Spirit Animals. Upadek bestii. Ognista fala

Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Cykl: Spirit Animals. Upadek Bestii. (tom 4) | Seria: Upadek Bestii. Spirit Animals
Wydawnictwo: Wilga
The Burning Tide
ciociaebi

Poznaj kolejne porywające przygody bohaterów bestsellerowej serii New York Timesa! Kontynuacja bestsellerowej serii, w której każdy tom napisał innych autor! Począwszy od Brandona Mulla, przez kolejne tomy i serie, akcja nabierała rozpędu i ciągle następowały jej nieoczekiwane zwroty. Czy czwórka przyjaciół zdoła ocalić Erdas przed zniszczeniem? „Ognista fala” to wciągająca narracja,...

Czy czwórka przyjaciół zdoła ocalić Erdas przed zniszczeniem?

„Ognista fala” to wciągająca narracja, stymulujące wyobraźnię opisy i frapująca wyprawa w świat, w którym możliwe jest niemal wszystko. Pochwała odwagi, współdziałania, kodeksu moralnego. Lektura, przez którą można stracić kontrolę nad mijającym czasem.

Conor, Abeke, Meilin i Rollan to przyjaciele, którzy rozdarci pomiędzy dwoma światami, podążają różnymi ścieżkami, starając się powstrzymać Zło. Młodzi bohaterowie, wspomagani przez niezwykłą grupę nowych sprzymierzeńców, mają dużą szansę na to, by uratować swój świat. Będą jednak musieli działać bardzo szybko. Pod powierzchnią Erdas, ukryta jest starożytna pułapka. Bohaterowie mają tylko jedną próbę. By odkryć sekret, muszą współdziałać ze swoimi zwierzoduchami. Jeżeli im się nie uda, wszystko przepadnie.

źródło opisu: https://www.gwfoksal.pl

źródło okładki: https://www.gwfoksal.pl

ania9_19 | 2019-07-21
Przeczytana: 15 lipca 2019

Zwykle czytam książki z tej serii w jeden wieczór, ale niestety zaczęłam przed wyjazdem i nie wzięłam jej ze sobą, żałuję bardzo tej decyzji, ponieważ przy zakończeniu siedziałam z otwartą buzią i nie wiedziałam w końcu, czy zacząć nową część czy iść spać. Wybrałam to drugię, ale wiem, że nie długo to się zmieni i druga seria Spirit Animals wkrótce będzie za mną.

ftorrbon | 2019-02-24
Przeczytana: 18 lutego 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dawno dawno temu na Erdas spadł... kawałek nieba. To złowroga siła, która zaczyna się budzić, by przejąć panowanie nad światem. Czwórka przyjaciół, Conor, Abeke, Meilin i Rollan, zmierzy się z pradawnym złem, by ratować świat przed zagładą. Czy znajdą na to sposób? Czy osiągną sukces?(tak)

HermionaGranger | 2019-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2019

Jeśli mam być szczera, to ta część (podobnie jak reszta drugiej serii) mimo, że najbardziej emocjonująca, nie powala na kolana. Jest po prostu dobra i nic poza tym. W niektórych momentach sama się gubiłam. Trudno mi to mówić, ale trochę naciągana fabuła. Niestety. Co prawda końcówka nadrabia poziomem, ale reszta książki? Nie wiem... No, ale w końcu to "Spirit Animals"! Który fan nie przeczyta?;)
Ja na pewno, choćby tylko z przyzwyczajenia sięgnę po kolejny tom tej serii.

ksiazkawprezencie | 2018-12-17

Wiek 11+
Czwarty tom „Upadku Bestii” przynosi finałową rozgrywkę z Wyrmem i Zerifem, do której przygotowywały czytelników trzy poprzednie części.

Czwórka głównych bohaterów (Abeke, Rollan, Meilin, Conor) wraz z nowymi sojusznikami (patrz poprzednie tomy), choć podzielona na dwie drużyny, połączy swe siły, by wykorzystać przygotowaną przez starożytną rasę pułapkę.

Czytaj dalej:

Melania | 2018-09-23
Przeczytana: 23 września 2018

Jakie to były emocje! Ponad dwa miesiące czekałam by preczytać tą część, w końcu przyszedł ten dzień i jak zaczełam czytać to nie mogłam się odebrać. Gorąco kibicowałam wszstkim bohaterom książki. Zakończenie powala na kolana, a ja z emocji muszę odłożyć czytanie kolejnego tomu na jutro. Dzisiaj muszę ochłonąć! Opłącało się czekać!

testolandia | 2018-06-12
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

W czwartym tomie fantastycznej serii dla młodzieży dzieje się bardzo dużo. Ani na chwilę akcja nie zwalnia i co rusz nas zaskakuje nagłymi zwrotami. Wydarzenia się przeplatają i tworzą spójną całość. Pierwszy rozdział to prawdziwe preludium do wszystkich książek o Zwierzoduchach. Wyjaśnia on bowiem, skąd się wzięły Wielkie Bestie i opisuje początki Wyrma w Erdas. Czas nieubłaganie ucieka. Wkrótce rozegra się ostateczna bitwa z obudzonym Złem i los całej krainy zależy od jej wyniku. Walka jest o tyle trudna, że czwórka przyjaciół została rozdzielona i nie mogą ramię w ramię walczyć z Wyrmem. Ich sukces w dużej mierze zależy od starożytnej pułapki oraz Kovo. Każdy z przyjaciół w głębi serca czuje niepokój i wie, że nie ma czasu na pomyłki. Na szczęście na swej drodze spotykają wielu sprzymierzeńców. Co z tego wyniknie przekonajcie się sami.
Spirit animals. Upadek Bestii to świetna seria dla młodzieży. Znajdziemy tu wszystko czego możemy oczekiwać po książce fantasy - magiczny,...

Alisk | 2018-04-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kocham!
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

To zakończenie!♥ najlepsza książka z nowego sezonu!