Zakon Achawy

Wydawnictwo: Psychoskok
9788381191135
ampH

Przed Państwem świat Achawów, Eowitów, Aniołów, Magów, Druidów. Jest to świat pełen okrucieństwa, jak i piękna, świat, w którym realizm miesza się z magią. Świat, w którym Achawici toczą nieustanne boje i potyczki. Walczą w obronie Arystokracji królestw i zwykłych jej mieszkańców. Ścierają się z hordami demonów, wiecznie knujących wampirów, nekromantów, czy to bestii różnego...

Przed Państwem świat Achawów, Eowitów, Aniołów, Magów, Druidów.

Jest to świat pełen okrucieństwa, jak i piękna, świat, w którym realizm miesza się z magią. Świat, w którym Achawici toczą nieustanne boje i potyczki. Walczą w obronie Arystokracji królestw i zwykłych jej mieszkańców. Ścierają się z hordami demonów, wiecznie knujących wampirów, nekromantów, czy to bestii różnego rodzaju.

Sprzymierzeńcami Achawitów są Eowici. Magowie niegdyś będący wampirami, jak i Rusałki, pradawne boginie od wieków kooperujące z zakonem.

Czy królestwa upadną przed Demonami ? A może przejmą władanie nad nimi Wampiry wraz z Nekromantami?

Przekonaj się, wyruszając na spotkanie z Zakonem Achawy.

Patronat nad książką objęli: Kulturalne rozmowy, halmanowa

źródło opisu: www.psychoskok.pl

źródło okładki: www.psychoskok.pl

WielkaRecka | 2018-05-17
Przeczytana: 17 maja 2018

Więcej na blogu: Papierowa Łowczyni

Książka ,,Zakon Achawy" jest ciekawą pozycja z gatunku fantastyki. Autor oczarował mnie pomysłowością na wykorzystanie tak delikatnego zwierzęcia jakim jest motyl i nadanie mu cech bardzo abstrakcyjnych, często kłócących się z jego naturą. Dla mnie ten zabieg jest fenomenalny. Kolejnym plusem jest tajemnicze, magiczne miejsce zwane Zakonem, który wzbudził we mnie zachwyt i chęć bycia jego częścią. Sama fabuła jest wciągająca szczególnie, że stylizowana jest na czasy średniowieczne, a same przygody Mornera interesujące. Język choć okraszony jest różnymi nazwami własnymi to na szczęście autor wszystko objaśnia tak, że nie ma mowy byś się nie połapał/ a. Fenomenalne są opisy postaci lub zwierząt fantastycznych z jakimi mamy do czynienia. Bohaterowie są dobrze wykreowani, a moje serduszko skradł jak mogłeś/ aś zauważyć Nimf, który przypominał mi momentami takiego mądrego duszka, który podpowiada Ci i doradza w najważniejszych momentach Twojego...

Aneta | 2018-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2018

Autor przenosi czytelnika w świat pełen nadprzyrodzonych zjawisk. Nieokreślony czas, nierzeczywiste miejsce akcji oraz bohaterowie używający magii to cechy charakterystyczne literatury fantasy, gatunku, do którego niewątpliwie należy książka „Zakon Achawy”. Główny bohater, syn maga i czarodziejki, zostaje wybrany na członka tytułowego zgromadzenia. Od tego dnia jego obowiązkiem jest ochrona, zwiad i szpiegostwo na rzecz królestwa oraz pozbycie się wszelkich przejawów zła. Morner wraz ze swoim towarzyszem Nimfem próbuje pokonać metafizyczne formy życia, które dążą do zniszczenia dobra i objęcia władzy. W świecie demonów, aniołów, wilkołaków i innych istot przeżywa wiele niebezpiecznych przygód. Czy Achawicie uda się odnaleźć zaginionego członka zakonu? Czy zdoła uratować przed wieczną śmiercią swoją ukochaną Nissar, która padła ofiarą podstępu czarownicy? Odpowiedzi przyniesie lektura niniejszej powieści.

ampH | 2018-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2018

Powieści fantasy chyba nigdy mi się nie znudzą. Towarzyszą mi odkąd pamiętam - pojawiały się jeszcze w czasach szkoły podstawowej oraz gimnazjum, trwając przy mnie niezmiennie przez liceum, okres studiów i dorosłe życie aż do teraz. Mimo, że widziałem już mnóstwo różnych motywów przeplecionych nieskończoną wręcz liczbą możliwych kombinacji wydarzeń, to cały czas czerpię radość z niemalże każdej kolejnej książki. Cieszę się również z każdej polskiej pozycji, napisanej przez Polaka - albowiem wiem, że nie nie tylko zagraniczni autorzy potrafią pisać niesamowite historie. Niestety tym razem bardzo się zawiodłem - można bowiem wskazać więcej wad tej książki, niż liczy ona stron.

