Wstąp do El Encanto

Tłumaczenie: Magdalena Olejnik
Wydawnictwo: Sonia Draga
El Encanto
Marczewek

Wstąp do cudownego miejsca – słynnego ekskluzywnego domu towarowego El Encanto – i przenieś się do XX-wiecznej tętniącej życiem Hawany! Początek lat 50. W porcie w Hawanie schodzi na ląd Patricio, młody Asturyjczyk, którego całym majątkiem jest głód świata, a jedynym celem pozostawienie za sobą przeszłości w rodzinnej wsi wciąż jeszcze liżącej rany po hiszpańskiej wojnie domowej. Na spotkanie...

Na spotkanie wychodzi mu gościnne miasto pełne światła i barw, w którym szybko znajduje pracę w domu towarowym stanowiącym dumę stolicy – El Encanto. Tam właśnie poznaje Glorię, jedną z najpiękniejszych, a przy tym bez wątpienia najbardziej zakazanych kobiet na wyspie. Jej mąż to wywodzący się z hawańskich nizin społecznych mafioso.
W powieści Wstąp do El Encanto Susana López Rubio przywołuje pełną świetności i szyku epokę, w której niezapomniane postacie, owładnięte namiętnościami i spętane konwenansami, zostają wciągnięte w wir tragicznej historii zakazanej miłości, prowadzącej od uniesień do wybaczenia i zmuszającej do przezwyciężenia własnych słabości. Miłości, która za tło ma rewolucję.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2897/literatura-obyczajowa.html

19Kinga_70 | 2018-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2018

Piękna rozbudowana historia obyczajowa,z wątkiem XX-wiecznej Hawany,tłem społecznym i historycznym.Autorka wiernie odwzorowała nawet topografię miast,ponadto powieść przesiąknięta jest niesamowitym klimatem,a czytanie książki jest prawdziwym relaksem.Co można jej zarzucić ? Akcja jest ciut wolniejsza,docenią ją osoby,które chcą się delektować każdym słowem,opisem krajobrazów.Mimo tego nie ma miejsca na nudę,jest tu ogrom różnych wydarzeń..Oparta na schematach? Niektórych.Jednak w dzisiejszych czasach trudno pokusić się o historię w pełni nowatorską.Tutaj wszystko jest w dobrym tonie,a wydarzenia niejednokrotnie potrawią zaskoczyć i wywołać wiele emocji.Komu polecam ? Osobom,które cenią dobrą literaturę obyczajową,ukazującą ponadto obraz społeczeństwa i machinę władzy w XX wieku,obraz tyranii i psychikę osób,które muszą jej stawić czoła.Jeśli macie przeczytać jedną książkę z tego gatunku w to lato, niech to będzia ta powieść !

Paula | 2018-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2018