Bad Boy's Girl

Tłumaczenie: Iwona Wasilewska
Cykl: Bad Boy''s Girl (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
Bad Boy's Girl

Ponad 183 miliony pobrań na wattpadzie! Powieści młodej debiutującej autorki na międzynarodowych listach bestsellerów. Prawa filmowe sprzedane ‒ Collective Digital Studios! Tessie ma problem: jej przyjaciółka zaczyna spotykać się z Jasonem, wielką miłością Tessie. Dziewczyna ma prosty plan na przetrwanie ostatniego roku w liceum: nie wychylać się. Jednak pewnego dnia w mieście zjawia się...

Ponad 183 miliony pobrań na wattpadzie!

Powieści młodej debiutującej autorki na międzynarodowych listach bestsellerów.

Prawa filmowe sprzedane ‒ Collective Digital Studios!

Tessie ma problem: jej przyjaciółka zaczyna spotykać się z Jasonem, wielką miłością Tessie. Dziewczyna ma prosty plan na przetrwanie ostatniego roku w liceum: nie wychylać się. Jednak pewnego dnia w mieście zjawia się Cole Stone, który kiedyś uprzykrzał jej życie, i życie Tessie wywraca się do góry nogami.

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/bad-boys-girl/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/bad-boys-girl/

Oficjalna recenzja
Arnika książek: 2001

Bad boy is back in town

Miłość i nienawiść dzieli cienka linia, którą niezwykle łatwo przekroczyć – to jedna z najstarszych prawd. Artyści od wieków eksplorują ten nośny motyw na różne sposoby. Nie sposób powiedzieć w tym temacie czegoś nowego, prawda? Jednak nie od dziś wiadomo, że nieważne, o czym się mówi, ważne – jak.

Tessa, główna bohaterka i narratorka, nie ma w życiu łatwo. Jej rodzina jest na skraju rozpadu, przyjaciółka od serca zmieniła się w żądną krwi harpię, która na każdym kroku ją poniża i zastrasza, a nawet perfidnie poderwała chłopaka, w którym Tessa kocha się, odkąd pamięta. Jakby tego było mało, do domu wraca dawny prześladowca dziewczyny, który znęcanie się nad nią podniósł do rangi sztuki. Zapowiada się prawdziwy armageddon. Tymczasem przyjazd Cole’a wywraca życie Tessy do góry nogami, ale w zupełnie inny sposób, niż się spodziewała.

Powieść opiera się na znanym schemacie „od nienawiści do miłości”, przy którym bardzo łatwo popaść w banał, jednak autorce udaje się tego uniknąć. Z dwóch powodów, jak sądzę. Po pierwsze, solidnie przyłożyła się do kreacji postaci. Po drugie, postawiła na lekkostrawną, przesyconą ironią narrację.

Tessa wzbudza sympatię od pierwszej strony – to zwykła dziewczyna, której życie nie rozpieszcza i która próbuje jakoś sobie z tym radzić. Jest nieśmiała i nieporadna w kontaktach towarzyskich, ale jej opowieść ocieka sarkazmem, a kiedy już poczuje się pewniej i przestanie przejmować opinią innych, ujawnia się jej inteligencja i złośliwość. Najbardziej uwidocznia się to w kontaktach z Cole’em, dla którego bywa po prostu wredna. Oczywiście szczerze jej w tym kibicujemy, bo chłopak przez lata ją dręczył, więc sobie zasłużył. Poza tym ich słowne przepychanki są przezabawne i świetnie się je czyta. Holden bardzo dobrze poprowadziła postać Tessy, która zmienia się pod wpływem Cole’a – stopniowo się otwiera, nabiera pewności i szacunku do siebie, zaczyna rozumieć, że za każdym zachowaniem człowieka kryje się jakaś historia. Czasami może irytować, zwłaszcza gdy pozwala się gnębić Nicole, ale generalnie jest bohaterką do polubienia.

