Zapomnij o mnie

K.N. Haner Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Kobiece
2018-08-24
2018-08-24
przeszłość współlokatorzy przyjaźń miłość cierpienie strach seks brutalność strach sekrety niebezpieczeństwo

Maraton złych decyzji

W ostatnim czasie przeczytałam książkę autorstwa K. N. Haner pod tytułem „Zapomnij o mnie”. Głównym bohaterem powieści jest młody człowiek imieniem Marshall, który przeprowadza się do Nowego Jorku. Po długich poszukiwań mieszkania postanawia zamieszkać z dwójką studentów- Sarą i Mattem. Niestety bardzo szybko okazuje się, że współlokatorka jest dziewczyną, której trudno jest się oprzeć. Czy Sara odwzajemnia uczucia Marshalla? Kim jest Jace? Do czego jest zmuszona Sara? Czy uratowana przez Shalla dziewczyna zdoła rozkochać go w sobie? Czy główny bohater zostanie strażakiem ochotnikiem? Czy Marshall wyjawi całą prawdę Emily? Czy Shall wybaczy sobie samemu uczynku, którego zrobił lata temu? Czy Emily i Marshall będą razem? Jak zakończy się historia z Sarą? Na te i inne pytania musicie odpowiedzieć sobie sami czytając tą cudowną książkę.
Kiedy zaczynałam czytać powieść autorstwa K.N. Haner nie spodziewałam się takiej akcji. Chociaż na początku zapoznanie się z treścią powieści szło mi bardzo ciężko, ale końcówkę nawet nie wiem sama kiedy przeczytałam. Mimo wszystko polecam każdemu zapoznać się z tą cudowną książką bo naprawdę warto. I będzie ciężko wam się oderwać od treści powieści zanim dotrzecie do końca. Macie na to moje słowo.

Cóż... Nie wiem, co mam o niej sądzić.
Za wiele się działo, w zbyt krótkim czasie. Postacie niby wyraziste, a jednak niezbyt można było je poczuć.
Dla zabocia czasu okay.

Cóż... Nie wiem, co mam o niej sądzić.
Dla zabocia czasu okay.

Ta książka jest w moim odczuciu zwyczajnie szkodliwa. Główny bohater, który w książce przedstawiany jest jako "wspaniały" mężczyzna, bije swoją kobietę (ale autorka go broni bo to tylko raz i żałował),bije ojca, przeklina i obraża swoją matkę, zdradza "ukochaną" kobietę (autorka ponownie tłumaczy to jego "męskością"),namawia przyjaciela, aby ten zostawił samą w domu żonę w ciąży (która wyraźnie źle się czuje). Mam nadzieję, że wszystkie kobiety, wiedzą, że warto walczyć o siebie, a przemoc i zdrady NIE są wyrazem męskości a zwyczajnej patologii.

Z początku ta historia trochę mnie irytowała, a później tak wciągnęła, że musiałam jak najszybciej doczytać ją do końca. I było warto.

Przeciętna, raczej dla młodszych osób, po 20 roku życia. Nie zauroczyła mnie.

Przeciętna, raczej dla młodszych osób, po 20 roku życia. Nie zauroczyła mnie.

Na początku jakoś ta książka nie wzbudziła we mnie zainteresowania jednak po kilku rozdziałach... nie mogłam się oderwać. :)
Marshall wprowadza się do Nowego Jorku, ponieważ jego życie było ciagla ucieczka... Wprowadza się do Matta i jego siostry Sary. Relacje z Sara coraz bardziej się zaogniają lecz okazuje się że ona ma chlopaka. Shall pewnego razu odnajduje pamiętnik dziewczyny i odkrywa jej brutalny sekret za który odpowiedzialny jest jej chłopak. Sara boi się odejść od Jace bo wie ze może stracić życie. Marshall stara się pomóc Sarze jednak ona odrzuca pomoc a ich romans trwa a uczucia się wzmacniają.
Pewnego razu Shall wracając z Ashem z baru ratuje z pożaru dziewczynę... Emily. Kobieta bardzo szybko zakochuje się w Marshallu. On również uwaza ja za cudowna kobietę jednak po odejściu Sary nie może przestać o nie myśleć... bo ja kocha . Sytuacja jest naprawdę poruszajaca , i przyznaje ze można uronić łezkę ale tego wam nie zdradzę. Co stanie się z Sara, Emilly i kogo wybierze Shall... musicie przeczytać , polecam :)

Historia Shalla i Sary wciągnęła mnie od samego początku, a rzadko mi się to zdarza… W zasadzie jest to historia Shalla, Sary i… Emily. No właśnie, trochę to pogmatwane, ale dlatego tak piekielnie ciekawe! Jak już wspomniałam, rzadko zdarza mi się, żeby historia bohaterów zaskarbiła sobie moją uwagę w zupełności. Zawsze mam jakieś, ale…

W tej książce czeka was dużo emocji, bardzo dużo. Autorka pięknie poradziła sobie z przedstawieniem nam głównego bohatera (Shalla). Narracja jest prowadzona przez niego samego. Mężczyznę poznajemy już po pierwszych stronach lektury, kiedy opowiada on o swojej przeszłości i decyzji przeprowadzki do metropolii, która miała mu pozwolić na rozpoczęcie nowego życia. Dlaczego nowego? Otóż bohater ma na sumieniu pewne grzechy, które z dnia na dzień niszczą go od środka. Jakiego rodzaju są to grzechy, dowiadujemy się po przeczytaniu kilkudziesięciu stronnic.

W Nowym Jorku rozpoczyna pracę w Straży Pożarnej. Wynajmuje pokój w mieszkaniu z pewnym rodzeństwem studentów: Mattem i Sarą. Dziewczyna od samego początku wydaje się zainteresowana Shallem. W momencie, gdy postanawia nawiązać z nią bliższą relację, jeszcze nie wie w jakie kłopoty się pakuje. Właśnie ta znajomość budzi w nim dawnego siebie, przypomina dawne „ja”. To „ja”, które zabiło… Odżywają te wspomnienia i emocje, o których chciałby bardzo zapomnieć. Budzą się one za sprawą Sary, która z resztą też nie ma łatwego życia. Uwikłana w szalenie niebezpieczną grę i zmanipulowana przez Jace’a (obecnego) partnera chce się od niego uwolnić. Niestety nie jest to łatwe, musi dojść do tragedii. Uwikłanie w ten śmiertelnie niebezpieczny związek dodatkowo komplikuje uratowana przez Shalla z pożaru kobieta – Emily.

Książka prezentuje całe spektrum uczuć od namiętności, żalu, niewypowiedzianego cierpienia, po strach i gniew. Nie jest to spokojna lektura. Można tu znaleźć całą gamę skrajnych uczuć, gdzie miłość i potrzeba bezpieczeństwa zderza się z okrutnym światem w jakim są postawieni bohaterowie. Wiemy już, że to nie kwestia przeszłości, ale też teraźniejszości, to nie tylko przykre dzieciństwo, ale też własne wybory prowadzą bohaterów do nieuniknionego. A gdzieś w tym wszystkim rodzi się szaleńcza miłość, która tylko utrudnia całą sytuację i zmusza do podjęcia decyzji, od których nie będzie odwrotu.

W tej książce czeka was dużo emocji,...

wow po prostu w o w. Ta książka złamała mi serce, ale najwidoczniej tak miało być. Mocna książka ale piękna.

Czyta się całkiem ok ale inne w serii są lepsze

Czyta się całkiem ok ale inne w serii są lepsze