Z dziejów Herezji

Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Tales of Heresy
Warhammer, Herezja Horusa
Longinus

Mamy Trzydzieste Pierwsze Milenium. Ludzkie kolonie można znaleźć na najdalszych krańcach galaktyki. Mistrz Wojny Horus rozpoczął właśnie swoją rebelię. Nadchodząca wojna domowa rzuci Imperium na kolana. Kolejne światy stają się polem bitwy. Waleczni Astartes stają przeciwko swoim własnym braciom w starciu, którego jedynym zwycięzcą będzie śmierć. Ten zbiór zawiera opowieści o bohaterstwie i tragedii mających miejsce w tych niespokojnych czasach. Autorami ich są najlepsi autorzy serii Herezja Horusa: Dan Abnett. Graham McNeill, James Swallow i wielu innych.

źródło opisu: http://copcorp.pl/

źródło okładki: http://copcorp.pl/

patton | 2018-10-30

Więcej o uniwersum Herezji Horusa -> https://www.facebook.com/HorusHeresyPL

Trwało to dłużej niż się spodziewałem, ale ostatecznie udało się. Zmęczyłem i piszę to ze smutkiem, jedną z dwóch najnowszych części Horus Heresy w rodzimym języku. Nie czytałem jej wcześniej w oryginale, więc wszystkie opowiadania były dla mnie zupełnie nowe i nic nie wpływało na ocenę tej pozycji. Najważniejsza informacja dla wszystkich czytelników, nie jest to samodzielna książka. Jest to pierwsza antologia opowiadań w serii. Zatem mamy tu różnych autorów i różne propozycje, zarówno krótszych jak i dłuższych historii. Jeśli ktoś liczy na spójną fabułę przez 376 stron, to tę książkę należy obejść szerokim łukiem. Dla kogo jest to pozycja? Dla wszystkich miłośników wątków fabularnych i wydobywania z nich smaczków. Mamy tu kilku starych, dobrych znajomych. Mamy debiutantów, którzy wkrótce będą istotnymi postaciami w sadze Horus Heresy. No i więcej lub mniej charakterów, które na tę chwilę stanowią jedynie...

Malekin1983 | 2018-05-06
Przeczytana: 06 maja 2018

Opowiadania. Zwykle unikam zbiorów różnych autorów bowiem mają różny poziom. Te słabe mnie drażnią, te dobre za szybko się kończą. Tym razem nie zawiodłem się na zbiorze. Wszystkie są dobre, trzymają niezły poziom. "Wilk u Bram" pokazuje bezwzględność Krucjaty, zaś Ostatni Kościół na długo pozostanie w mojej pamięci. Polecam fanom.

mercator | 2018-03-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książki
Przeczytana: 02 marca 2018

Kolejny tom cyklu, tym razem w przekładzie Copernicus Corporation, przynosi kilka opowiadań przybliżających realia trzydziestego pierwszego tysiąclecia (jakkolwiek nierealnie to brzmi). Poziom miniatur jest w miarę równy, czyta się to szybko, przyjemność jest właściwa (szczególnie dla amatorów uniwersum). Jedyne, co wywołuje czasem ból zębów to korekta, a raczej jej brak w kilku, może kilkunastu miejscach. Literówka pojawia się nawet na okładce książki.

W mojej ocenie perełką jest „Ostatni Kościół” z zaskakującą tożsamością Objawienia i świetnie poprowadzoną linią fabularną do końca, który nieunikniony i tak musiał nadejść. Doskonały jest również „Głos”, szczególnie na pierwszych stronach, gdzie plastycznie opisano klimat rodem z survival horroru znanego choćby z Obcego.

Część opowiadań to bardziej wyrafinowany „wygrzew” („Wilk u bram”, „Dzieci Burzy”), stawiający jednak zasadnicze pytania i wątpliwości co do idei nawracania zagubionych cywilizacji na jedyną prawdziwą ideę...

Zbigniew | 2018-02-23

Coś dla ludzi stawiających akcję na pierwszym planie. Fabuła, postacie i praktycznie cała reszta podporządkowana akcji.

Marcin | 2018-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2018

Zbiór opowiadań który przenosi nas w różne miejsca i czasy tuż przed i po rozpoczęciu Herezji Horusa, będziemy światkami zniszczenia świata przez Niosących Słowo (świat który okazuje się czci jako boga Imperatora), polowania w osnowie przez zakon Cichych Sióstr, waśni pomiędzy Krwawymi Aniołami czy sporu samego Imperatora z ostatnim kapłanem na ziemi. Ogólnie całkiem niezła pozycja napisana przez autorów którzy tworzą poszczególne tomy Herezji Horusa więc poziom mamy wysoki.