Andy

Laureat konkursu "Piórko 2017" Biedronki.
„Nieustraszony Strach na Wróble” to wzruszająca bajka o przyjaźni, która podkreśla znaczenie takich wartości, jak: rodzina, odwaga czy podążanie za marzeniami.

źródło opisu: własne

źródło okładki: https://piorko2017.biedronka.pl/

Gavroche | 2019-02-15

Piękna, poetycka opowieść, świetnie napisana.

książek: 1939
B_ananas | 2019-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2019

Piękna historia o przyjaźni, wędrówce i szukaniu celu. Bardzo pouczająca dla dzieci. Polecam !

Uważam tę książkę za bardzo sympatyczną przede wszystkim za sprawą postaci, jakie wykreował autor. W tak krótkiej formie rzadko mamy do bohaterów głębsze uczucia, tutaj natomiast ich ciepłe podejście i miłość do świata są silnie odczuwalne, przez co łatwo można ich polubić. Poza tym tekst napisany jest w ciekawy sposób, ma też świetne zakończenie. Książka skierowana jest do starszych dzieci, głównie za sprawą tego stylu właśnie - wpisano w niego wiele przemyśleń.

dami251 | 2018-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2018

Nostalgiczna opowieść o przyjaźni Stracha z ptakami. Czekałam, a córka w szczególności na rozwój wydarzeń, ale nic, tylko sobie dziękowali za pomoc i wspaniałą przyjaźń, aż Nieustraszony Strach wypuścił liście. Doczytałam do końca obawiając się, że zrażę dziecko do literatury. Ilustracje monotonne i zwyczajnie smutne.

Buba | 2018-06-08
Przeczytana: styczeń 2018

Trzecią edycję konkursu Biedronki wygrał "Nieustraszony Strach na Wróble"
(tekst Grzegorz Majchrowski, ilustracje: Maria Giemza).

W listopadzie z wielką ciekawością kupiłam tę pozycję.
Z przykrością stwierdzam, że jestem rozczarowana.
Ilustracje wydają mi się... nijakie.
Historia mądra i piękna, ale podana... monotonnie.

Wybaczcie, ale więcej nie che mi się o tym pisać.

Magdalena | 2018-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2018

Ładna malownicza opowieść z zaskakującym zakończeniem o przesłaniu: marzenia się spełniają. Spokojna, dobra do czytania dzieciom przed zaśnięciem.
Nie rozumiem tylko dlaczego ma tak brzydkie, szare i smutne ilustrację. Psują całą przyjemność z czytania.

ewaluczak5 | 2018-02-15
Przeczytana: 11 lutego 2018

Nudna, wlecze się i nie wciąga. Ilustracje to chyba jakiś redakcyjny żart - ktoś zapomniał, że to ma być książka dla dzieci, a nie wystawa w galerii. Dzieci wytrzymały dwie strony. Ja doczytałam tylko dlatego, że ta książka niby wygrała wielki konkurs. Jury chyba zrobiło losowanie:-) Mam nadzieję, że w tym roku skupią się na wyborze atrakcyjnej książki dla kilkuletnich dzieci, a nie na "pseudooryginalności". Pamiętajmy, że dzieci są najlepszymi krytykami i to z ich zdaniem się liczmy.

Ania | 2018-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2018

W porównaniu do wcześniejszych laureatów Piórka - ta jest bardzo słaba. Akcja mało ciekawa, ilustracje jak dla dorosłych, nie dla dzieci. Czytając - sama przysypiałam i wyłączałam się, dziwię się, że syn wytrwał ;) szaremu Domkowi do pięt nie dorasta.

lavendova | 2017-12-15
Przeczytana: 28 grudnia 2017

Bardzo zły wybór Jury w kwestii ilustracji...

Andy | 2017-12-04
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Książka napisana sprawnie. Córce się nawet podobało. Ale jak na książkę dla dzieci stanowczo za mało akcji. Ilustracje zbyt ograniczone i smutne.