Bad Boy's Girl

Okładka książki Bad Boy's Girl Blair Holden Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Bad Boy's Girl
Blair Holden Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Bad Boy's Girl (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Bad Boy's Girl (tom 1)
Bad Boy's Girl
Jaguar
2018-02-15
2018-02-15
Iwona Wasilewska
chłopak dziewczyna literatura dla młodzieży nastolatka odmiana losu uczucie Wattpad young adult

Bad boy is back in town

2052

To była... przygoda. Pamiętam, gdy ta książka u nas wyszła i był na nią totalny szał, ale nie byłam wówczas zainteresowana. I gdybym ostatnio po prostu jej nie odpaliła, pewnie nadal bym nie wiedziała o czym jest. I szczerze? Chwilowo nie jestem pewna, czy chcę iść dalej i nie wierzę, że to się ciągnie przez pięć tomów i to takich objętościowo sporych. Pewnie ogarnę chociaż drugi tom, bo gniecie mnie, w jaką stronę to pójdzie i czy będzie lepiej czy gorzej i trochę ciekawi mnie, czy bohaterka odnajdzie swój mózg, ale przyjemnością raczej tego nie nazwę, bo zgubiłam rachubę, ile razy wywracałam oczami.

Ale fabuła, gdzie facet gnoi ją przez lata, ale potem wraca, jest ładny dla oka i nagle się ją interesuje, a ona na to idzie? Błagam, bohaterko, odnajdź swoje szare komórki i kopnij go w dupę, bo nie zniesę tego. No sorry, ale jeśli ktoś przez lata traktuje cię jak gówno to się w nim nie zakochujesz, tylko pokazujesz mu środkowy palec.

W tej części jest wiele rzeczy, które chciałabym Wam powiedzieć. Zacznijmy może od tego, że książka dawała mi totalny klimat wattpada 2017 roku. Jedyne czego mi tam brakowało to jeszcze zdjęć ubiorów bohaterki czy miejsc przez nią odwiedzanych.. Mam nadzieję, że wiecie o co chodzi…

Odniosłam wrażenie, że pomimo dużego rozwoju akcji, tematyka była dosyć lekka i klasyczna. Aczkolwiek i tak bardzo mi się spodobała. Myślę, że autorka stopniowo budowała fabułę i to nadało świetny efekt.

Każdy wątek występujący w książce, był naprawdę super. Niby była to taka, jak mówiłam – klasyka, ale coś przyciągało do czytania. Występują chwile, w których bohaterka przeżywa nękanie przez swoją byłą przyjaciółkę, była również mowa o nadwadze. Za to mi najbardziej podobał się wątek braci, mega wciągający i naprawdę warty czytania.

CZY JEDNA OSOBA JEST W STANIE ZEPSUĆ ICH RELACJE?

Tessie - nastolatka o bardzo niskim poczuciu własnej wartości marzy tylko o jednym - żeby liceum wreszcie się skończyło i żeby jej prześladowczyni (czytaj była najlepsza przyjaciółka) dała jej spokój. Pragnie przeżyć ten rok jak najbardziej w cieniu jak tylko się da - cichutko cierpieć że miłość jej życia spotyka się z jej byłą przyjaciółką. Niestety los ma dla niej kolejnego kopniaka - do szkoły wraca jej arcy wróg który przez całe dzieciństwo uprzykrzał jej życie. Teraz, gdy dwoje znienawidzonych przez nią ludzi stworzy wspólny front, nie ma szans na przetrwanie tego roku... Tylko dlaczego Cole przestał jej dokuczać? I dodatkowo dlaczego zrobiło się z niego takie ciacho? Czy facet próbuje uśpić jej czujność i uderzyć w najmniej oczekiwanym momencie? I jaka tajemnica kryje się za jego powrotem do domu? Przeczytajcie i znajdźcie odpowiedź na każde z tych pytań! Nie pożałujecie.
Książka miejscami ciągnie się, ale gdy przetrwa się te nudniejsze momenty robi się całkiem przyjemna i warta przeczytania!

Książka Blair Holden bardzo mi się spodobała. Przeczytałam całą w jakieś 4 godziny. Pokochałam Tess i Cole'a całym sercem. Przed chwilką skończyłam tę powieść i już zaczęłam drugą. Śmiałam się jak głupia z większości scen, ale też płakałam. ta seria całkowicie mnie pochłonęła. Co prawda to nie Tess ani nawet jej chłopak są moimi ulubionymi postaciami. Najbardziej lubię rudowłosą przyjaciółkę dziewczyny, Megan. Chyba to do niej jestem najbardziej podobna. Może się wam wydawać, że jest normalna seria o dziewczynie i chłopaku, w której nie ma nic wyróżniającego jej od innych takich książek ja przekonałam się , że jest wyjątkowa. Jeszcze nie oglądałam filmu, bo boję się, że nie będzie taki świetny jak książka...
Pierwszą część polecam każdej dziewczynie. Oczywiście chłopakom też, choć myślę, że raczej by im się nie spodobała, ale to jest naprawdę świetna powieść.

,,Bad Boy's Girl" to pierwsza część serii Blair Holden.

Tessa O'Connell - poniżana przez królową szkoły, a zarazem przez jej byłą przyjaciółkę, która nagle się od niej odseparowała. W domu także nie brakowało jej kłopotów, m.in. uzależniony od alkoholu brat.

Cole Stone - zakochany w dziewczynie bad boy, która chce go zignorować, jednak on nie daje jej szans na to. Bardzo chce jej udowodnić, że się zmienił.

Książka dosłownie mnie pochłonęła 😆 Przez tydzien przeczytałam wszystkie części tej serii, co było wyzwaniem ale nie mogłam się od niej odciągnąć! Ma w sobie coś takiego, że mimo typowej dla tego gatunku fabuły, wciągnęła mnie jak żadna inna książka/seria.

Historia bardzo przyjemna i lekka do czytania. Mimo, że na pierwszym planie jest wątek miłosny, to nie zabrakło innych ważnych wątków, m.in. prześladowania w szkole czy problemów rodzinnych.

Moja ocena ☆7/10☆

xoxo, Regina

,,Bad Boy's Girl" to pierwsza część serii Blair Holden.

Hejka!
Przychodzę do was z recenzją książki "BAD BOY'S GIRL TOM 1"

💛 "Bad Boy's Girl" to pierwsza część serii autorki Balir Holden. Jest to fenomen Wattpada który stał się bestsellerem w kilkunastu krajach. Skupiamy się tutaj na losach Tess i Cola.

💛 Tessa O'Connell nie ma łatwego życia. Ciągle kłócący się rodzice i brat, który po zawodzie miłosnym popadł w alkoholizm. Tess musi sobie radzić z problemami sama. Przez wiele lat była prześladowana przez byłą przyjaciółkę co odcisneło na niej piętno.

💛 Cole Stone - diabeł w ludzkiej postaci, który w dzieciństwie dokuczał Tess, robił jej głupie żarty i poniżał przed innymi. Tessa chce go ignorować, chłopak jednak ma inne plany. Za wszelką cenę chce się z nią zaprzyjaźnić i odbudować utracone zaufanie. Chce jej udowodnić, że się zmienił.

💛 Historia jest bardzo lekka i przyjemna. Autorka stopniowo buduje fabułe. Książka oprócz wątku miłosnego, porusza bardzo wiele innych ważnych tematów. Prześladowanie w szkole, relacje rodzinne, dorastanie czy to jak ważna w życiu człowieka jest przyjaźń. Przez pierwszą połowę książka trochę mi się dłużyła, ale mimo to napewno sięgnę po kolejny tom tej uroczej historii.

Jeśli lubicie lekkie młodzieżówki to ta książka będzie idealna. Polecam z całego serca <3

Ocena 4/5 ✨

Hejka!
Przychodzę do was z recenzją książki "BAD BOY'S GIRL TOM 1"

Typowy schemat: nieśmiała uczennica, zakochana w popularnym, szkolnym sportowcu, którego dziewczyną jest piekna czirliderka.
Historia jest pełna miłosnnych intryg, są typowo amerykańskie wybory króla i królowej balu, oraz postać "bad boya". Podsumowując książka niczym nie zaskakuje. Prosta młodzieżówka.
Bohaterka opowiada w zabawny sposób, czasami używając dziwacznych zwrotów. Do połowy czyta się płynnie i przyjemnie, lecz później opowieść robi się strasznie monotonna, Tessa za bardzo wszystko przeżywa, wielokrotnie analizuje, co jest męczące. Niektóre wątki są bardzo naiwne i wyidealizowane.
Książka jest zdecydowanie dedykowana dla nastolatków.

Bohaterka opowiada w zabawny sposób, czasami używając dziwacznych...

Muszę przyznać, że moja opinia nie może być szczera, ponieważ były to moje malutkie początki w świecie książek, ale to właśnie ona sprawiała że oddałam im całe swoje serce i zawsze będzie znaczyła dla mnie wiele.

Ale gniot

Ale gniot