Postać Cole’a została równie dobrze skonstruowana. Do pewnego momentu. Mimo że poznajemy go z perspektywy Tessy, która delikatnie mówiąc, za nim nie przepada, jawi się jako chodzący ideał: uroczy, zabawny, cierpliwy i troskliwy. Jest klasycznym draniem o złotym sercu i choć wydaje się zbyt perfekcyjny, przymykamy na to oko, bo taka kreacja broni się w kontekście gatunku. Jednak autorka chyba nie do końca zdaje sobie z tego sprawę, ponieważ pod koniec poprowadziła Cole’a tak bardzo niezgodnie z jego charakterem, że wielokrotny face palm to jedyna możliwa reakcja.

Pozostali bohaterowie także dają się lubić, a co ważniejsze, ich charaktery mają solidne podstawy psychologiczne. Każdy mierzy się ze swoimi demonami i chwała autorce za to, że poświęciła im sporo miejsca, zamiast skupiać się tylko na relacji Tessy i Cole’a. Fabuła znacząco na tym zyskuje.

Pomimo nieudanego, wymuszonego zakończenia książka jest naprawdę dobra. W lekkiej i przystępnej formie porusza kilka istotnych kwestii – znęcania się w szkole, rozpadu rodziny, dla której liczą się tylko pozory, konieczności przedwczesnego wejścia w dorosłość czy ucieczki od życia w alkohol. Nie wszystkie zostały przedstawione w odpowiedni sposób, niemniej nie o nie tutaj chodzi. Ostatecznie „Bad Boy’s Girl” to przede wszystkim romans i jako taki sprawdza się świetnie. Ja już odliczam dni do premiery drugiego tomu.

Ewa Jemioł

Sylwia MyBooksMyLife | 2018-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2018

Ja przepraszam bardzo za wyrażenie, ale CO TO BYŁO DO JASNEJ CHOLERY. CO. NO CO. JAK JA SIĘ MAM NIBY PO TYM TERAZ POZBIERAĆ. JAK JA MAM SIĘ WZIĄĆ ZA JAKĄKOLWIEK INNĄ KSIĄŻKĘ. JAK JA MAM NIBY WYTRZYMAĆ DO PREMIERY KOLEJNEGO TOMU. Jestem w stanie agonii emocjonalnej. Obecny status - oficjalnie zdycham.

Jakbym dostawała złotówkę za każdym razem, kiedy moja intuicja wyłapuje mi książkę, po której mam kaca większego niż jestem sobie w stanie z nim poradzić, to dzisiaj byłabym milionerką. Dobra, może nie aż tak, bo miliona książek jeszcze nie przeczytałam, ale, hej, doceńcie metaforę. Jezu. Za wzięcie się za napisanie tej recenzji powinnam dostać Nobla. Chociaż obawiam się, że jedyne, zbliżone kolorami do okładki, co mogę otrzymać po lekturze Bad Boy's Girl, to żółte papiery. Generalnie to siedzę sobie tutaj nawet nie na wpółprzytomna i próbuję wydusić z siebie jakieś w miarę zrozumiałe zdania, obiecując sobie, że jak się z tym uporam, będę mogła poświęcić wieczór na stalkowanie...

Natalia | 2018-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Bad Boy's Girl" (co w tłumaczeniu oznacza "zły chłopiec"), to historia, która bawi, ale i uczy. Jest pełna zabawnych sytuacji, tekstów, dialogów i przede wszystkim barwnych postaci.
Tessie zmaga się z wieloma problemami nastoletniego życia. Jest dręczona przez byłą niby przyjaciółkę, ale jej największym utrapieniem jest, Cole, który od dzieciństwa zatruwa jej życie. To on najbardziej zachodzi jej za skórę. Ona jest obiektem jego dowcipów jest pewna, że on jej nie cierpi tak jak ona jego. Prawda jest zupełnie inna. Po czterech latach jego nieobecności coś w nim się zmienia. A przede wszystkim jego zachowanie względem Tess. Cole, staje się jej ochroniarzem i wsparciem. Zmiany są nieuniknione. Ona początkowo mu nie ufa, ale to stopniowo się zmienia. Dzięki jego upartości i wytrwałości oraz walce o jej uwagę i uczucia.
To wszystko jest pełne uroku i sprawiło, że wspomnienia powróciły. Doskonale się bawiłam czytając i nie chciałam przestać. Ta historia rozbudziła moją ciekawość,co do...

Alysane | 2018-03-23
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 22 marca 2018
werka777 | 2018-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2018

EX-GRUBASKA I EX-GNĘBICIEL
Główna bohaterka to dziewczyna, która padła ofiarą szkolnego nękania. Wycofana z życia towarzyskiego i chwilami bierna, kiedy chce, potrafi skutecznie dogryźć ciętą ripostą. Urzekła mnie poczuciem humoru i zabawnymi wypowiedziami. Całkiem pozytywna postać, choć w niektórych z jej wypowiedzi zauważyłam niekonsekwentność. Z kolei Cole wcale nie jest taki straszny, jak zapowiadano. I nie miałabym nic do jego serdeczności, gdyby nie fakt, że nastawiałam się na prawdziwego bad boy’a, którym kiedyś ponoć był. Kiedyś, czyli w powieści już tego nie dostrzegamy. Zdecydowanie negatywną postacią (pod względem osobowości) jest Nicole, która w trochę naciągany sposób stara się dokuczyć głównej bohaterce. Czy tacy ludzie w ogóle istnieją? Jeśli tak, chwała za to, że nigdy ich nie spotkałam. Podobało mi się to, że autorka konsekwentnie pociągnęła akcję zgodnie z naszkicowanymi we wstępie charakterami, a przy tym pokazała, że niektórzy ludzie potrafią się zmienić – na...

Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 25 marca 2018

Już od samego początku pokochałam dość sarkastyczną Tessę i sposób, w jaki postrzegała świat. Dziewczyna mimo iż wolała się nie wychylać z tłumu, od czasu do czasu umiała postawić na swoim. Jej życie nigdy nie należało do prostych, jednak mimo wszystko za wszelką cenę starała się iść przed siebie i to właśnie za to stała się godną podziwu postacią.

Tessa jest uczennicą ostatniej klasy liceum. Od samego początku jej życie nie należało do prostych. Do piętnastego roku życia była prześladowana przez najpopularniejszego chłopaka w szkole, przez którego niejednokrotnie kończyła na ostrym dyżurze, gdzie zdążyła już poznać imiona wszystkich przełożonych.

Po tym jak Cole wyjechał do szkoły wojskowej, mogłoby się wydawać, że jej życie stanie się wreszcie normalne. Nic bardziej mylnego. Po tym ja Nicol - jej była najlepsza przyjaciółka - porzuciła ją, zaczęła umawiać się z chłopakiem, w którym od lat była zakochana i stała się jej nową prześladowczynią, jej codzienność na nowo zmieniła...

Rewelacyjna ! oficjalnie zmieniam obiekt westchnień :)
Zdecydowanie dla wielbicieli książki DRĘCZYCIEL, UKŁAD oraz ZACZEKAJ NA MNIE..a dlaczego-ponieważ kochani ta pozycja jest mieszanką ich wszystkich..
Tessa( bo tak na imię głównej bohaterce) to skromna i nie lubiąca rzucać się w oczy dziewczyna,niestety ze względu na jej wcześniejszą wagę (całe 105kg) niezbyt jej się to udawało , nazywano ją Baryłką i przez to stała się anty-rozrywkowa..
Tessa od lat kocha się w Jasonie ,niestety jej najlepsza przyjaciółka Nicol podstępem odbija jej niedoszłego chłopaka...No i mamy jeszcze Cola-brata Jasona- osobistego Dręczyciela Tessy...przystojny bad boy,rządzi w szkole i uprzykrza życie Tessy od niepamiętnych czasów..
Kiedy Cole wyjeżdża na trzy lata do szkoły wojskowej sprawy się zmieniają..
Nicol staje się nemezis Tessy i dręczy ją w szkole..ale najbardziej zmienia się sama Tessa-dziewczyna chudnie 30 kg,zapuszcza włosy,staje się atrakcyjna, pyskata i potrafi odciąć się niezłą...

