Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik?

Okładka książki Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik? Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Okładka książki Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik?
Justyna BednarekDaniel de Latour Wydawnictwo: Poradnia K Cykl: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (tom 2.5) Seria: Latawiec interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (tom 2.5)
Latawiec
Poradnia K
2017-11-22
2017-11-22
przygody skarpetki

Okładka książki Sekretna historia ludz... skarpetek 2 Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Sekretna histo... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Sekretna historia ludz... skarpetek Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Sekretna histo... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Potworak i inne ko(s)miczne opowieści Grzegorz Kasdepke, Daniel de Latour
Potworak i inn... Grzegorz Kasdepke, ...
Okładka książki Bajki nasenne Ada Augustyniak, Katarzyna Bajerowicz, Ewa Beniak-Haremska, Tomasz Broda, Iwona Chmielewska, Maria Concejo Iwankowicz, Joanna Concejo, Maria Dek, Zosia Dzierżawska, Emilia Dziubak, Nika Jaworowska-Duchlińska, Mauko Małgosia Korczak, Magda Kozieł-Nowak, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Alessandra Michalska-Szwagierczak, Marek Niwald, Marta Niwald, Paweł Pawlak, Jola Richter-Magnuszewska, Robert Romanowicz, Joanna Rusinek, Marianna Sztyma, Elżbieta Wasiuczyńska, Daniel de Latour
Bajki nasenne Ada Augustyniak, Ka...

Okładka książki Bunia kontra fakir Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Bunia kontra f... Anna Oparkowska, Ag...
Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Milusi uciekinier Aniela Cholewińska-Szkolik, Agnieszka Filipowska
Misia i jej ma... Aniela Cholewińska-...
Okładka książki Nieustraszony strach na wróble Maria Giemza, Grzegorz Majchrowski
Nieustraszony ... Maria Giemza, Grzeg...
Okładka książki O królewiczu, który się odważył! Julia Hanke, Katarzyna Wierzbicka
O królewiczu, ... Julia Hanke, Katarz...

Książki Justyny Bednarek to to nie tylko nieposkromiona wyobraźnia, ale i fantastyczny świat pełen przygód. Jeśli, tak, jak my, uwielbiacie przygody skarpetek, nie może zabraknąć w waszej biblioteczce także i tej części - nowej, zaskakującej i aktywizującej.

Zadanie będzie bardzo ważne. Otóż mamie małej Be zginął guzik. To wy, razem ze skarpetką zajmiecie sie jego odnalezieniem. Zanim jednak zaczniecie, musicie wybrać, jakiego koloru owa skarpetka będzie. Tak, tak, tutaj będą potrzebne kredki, wasza fantazja i wyobraźnia.

Przeżywając przygody czytelnik razem z bohaterami rozwiązuje zadania, koloruje, wybiera, ozdabia. Oj, będzie się tutaj sporo działo. Trzeba ozdobić sukienki w szafie mamy małej Be, rozwiązać krzyżówkę, przejść przez labirynt, rysować, kolorować, wymyślać gwiazdozbiory.

Ta książka to nie lada gratka dla miłośników skarpetkowych przygód. Napisana prosto i zrozumiale, z nutką humoru i opatrzona fantastycznymi ilustracjami porwie was i zachęci do poznawania przygód skarpetek. Nas oczarowała po raz kolejny. Mamy tutaj wspaniałe połączenie ciekawej historii z zadaniami, które rozbudzają wyobraźnię. Jednocześnie dzieci stają się częścią opowieści.

Dalsza część skarpetek wzbogacona o krzyżówki, zagadki i dawkę wiedzy z historii. Dzieci zaciekawione a zadania pobudzały je bardziej. Dobre ćwiczenie zarówno pamięci jak i wiedzy. Cała seria warta uwagi, cieszy, bawi i uczy.

Kto uwielbia serie o Skarpetkach ? My uwielbiamy i jakie było nasze zaskoczenie tą świetną częścią.
Skarpetka na tropie czyli kto ukradł złoty guzik ?
Oprócz historii mamy zagadki, kolorowanki, trochę śmiechu i zabawy.
Rodzice małej Be chce iść do opery, a mama chce założyć żakiet... niestety brakuje w nim jednego złotego guzika 🙆 kto przychodzi z pomocą ?
Oczywiście nikt inny jak odważna skarpetka a my jako czytelnicy musimy jej pomóc. Musimy przejść przez labirynty, krzyżówki i wiele innych przeszkód mamy po drodze im bardziej pomagamy skarpetce tym bliżej jesteśmy do rozwiązania tajemniczego zniknięcia guzika !
Kto szuka z nami? Mnóstwo zabawy i poszukiwania niczym detektyw. Bardzo fajna kreatywna zabawa i dalsze czytanie i przeżywanie przygody razem ze skarpetka ✨takiego połączenia jeszcze nie było.
Wspaniale spędzony czas i dobra zabawa🤩
Dziękujemy wydawnictwu @poradnia_k_wydawnictwo za wspaniałą zabawę i kolejna świetna przygodę 🤩

Skarpetka na tropie czyli kto ukradł złoty guzik ?
Oprócz historii mamy zagadki, kolorowanki, trochę śmiechu i zabawy.
Oczywiście nikt...

