna doktryna...

• Rok 2018
  • Chcę w prezencie