Moje miejsce na ziemi

Okładka książki Moje miejsce na ziemi J. Daniels
Okładka książki Moje miejsce na ziemi
J. Daniels Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Alabama Summer (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Alabama Summer (tom 1)

polecam

polecam

banalny delikatny romans

banalny delikatny romans

Nie jest to z pewnością jeden z moich ulubieńców. Jakoś nie do końca mogłam uwierzyć w tę historię. Niby główna bohaterka wciąż przyjaźniła się z przyjaciółką z dzieciństwa a jednak jakimś cudem nie wiedziała, że brat jej przyjaciółki ma dziecko, czy nie widziała jak on wygląda ... Mam wrażenie, że cała relacja głównych bohaterów oparta jest na fizyczności i jakoś nie mogłam uwierzyć w tę wielką miłość.

Jedno słowo. Beznadziejna.

Jedno słowo. Beznadziejna.

Początkowo zapowiada się fajnie, ale im dalej tym gorzej się czyta.

Początkowo zapowiada się fajnie, ale im dalej tym gorzej się czyta.

Tyle ile historia mi się w miarę podobała to było za dużo scen łóżkowych, za mało starania się o jej serce, za mało rozwinięty wątek z jego dzieckiem i śmierć matki. Bardzo mi się nie podobało opisanie śmierci, żadnego zainteresowania pogrzebem i przede wszystkim żałoby, a już nie wspomne, że prosto ze szpitala do ukochanego na seks po stracie matki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo ciekawa, wzruszająca książka. Czytało się miło, przyjemnie i nie mogłam się oderwać.

Naprawdę po opisie spodziewałam się czegoś więcej. Czegoś dobrego. A ta książka nie jest dobra. Nie jest nawet przeciętna.
Żeby nie rozpisywać się zbytnio - uwielbiam historię od nienawiści do miłości. Ale to .. po Pierwsze: przewidywalna do bólu. Po drugie: przewidujesz trzy możliwe scenariusze i wszystkie trzy się sprawdzają, bo autorka nie mogła się zdecydować na jeden. (Przewidywałam opiekę nad Nolanem, bo
Angie coś spieprzy, postrzelenie głównego bohatera, śmierć matki) Po trzecie: ckliwe do bólu. Po czwarte: rzygać się chce od achów i ochów, od aniołków, skarbów, kochania. Od ciągłego przelec mnie tu i teraz, kochanie. Po piąte: nienawidzę, nienawidzę, kocham, kocham - nic pomiędzy.
Generalnie naprawdę słabo. Aż się czytać nie chciało już pod koniec. Ja jestem zawiedziona. I nie tknę drugie części, bo tych ckliwych gadek mam dość na cały rok.

„Nienawidziłam go ze wszystkich sił. Żywiłam przekonanie, że jego jedynym celem było złamanie mnie i sprawienie, że nic ze mnie nie zostało. I udało mu się to więcej niż raz”.

🍃🍃🍃
Mia Corelli wraca do Alabamy po paru latach nieobecności. Ma w planach spędzić wakacyjny czas ze swoją najlepszą przyjaciółką Tessą i świetnie się przy tym bawić. Jednak wciąż wisi nad nią obawa, przed spotkaniem ze starszym bratem przyjaciółki, czyli z Benjaminem Kellym, który przed laty zmienił jej życie w piekło.
🍃🍃🍃

Serię „Alabam summer” autorstwa J. Daniels pożyczyłam od mojej mamy już jakiś czas temu i w końcu zdecydowałam się za nią zabrać.
Zaczęłam więc od „Moje miejsce na ziemi”, które jest pierwszym tomem serii.
Niestety po przeczytaniu zdecydowałam, że na tej części poprzestanę.
Dlaczego? Otóż dla mnie książka okazała się wielkim rozczarowaniem. Czytając, opis liczyłam na przyjemną i lekką lekturę, a dostałam naprawdę słaby romans, pełen absurdalnych sytuacji i tandetnych scen erotycznych.
Jednym słowem słabo.
Możliwe, że parę lat temu byłabym mniej krytyczna i może książka nawet by mi się spodobała. Jednak teraz kiedy mam już za sobą zbyt dużo naprawdę dobrych książek i wiem, iż jeszcze dużo takich przede mną, to raczej odpuszczę sobie dalsze męki z tą serią.
Ja niestety nie polecam.

Na początek moje wrażenia po przeczytaniu książki to gniot totalny💩👐
Ale żeby było wiadomo dlaczego tak uważam to zacznę od opisu autorki książki:
---------------
"Mia Corelli po latach wraca do Alabamy, żeby spędzić wakacje z najlepszą przyjaciółką z dzieciństwa, Tessą. Perspektywa kilku letnich miesięcy razem bardzo ją cieszy. Jedyne, czego się obawia to spotkanie z bratem przyjaciółki, Benjaminem Kellym-największym dupkiem we wszechświecie. Mia serdecznie go nienawidzi, nie może zapomnieć upokorzeń, które musiała znosić z jego strony. Dlatego nie ma ochoty ani jego oglądać, ani się z nim zadawać."
-------------------
I to tak w skrócie☺ Sięgnęłam po tą książkę, bo chciałam przeczytać coś lekkiego z historią romantyczną w tle💞
Ale nie spodziewałam się takiego tandetnego erotyka. Pierwszy rozdział to opis sceny łóżkowej, zawierający żenujące i niesmaczne szczegóły seksu. Słownictwo ordynarne, ja rozumiem, że takie są erotyki, no ale tego nie dało się czytać😰
Udało mi się ja przemęczyć tylko dlatego, że pomijałam sceny seksu. A co historii głównych bohaterów to faktycznie historia romantyczna, ale wszystko było za mocno naciągane i przesłodzone. Historia bardzo naiwna i dlatego nie polecam🚫

Na początek moje wrażenia po przeczytaniu książki to gniot totalny💩👐
Ale żeby było wiadomo dlaczego tak uważam to zacznę od opisu autorki książki: