Zapomnij o mnie

literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Kobiece
2018-08-24
2018-08-24
przeszłość współlokatorzy przyjaźń miłość cierpienie strach seks brutalność strach sekrety niebezpieczeństwo

Oficjalne recenzje i

Maraton złych decyzji

1449 54 50

Poruszająca.

Poruszająca.

Od dziś jest to definitywnie jedna z moich ulubionych książek. Wywołała u mnie absolutnie każdą emocję. Nie da się nie reagować intensywnie na to, co pisze autorka. Od śmiechu, aż po łzy. Momentami miałam ochotę rzucić tę książkę i już nigdy do niej nie wracać. Coś mnie jednak zatrzymało i nie żałuje! Choć czasami miałam wrażenie, że opowieść jest pełna kiczu i jest bardzo przewidywalna - totalnie nie spodziewałam się jej zakończenia. Łączy w sobie wszystko, co dobra książka powinna zawierać. Jestem przekonana, że jeżeli tak jak ja lubisz romanse, tematykę zakazanej miłości i niewyjaśnione sprawy, które z czasem nabierają sensu - sięgnij po tę książkę. Jest warto.

Poznajemy Marshalla, który ucieka przed przeszłością do nowego miasta i tam chce zacząć wszystko od nowa. Na jego drodze pojawiają się dwie kobiety- Sara i Emily. Jedna z problemami, a druga nieskazitelna. Którą wybierze? Czy uda mu się pomóc jednej z nich? Czy on rozprawi się z przeszłością i wybaczy sam sobie?

Poruszane są tu ciężkie tematy, takie jak prostytucja, używki, przemoc, utrata dziecka... To nie jest przyjemna książka, ale czyta się ją naprawdę szybko,bardzo wciąga. Polecam.

Poruszane są tu ciężkie tematy, takie jak prostytucja,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Liczyłam na coś trochę lepszego...

Liczyłam na coś trochę lepszego...

zdecydowanie moja ulubiona spośród książek pani Kasi. polecam!

zdecydowanie moja ulubiona spośród książek pani Kasi. polecam!

Bardzo wciągająca

Bardzo wciągająca

Uwielbiam

Uwielbiam

Miałam przyjemność przeczytać moim zdaniem bardzo emocjonującą i wzruszającą książkę K.N. Haner "Zapomnij o mnie"
Książka jest świetnie napisana z perspektywy mężczyzny co rzadko się zdarza. W tej historii jest tyle niepewności, namiętności, cierpienia, mrocznych tajemnic i nadzieji, że po prostu czyta się ją zdecydowanie za szybko. Autorka świetnie stworzyła fabułę oraz to, że stopniowo odkrywało się tajemnice bohaterów.
Opowiada o trudnych przejściach głównego bohatera Marshalla.
Jest on niepewnym siebie chłopakiem, który skrywa w sobie pewną tajemnicę. Postanawia się wyprowadzić z rodzinnego miasta do Nowego Jorku. Wszystko zaczyna się układać znalazł pracę, przyjaciela i mieszkanie .... tak ale, też poznał dziewczynę Sarę.

Sara, przyznam szczerze ta postać od razu mi się nie spodobała, jednak gdy czytałam dalej zaczynałam rozumieć jej zachowanie. Jedynie Marshall umiał do niej dotrzeć i to nie zawsze. Dziewczyna, też miała tajemnicę, którą odkrył chłopak i to chyba ich do siebie zbliżyło. Chciał jej pomóc, uwolnić ją z problemów, nad którymi już nie miała kontroli. Ona jednak go odpychała. Tylko jak pomóc osobie , która nie chce pomocy, więc mężczyzna odpuścił. Tylko nie mógł pozbyć się jej z głowy ani z serca. I tu pojawia się jeszcze jedna dziewczyna Emily- czuła, ciepła, szczera i gadatliwa - moja ulubiona postać. Uratował ją z płonącego budynku pomimo, że dziewczyna miała wszystkie te cechy, które szukał aby stworzyć z kimś związek to nie mógł zapomnieć o Sarze.

Czy, Marshall uratuje Sarę z piekła, w które wpadła ?

A może wybierze Emily i zapomni o Sarze?

Moja ocena 10/10
Zdecydowanie polecam 🥰

"...Chciałem, by była normalna, a jednocześnie właśnie ta "zła" strona przyciągała mnie do niej. Wiedziałem, że to wszystko fatalnie się skończy, ale granica już została przekroczona, a ja nie mogłem się wycofać."

Spodziewałam się czegoś zdecydowanie lepszego, a tu znowu rozczarowanie. 114 książka w tym roku, to książka Haner "zapomnij o mnie". Autorka na kartach swej powieści kreuje historie Schalla, który, chcąc uciec od przeszłości, zmienia miejsce zamieszkania. Mieszkając w nowym mieście trafia pod dach studentów Matta i Sary, w której się zakochuje. Nie wie, że Sara, oprócz trudnej przeszłości i teraźniejszości, ma również chłopaka, który jest agresywny. Nie zważając na wszystko, młodzi postanawiają być razem. Jednak pewnego dnia Sara ucieka. Shall chcąc zapomnieć, zakochuje się w dziewczynie, którą uratował z pożaru, a i ta miłość nie będzie prosta. Jednak jak zawsze odzywa się przeszłość, która zmienia wszystko...jestem wymagającym czytelnikiem. Nie kupią mnie byle czym. Ta książka jest byle czym. Pomysł świetny, ale bardzo niedopracowanty. Treść niezwykle chaotyczna. Do tego stopnia, że gubisz się w tym, co czytasz. A zakończenie to już nawet przemilczę. Szit

Piękna historia .

Piękna historia .