„Skarpetki na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik?”. Porcja zagadek, kolorowanek, śmiechu i zabawy od Justyny Bednarek i ilustracje Daniel de Latour.
Mama małej Be, wybiera się wraz z Tatą do opery. Na tą okazję, planuje założyć żakiecik ze złotymi guzikami i okazuje się, że jeden z guzików gdzieś sobie poszedł. I rzecz jasna, w tym momencie wkracza do akcji dzielna skarpetka, która postawiła sobie za punkt honoru, odszukanie zguby.
Ale, ale ... to nie jest takie proste i po drodze musi rozwiązać kilka arcytrudnych zagadek. Jeśli Ty jej w tym pomożesz, to napewno szybciutko odnajdzie się guzik. Zagadki są mega trudne, więc przygotuj kredki, pisaki, farbki i ci tam jeszcze masz w piórniku. Odśwież swój umysł i do dzieła.
-trzeba dowiedzieć się, który z chomików zjadł czekoladę
-wskazać drogę w mega zakręconym labiryncie
-krzyżówki i rebusy są tak arcytrudne, że musisz naprawdę się skupić i wytężyć swój umysł
-musisz wykazać się niezłym talentem malarskim - trzeba wiele narysować, aby zobaczyć to czego inni nie widzą.
To, tylko niektóre aktywności z całego wachlarza zadań, przygód i łamigłówek. To, rekreacja umysłu dla całej rodziny. Daje duzi kreatywności, rozwija wyobraźnie, aż chce się więcej i więcej. Bawcie się wyśmienicie. I mogę Wam tylko zdradzić, że dorośli będą mieć z tym problem, tylko dzieci sobie ze wszystkim poradzą. Chyba, że ... choć na chwilę zapomnisz, ze masz naście ... lat i zamienisz się chwilowo w dziecko. Powodzenia !!!.

Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik to nowa odsłona naszych ulubionych historii o niesamowitych skarpetkach. Tym razem nie tylko czytamy, ale także bierzemy udział w rozwiązywaniu zagadek. Bawimy się, malujemy, przechodzimy przez labirynty, rozwiązujemy zagadki. Jest to mnóstwo zabawy i śmiechu. Polecamy!

Jeśli jesteście fanami serii o skarpetkach i "wiecie już dokąd prowadzi dziura pod pralką" ta książka jest zdecydowanie dla was pozycją obowiązkową :-) Jeśli natomiast nie słyszeliście jeszcze nic o "Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek" i "Nowych przygodach skarpetek", ale jesteście ciekawi, co w sobie skrywają i do tego lubicie rozwiązywać różne łamigłówki i zagadki, ta książka również was zachwyci :-) Moja A. zagląda do niej codziennie :-) To naprawdę "wielka porcja zabawy i radości". Bardzo lubię takie interaktywne propozycje dla dzieci :-) Uczą one bowiem bawiąc i są rewelacyjnym pomysłem na wspólnie spędzane popołudnia :-) "Skarpetka na tropie [...]" to książka fantastycznie zilustrowana, pełna kalamburów, zgadywanek, labiryntów, kolorowanek oraz ćwiczeń rozwijających pamięć i spostrzegawczość. Wszystko zostało tak przygotowane aby pobudzić wyobraźnię każdego dziecka :-) Myślę, że ta interaktywna propozycja zauroczy każdego. Zachęcam was do rozwikłania tajemnicy zniknięcia tajemniczego guzika. Czy skarpetka okaże się dobrym detektywem? Sprawdźcie sami ;-) :-)

mufloneks.blogspot.com

Super książka do pracy w domu z dziećmi, dla nauczycieli oraz bibliotekarzy.

Super książka do pracy w domu z dziećmi, dla nauczycieli oraz bibliotekarzy.

Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się, że jest to książka z zagadkami - zupełnie się tego nie spodziewałam. Podobało mi się, że mimo swojej formy nadal ma historię, która prowadzi przez całą książeczkę.

• Biblioteka
  • Dla dzieci
  • Wyzwanie LC 2022
  • Zuśka
  • Posiadam seryjne

Dodaj cytat z książki Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik?