Nareszcie mam czas. Jak dobrze żyć w epoce nadmiaru

Okładka książki Nareszcie mam czas. Jak dobrze żyć w epoce nadmiaru Tony Crabbe
Okładka książki Nareszcie mam czas. Jak dobrze żyć w epoce nadmiaru
Tony Crabbe Wydawnictwo: Muza poradniki
poradniki
Busy: How to Thrive in a World of Too Much
Muza
2017-10-11
2017-10-11

Dawno żadna książka tak bardzo mnie nie zmęczyła.

Zacznijmy od tego co skłoniło mnie do jej dokończenia.
Po 1. nie lubię zostawiać niedokończonych pozycji.
Po 2. autor przywoływał ciekawe przykłady.
Po 3. wierzyłam, że znajdę jakąś cenną radę, wskazówkę na zarządzanie swoim czasem i praktycznie na samym końcu zostałam zmotywowana do skorzystania z jednej z metod przedstawionych przez autora.
Ciekawym pomysłem było podsumowanie rozdziałów i dla mnie samo takie zestawienie zdecydowanie by wystarczyło, aby wyciągnąć z tej książki wnioski, który udało mi się wysnuć.

A teraz z drugiej strony, co mnie od niej odtrącało.
Zgadzam się z opiniami, że głównymi odbiorcami tej książki są pracownicy korporacji. Może gdybym miała takie doświadczenia za sobą to bardziej przemówiłaby do mnie ta książka. Przez kilka momentów miałam wrażenie jakby autor sam męczył się przy pisaniu tej książki. Uważam, że Tony Crabbe ma naprawdę ogromną wiedzę i doświadczenie, ale nie do końca potrafił przekazać to w przystępny, interesujący sposób.

Podsumowując, po przeczytaniu tej pozycji wcale nie mam więcej czasu, nie poznałam metody na to jak dobrze żyć w epoce nadmiaru i też wcale nie oczekiwałam żadnej cudownej recepty. Chciałam poznać jakieś wskazówki na zarządzanie czasem, które mogłabym wdrożyć w swoją codzienność, ale niestety większość rad autora po prostu do mnie nie przemówiła.

Dawno żadna książka tak bardzo mnie nie zmęczyła.

Zacznijmy od tego co skłoniło mnie do jej dokończenia.
Po 1. nie lubię zostawiać niedokończonych pozycji.
Po 2. autor przywoływał ciekawe przykłady.

Książka pomaga spojrzeć na nasze zabieganie, zastanowić się skąd się bierze i zaplanować jak sobie z tym poradzić.

T. Crabbe zebrał bardzo dużo odwołań do badań psychologicznych, dzięki czemu rady są wiarygodne. Autor pokazuje co działa w codziennym życiu, a co jest nieskuteczne. A często te rzeczy nie są intuicyjne.

Ciekawym pomysłem z książki jest przejście od zarządzania czasem do zarządzania uwagą. Często potrafimy świetnie planować czas, ale nasza uwaga jest rozproszona i nie angażujemy się głęboko w pracę, relacje i odpoczynek.

Warto przeczytać i pomyśleć nad tym jak odzyskać swój czas.

Ciekawym pomysłem z książki jest przejście od...

Bardzo długo miałam tę książkę w kolejce i przeczytałam jakąś 1/3. Nie jestem w stanie tego skończyć, nie wiem nawet o czym czytam, a jedyne wrażenie, jakie mam to czytanie w kółko tego samego. Bardzo lubię takie poradnikowe rzeczy, ale to jest zupełnie nie dla mnie. Napisane nudno i nieprzystępnie.

Lubię od czasu do czasu przeczytać książkę, która zakrawa o psychologię. W tej pozycji dużo jest rzeczowych wskazówek, które mogą ułatwić nasze życie, jednak jest to książka dla (moim zdaniem) pracownika korporacji lub typowego biura, bo ciągle mowa była o targetach, mailach i tym podobnych. Jednak przystępny język i dosyć ciekawa forma rekompensuje wszystkie niedogodności.

Głównym odbiorcą tej książki są pracownicy korporacji, dość dużo podobnych książek już przeczytałam - ta akurat wydała mi się trochę taka nijaka. Połowę książki "przewinęłam" do przodu.

Rewelacyjny poradnik skłaniający do refleksji nad tym, co w życiu istotne. W nadmiarze bodźców, obowiązków, wyzwań zastanów się co dla Ciebie jest tak naprawdę ważne, nie rozmieniaj się na drobne, wybierz co chcesz robić, kim chcesz się stać i działaj. Resztą się nie przejmuj. To takie proste :)

Jak każdej książki z rozwoju osobistego, przeczytanie tej także zajęło trochę czasu. A po przeczytaniu zostało mi kilka kartek notatek i trochę nowej wiedzy na swój własny temat. Teraz pozostaje kontynuować rozwój w nowym roku.

• Gdańsk 009 Przymorze
  • Transformation Mastery
  • Love Yourself, Love Myself
  • Psycho / ogarnięcie

Dodaj cytat z książki Nareszcie mam czas. Jak dobrze żyć w epoce nadmiaru