Dans la forêt du paresseux
Róża_Bzowa

Przestrzenna opowieść o pięknie dzikiej natury, niszczycielskiej sile człowieka i nadziei na to, że zniszczona przyroda może się odrodzić Gdy otworzysz tę książkę, wyrośnie przed tobą las. Las, w którym wszystko jest zielone i wszystko tętni życiem. Pełen dzikich zwierząt, kolorowych ptaków i wielkich tropikalnych drzew. Las, w którym pewnego dnia rozlega się metaliczny hałas… Czy zdołasz...

Czy zdołasz wypatrzyć leniwca i inne ukryte zwierzęta? Co się stanie, gdy w lesie pojawią się maszyny o straszliwych szczękach? Czy leniwiec zdąży się obudzić, zanim będzie za późno?

źródło opisu: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-w_lesie_popup.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-w_lesie_popup.html

jagarkar | 2017-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2017

Miałam większe oczekiwania wobec "W głębinach oceanu", ale to właśnie "W lesie" jest książką, która skradła moje serce – może z uwagi na lepszą fabułę i brak pytań bez odpowiedzi. Szukanie leniwca ukrytego wśród trójwymiarowych drzew to zadanie, które przyniesie mnóstwo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Szczególnie zachwyciła mnie przedostatnia plansza, z którą przed kilka minut nie wiedziałam kompletnie co zrobić, ale kiedy w końcu się zorientowałam, satysfakcja była ogromna ;)

Książka ta zwraca również uwagę na problem wycinania lasów i niszczenia dzikiej przyrody. "W lesie" wyprodukowano przyjaznymi dla środowiska farbami sojowymi na papierze z odpowiedzialnych źródeł.

Polecam każdemu!

Maison | 2017-12-14
Przeczytana: 06 grudnia 2017

Cudnie wydana.. pouczająca historia.. walory estetyczne urzekają..

charlie | 2017-12-06
Róża_Bzowa | 2017-10-03