Zaczytana_Panna | 2018-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2018

Szczerze mówiąc, miłość z nienawiści to motyw, który już dość często występował w literaturze. Wydawać, by się mogło, że w tej kwestii zostało już naprawdę wszystko powiedziane, a jednak jeszcze wielu twórców próbuje przekazać w tym temacie coś od siebie.

Tessa to spokojna dziewczyna, która chciałaby wieść normalne życie. Jednak nie jest jej to dane. Kiedyś miała najlepszą przyjaciółkę, Nicole Bishop, jednak ta nagle stwierdziła, że nie pasują do siebie i zerwała z nią wszelkie kontakty, by stać się jej oprawcą. Był nim także Cole, przez którego kilka razy trafiła na urazówkę, jednak nagle wyjechał do szkoły wojskowej. Do tego Tessa musiała zmagać się ze swoją otyłością, chociaż jak sama twierdziła, dobrze się z nią czuła. W końcu dziewczynie udało się schudnąć i stać się super laską. Nicole jednak pała do niej coraz większą nienawiścią... Zaś Tessa podkochuje się w Jayu, chłopaku eksprzyjaciółki. Tessa chce jedynie przetrwać ostatnią klasę szkoły średniej, a później cieszyć się...

Kominek | 2018-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2018

#35patronatmedialny

Spoglądasz na okładkę i nie wiesz, czego się spodziewać. Nawet to, co czasem w kilku zdaniach proponuje wydawca nie zawsze jest pomocne. Czasem grasz w ciemno nie wiedząc, co może się wydarzyć. I czy książka, na którą stawiasz będzie godna twojej uwagi. Czasem jednak, jak to już kiedyś ująłem, los postawiony w ciemno zwraca się po tysiąckroć i dzieje się coś niezwykłego, niesamowitego, coś, co odbiera mowę i zamyka czas na jakiś czas w materii odkrywanej historii.

Tammara Webber, Colleen Hoover, Elżbieta Rodzeń. Trzy wiodące nazwiska w nurcie New Adult. Zawsze miały wiele dobrego do powiedzenia i przekazania. Jest bez wątpienia kilku innych twórców, którzy lepiej lub gorzej odnajdują się w tym nurcie i jest Blair Holden. To nazwisko bez wątpienia warto będzie zapamiętać, gdyż to, czego doświadczamy za sprawą Bad Boy’s Girl już przekracza wszelkie możliwe granice literatury dobrej, interesującej, emocjonalnej, czy może doskonałej. Literatury, która od samego...

written-in-a-sheet | 2018-03-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Zabawna, prze zabawna, uwielbiam takie książki.
Cięty język głównej bohaterki jest doskonały.Książkę czyta się szybciutko i nie sposób się od niej oderwać. Opowiada o dziewczynie która z wyrzutka powoli odzyskuje pewność siebie. Pomaga jej w tym Cole, który kiedyś był jej oprawcą. Szkoda tylko że teraz tego nie widzimy. Teraz Cole to chłopak o którym możemy powiedzieć wszystko ale nie to że jest bad boyem. Wkracza w życie Teesy i wywraca je do góry nogami. Są też inne postacie: pozytywne i negatywne, ale dowiecie się o nich jak przeczytacie książkę do której gorąco zachęcam 🙂
A zapomniała bym: Końcówka z tych które nienawidzę najbardziej....
KIEDY NASTĘPNA CZĘŚĆ SIĘ PYTAM???????

Paula :)

hawi86 | 2018-03-09
Przeczytana: 08 marca 2018

O rety! Najlepsza książka jaką przeczytałam w tym roku. Jedna z tych, po których przeczytaniu chcesz zrobić to jeszcze raz!
Gorąco polecam i już nie mogę się doczekać kontynuacji!