Achawici są w stanie niemalże ciągłej wojny z demonami, wampirami oraz innymi stworzeniami nocy, które zagrażają nie tylko im, ale i całemu światu. Nikt nie ma pojęcia jaki będzie wynik tej trwającej już zbyt długo wojny. Eowici dzielnie wspierają siły zakonu, jednak walka wciąż trwa. Magia, siła oraz spryt...

Dorota | 2018-03-12

W przypadku Zakonu Achawy, chciałam po prostu – przeżyć Czytelniczą przygodę, stać się częścią magicznego świata. Wszechobecna magia, zdolności rodem nie z tego świata, misje – ratowania świata i walka dobra ze złem – wszystko to wskazywało na to, że przygód fantastycznych wraz z bohaterami przeżyje niemało. Wszędobylskie eliksiry, nadprzyrodzone zdolności, niesamowicie przyspieszony bieg wydarzeń – sprawiły, że czułam się częścią świata. Będąc odbiorcą z głową pełną fantastycznych wyobrażeń mogę śmiało powiedzieć, że czułam się jak czujny obserwator wydarzeń. Trochę jak motyl, dołączający do magicznej watahy, jakby obserwowała wszystko gdzieś z boku a każda kolejna zwycięska walka.

Świetna pozycja! Pełna dynamizmu, nieprzewidywalnych zdarzeń, fantastycznie wykreowane postaci, to wszystko okraszone odrobiną nadprzyrodzonych mocy i magii, sprawia, że z niecierpliwością czekam na rozwój wydarzeń. Z przyjemnością sięgnę po kolejny tom.

KittyAilla | 2018-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2018

Dawno nie spotkałam się z pozycją, w której nie znalazłabym NIC, ZUPEŁNIE NIC dobrego! Zaczynając od stylu, a kończąc na bohaterach, zastanawiam się jakim cudem to w ogóle zostało wydane. Męczyłam się podczas czytania okrutnie. Jednak pomijając stronę, możecie stracić całe wydarzenie, jak np. wybicie 20 wiedźm, bo potem od razu zaczyna się jakaś inna misja. Wszystko przypominało mi kiepską grę komputerową, gdzie skaczemy od misji do misji i nie mamy możliwości rozwoju postaci, bo dostaliśmy taką, która poradzi sobie ze wszystkim - a takie gry nudzą nawet dzieci. Szkoda, że ta śliczna okładka kryje w sobie to coś.

marcin100 | 2018-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2018

To książka jest z szerokiego obecnie i popularnego nurtu fantasy. Fantastyka przypominająca dawne baśnie wymieszane z historią. "Zakon Achawy" to zakon istniejący w zmyślonym świecie, przypominającym średniowiecze ale wzbogacone o czary, magię i fantastyczne istoty. Czyta się lekko i przyjemnie, książka jest doskonałą odskocznią od naszej rzeczywistości łącznie z nieubłaganymi w naszym świecie prawami fizyki. Możemy przeżywać przygody pełne emocji, porywające nas ponad codzienne ograniczenia. Walka, intrygi, przeżycia bohaterów, z którymi możemy się identyfikować. Pozycja lekka, łatwa i bardzo przyjemna. :)

Semrau | 2017-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Tom I powieści, która z pewnością ma szansę zostać bestsellerem swojego gatunku. Pomieszanie magicznego świata, okrutnego, dążącego do sprawiedliwości, z trudnym lodem zwykły, ludzkich mieszkańców. Jest to świat Magów, Druidów, Aniołów, wojen i potyczek, pomiędzy demonami, przedstawicielami ciemności i zła, a Achawitami.
Jest to doskonała propozycja dla fanów wszelkiego rodzaju nadnaturalnych stworzeń. Serdecznie polecam.

Łukasz | 2018-02-10

Autor wspaniale oddał to na czym fantasy polega. Stworzył piękny świat, w którym przeplata się mrok ze światłem niesionym przez anioły, nimfy i ajale. Ci ostatni to chyba pierwszy raz ujawnili się w świecie fantasy. Główny bohater wkracza w wielki świat monarchów, będą wyciągniętym dosłownie z maleńkiej wioski, przechodzi metamorfozę by całkowicie oddać się przygodzie! Nie zdradzę nic więcej polecam warto :D

SokółMaltański | 2018-02-16
Na półkach: Fantasy, Przeczytane

W wielkim skrócie .
Świetna opowieść o Mornerze i Nimfie .
Aż roi się od bestii !
Motyli Magowie wraz z Eowitami dają radę .
Polecam powieść jest po prostu bardzo dobra .

Julian | 2018-03-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadane

Regularnie otwieram, żeby się pośmiać. Autor pisał dialogi bazując na bogatym zbiorze misji z kiepskich gier MMO-RPG.