Dziewczęta z Auschwitz

Okładka książki Dziewczęta z Auschwitz Sylwia Winnik
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2018
Okładka książki Dziewczęta z Auschwitz
Sylwia Winnik
8,3 / 10
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2018
Wydawnictwo: Muza biografia, autobiografia, pamiętnik
304 str. 5 godz. 4 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Muza
Data wydania:
2018-01-24
Data 1. wyd. pol.:
2018-01-24
Liczba stron:
304
Czas czytania
5 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328708372
Tagi:
Auschwitz-Birkenau biografia historia II wojny światowej II wojna światowa literatura faktu obóz koncentracyjny wspomnienia
Inne

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,3 / 10
787 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1979
1457

Na półkach:

Alina Dąbrowska w obozie spędziła dwa i pół roku. Była poddawana eksperymentom Mengele. Leokadia Rowińska do obozu trafiła w trzecim miesiącu ciąży, swojego syna, Ireneusza, urodziła w trakcie Marszu Śmierci. Chłopiec niestety nie przeżył i został pochowany w pudełku po makaronie. Zofia Wareluk urodziła się w Auschwitz. Swoją smutną historię opowiada na podstawie wspomnień matki. Urszula Koperska do obozu trafiła jako dziecko. Sabina Nawara w obozie przeżyła trzy i pół roku. Historie tych kobiet zostały zebrane w publikacji Sylwii Winnik.

Nie jestem w stanie zliczyć tego, ile przeczytałam książek o obozach koncentracyjnych. Każda z nich zaszokowała mnie i pokazała, jak niewiele wiem o tym, co działo się podczas II wojny światowej. Miałam więc duże oczekiwania wobec tej książki i kompletnie nie wiem, co mam o niej powiedzieć.

Nie mogę powiedzieć, że podeszłam do tej publikacji bez żadnych emocji, bo nigdy nie będę umiała na chłodno podejść do książek o obozach koncentracyjnych. Przy czym za mało było dla mnie wspomnień z Auschwitz. Odniosłam wrażenie, że kobiety nieco bardziej skupiały się nad tym, co działo się przed trafieniem do Oświęcimia. I moim zdaniem ta książka wypada dość blado na tle innych o podobnej tematyce.

Ujęła mnie historia Leokadii. W trakcie czytania czułam ból po śmierci jej dziecka. Chłopczyka, który w ciszy przyszedł na świat i w ciszy z niego odszedł. Był najmłodszą ofiarą Marszu Śmierci. Nie miał nawet trumienki, spoczął w pudełku po makaronie. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie tego, co matka musiała czuć, wkładając do niego ciałko dziecka.

Opowieść Urszuli przypomniała mi baraki z obrazkami dla dzieci, które widziałam w Birkenau 4 lata temu. Słyszałam o nich od przewodniczki, a teraz opowiedziała mi o nich dorosła już dziewczynka z Auschwitz.

Obawiam się, że jeśli przeczytaliście dużo podobnych publikacji, to będziecie zawiedzeni. Nie brakuje tu emocji, ale zabrakło mi tu ingerencji Sylwii Winnik. Pozwoliła swoim rozmówczyniom mówić o wszystkim, przez to Auschwitz z ich opowieści rozmywa się. Trochę jestem tym zawiedziona, liczyłam na coś lepszego.

www.czytelnia-mola-ksiazkowego.pl

Alina Dąbrowska w obozie spędziła dwa i pół roku. Była poddawana eksperymentom Mengele. Leokadia Rowińska do obozu trafiła w trzecim miesiącu ciąży, swojego syna, Ireneusza, urodziła w trakcie Marszu Śmierci. Chłopiec niestety nie przeżył i został pochowany w pudełku po makaronie. Zofia Wareluk urodziła się w Auschwitz. Swoją smutną historię opowiada na podstawie wspomnień...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1 603
  • Przeczytane
    1 556
  • Posiadam
    328
  • 2018
    87
  • 2019
    68
  • Teraz czytam
    44
  • Ulubione
    33
  • Historia
    24
  • 2020
    21
  • 2020
    18

Cytaty

Więcej
Sylwia Winnik Dziewczęta z Auschwitz Zobacz więcej
Sylwia Winnik Dziewczęta z Auschwitz Zobacz więcej
Sylwia Winnik Dziewczęta z Auschwitz Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także