Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Przed zmierzchem

Tłumaczenie: Magdalena Rabsztyn
Wydawnictwo: Edipresse
Come Sundown
giovanna

Miłość. Kłamstwa. Morderstwo. Wiele może się wydarzyć... Bodine Longbow jest szefową ośrodka wypoczynkowego na ranczu w Montanie. Choć jest bardzo mocno skupiona na pracy, to najważniejsza jest dla niej rodzina i ludzie, którzy ją otaczają, wśród których dorastała. Dlatego gdy jedna z jej pracownic zostaje znaleziona martwa, Bodine bardzo to przeżywa i chce pomóc w wyjaśnieniu jej śmierci....

Miłość. Kłamstwa. Morderstwo.
Wiele może się wydarzyć...

Bodine Longbow jest szefową ośrodka wypoczynkowego na ranczu w Montanie. Choć jest bardzo mocno skupiona na pracy, to najważniejsza jest dla niej rodzina i ludzie, którzy ją otaczają, wśród których dorastała. Dlatego gdy jedna z jej pracownic zostaje znaleziona martwa, Bodine bardzo to przeżywa i chce pomóc w wyjaśnieniu jej śmierci. Ale sprawy przybierają coraz gorszy obrót - w pobliżu ośrodka ktoś napada i zabija kolejną młodą kobietę, a miejscowy szeryf nie jest w stanie wytropić zabójcy. Czy te sprawy łączą się z historią Alice, ciotki Bodine, która zaginęła 25 lat wcześniej?
W tym samym czasie w życie Bodine ponownie wkracza Callen Skinner, przyjaciel z dzieciństwa, a zarazem jej pierwsze dziewczęce zauroczenie. Mężczyzna wraca w rodzinne strony po długoletnim pobycie w Kalifornii. Przywozi ze sobą konia o imieniu Zmierzch, który słynie z wyjątkowych umiejętności. Jak Bodine upora się z romantycznymi wspomnieniami z dawnych lat? Czy znów spojrzy na Callena przychylnym okiem i pozwoli mu się do siebie zbliżyć? Czy pomoże im w tym Zmierzch?

źródło opisu: http://edipresse.pl/

źródło okładki: http://edipresse.pl/

Joanna | 2018-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2018

Nora Roberts wielokrotnie nagradzana pisarka mająca swój niepowtarzalny styl i tym razem skonstruowała powieść łączącą cechy romansu, przygody i sensacji.
Jest to również powieść o sile rodzinnych więzów, pokoleniu trzech silnych kobiet wzajemnie wspierających się w trudnych życiowych chwilach osadzona w realiach kowbojskich zasad, ranczerów w stanie Montana.
Niepowtarzalny klimat powieści, akcja rozgrywająca się w okresie Bożego Narodzenia, ostra i surowa zima Montany, luksus ośrodka wypoczynkowego i centrum rozrywkowego - imperium , jakie stworzyła Bodine Longbow , najmłodsza przedstawicielka kobiet z rodziny Longbow to tło powieści o zagadkowych morderstwach, porwaniu pracownic ośrodka.
Równolegle do tych wydarzeń toczy się wątek dramatycznych wydarzeń sprzed dwudziestu pięciu lat dotyczący zaginięcia Alice, ciotki Bodine naznaczony sadyzmem i okrucieństwem psychopaty.
Powieść uznałabym za wciągającą już od pierwszych stron gdyby pozbawić ją nadmiernie rozbudowanych...

gwiazdka | 2017-12-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 15 grudnia 2017

Kolejna książka wzbudzająca mieszane uczucia. Początek „Przed zmierzchem” był nudny, w pewnym momencie nawet nie byłam pewna, czy dam radę dobrnąć do końca. Środek to już całkiem niezła powieść, ciekawa, intrygująca akcja i niepewność, co będzie dalej. Końcówka znów przeciętna, w dużym stopniu przewidywalna. Część romansowa przesłodzona, ale to już żadna niespodzianka, rzecz normalna u Roberts. Bohaterowie niby interesujący, ale też za bardzo polukrowani lub źli do szpiku kości, brakowało normalnych żywych osób z wadami i zaletami. Liczyłam na jakieś ciekawe śledztwo, ale tego tutaj nie było, ot romans z trupami w tle. Język oczywiście prosty i łatwy, dlatego powieść czyta się szybko.

Podsumowując myślę, że mogę ocenić książkę jako dobrą.

filozof | 2018-08-16

Okładka
dziki,piękny krajobraz

skąd

biblioteka

fabuła

Farma w Montanie,ginię dziewczyna.Jest pewien mądry koń.

Moja opinia

O ile lubię książki Nory Roberts.To,przyznam że ta jest według mojej oceny przeciętna.
Autorka umieszcza akcję w Montanie,dużym górzystym stanie na północy Stanów.
Opisuję pięknie krajobrazy.
Zapierające dech w piersi góry.Cudowne zwierzęta jak jelenie wapiti.
Mamy,też co lubię czyli przygotowanie potraw.Jak choćby glazurowana szynka.
Ale,było też coś mi.Się,niepodobało.
To,charaktery ludzi.Główna bohaterka,dla mnie sex maniaczka.
Nie,mam nic przeciw temu.Ale,tu czekałem na inny wątek.
Policja,jakaś marna.Co to w ogóle byli za policjanci.
Czy,ich obchodziło cololwiek.
Alice,no żeby być do tego stopnia zintergowaną przez fanatyka relginego.
Kobieta,dla mnie bez hmmm jaj.
A sam koń,który zna tyle sztuczek.
Mało,go było.Dla mnie za mało.
Koniec typowy u Roberts.I odwieczna zagadka,co mogłobyć potem.

Sol | 2017-11-13
Na półkach: Mam na półce, Przeczytane

Ojoj.
To ciężki kawałek lektury. Sięgając po Przed Zmierzchem wiedziałam że będą trudne sceny, trudne psychologicznie, trudne z racji traktowania kobiet, ich krzywdy. Ale no kurde! Przecież to nadal Nora Roberts czyli klimat, ciepło i szacunek! To jak to tak?
Ano tak. Są oczywiście nadal te wszystkie elementy, mamy piękną kolorową Montanę, cudownie opisaną, tak że aż się tam chce być. I prawie się jest ;)
Ale mamy też tą mroczną część książki. Bardzo mroczną, trudną i obrzydliwą.
A zarazem ciekawszą.
Losy Alice, czyli ciotki głównej bohaterki to coś uderzającego w najczulsze struny. Jeszcze do momentu gdy akcja była w przeszłości było mi po prostu potwornie jej żal. Ale czasy obecne... Płakałam. Za każdym razem jak pojawiała się w książce, łzy ciurkiem leciały mi z oczu. To co ona przeszła, to jak ona to przeżyła i co się z nią dzieje... Nawet jak teraz to piszę czuję ciepło w oczach.
Jak Nora potrafi opisywać dobre emocje, malować piękne obrazy, tak pokazała, że te wstrętne,...

deana | 2018-10-17
Przeczytana: 17 października 2018

Już chyba kiedyś mówiłam, że rok bez Nory Roberts to rok stracony. Lubię jej styl, lubię to w jaki sposób buduje kreacje bohaterów i ich związki z otoczeniem. Często czytając mam wrażenie, że sama przeniosłam się do świata jej powieści i sama krzątam się w gdzieś w tle: gotując, przekomarzając się, obserwując. I chyba dlatego, że lubię autorkę i przeczytałam sporo jej powieści lepiej i wyraźniej widzę, że powoli staje się takim wężem zjadającym swój ogon. Na potęgę kopiuje swoje wcześniejsze pomysły, miesza dobrze znane wątki i zamiast nowej, lekkiej opowieści otrzymujemy trochę nużący zbitek wszystkiego.

Jedna z ostatnich jej powieści jakie się ukazały ,,Przed zmierzchem" jest opowieścią o młodej kobiecie Bodine, która odpowiada za prowadzenie rodzinnej firmy. Po latach nieobecności na jej drodze staje młodzieńcza miłość, kowboj Callen. Bohaterowie dosyć szybko dostrzegają łączącą ich nić uczucia i zaczyna rozwijać się ich związek, który bardzo szybko przeskakuje fazę zauroczenia...

Izabela Pycio | 2017-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2017

"Materia ich życia tkana przez ponad ćwierć wieku została rozdarta. Porządek życia rodzinnego, pracy i czasu wolnego zniszczony."

Zastanawiam się, skąd autorka czerpie pomysły na fabuły powieści, tyle ich już powstało, a wciąż potrafi zaskoczyć i w świetnym stylu umilić spotkanie z książką. Również w "Przed zmierzchem" raczy czytelnika udaną mieszanką kryminalnych i obyczajowych wątków. Umiejętnie podsycane napięcie, elementy sensacji, ciekawe portrety postaci, to niewątpliwie atuty przybliżanej opowieści. Podobało mi się rozwiązywanie zagadki morderstw, odkrywanie prawdy skrytej za tajemnicami, śledzenie losów bohaterów, które przybierały nie tylko przyjemną i słodką, ale też mroczną i gorzką odsłonę. W intrygującym scenariuszu zdarzeń nie brakuje dramatycznych odcieni i niepokojących zdarzeń. Jedynie romantyczne nuty nie przekonały mnie do siebie, ale to już kwestia indywidualnego spojrzenia na nie, mnie nie udało się mocno w nie wczuć, ale może dla kogoś innego właśnie one...

mania_kch | 2018-01-13
Na półkach: 2018, Przeczytane

Kiedy nie wiem co chciałabym przeczytać, wtedy zawsze sięgam po książki Nory Roberts, ona nigdy mnie nie zawodzi. Zawsze wiem czego mogę spodziewać się po jej historiach.
I tak samo było w przypadku „Przed zmierzchem”, książka wciągnęła mnie od pierwszej strony i taki stan utrzymywała do ostatniej mimo, że czasami autorka zasypywała nas przydługawymi opisami.
Piękna Montana jednak zapiera dech w piersi a tragiczne wydarzenia sprzed wielu lat wplecione w teraźniejszość intrygują bardzo. Polecam nie tylko fanom pióra pani Roberts. Mile spędzony czas gwarantowany :)

Katarzyna Busłowska | 2018-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2018

Witajcie u Longbowów i Bodine’ów. To wielopokoleniowa rodzina, która we krwi ma pracowitość, miłość do koni, ale przede wszystkim przedsiębiorczość. Od kilkudziesięciu lat prowadzą ranczo i ośrodek turystyczny w Montanie. Pracują bardzo ciężko, by nie zaprzepaścić swojej spuścizny, a kolejnym pokoleniom przekazać nie tylko kurę znoszącą złote jaja, ale coś, co jednoczy i o co warto się troszczyć.

Choć w rodzinnym biznesie aktualnie prym wiedzie najmłodsze pokolenie – Chase, Bodine i Rory – nie znaczy, że ich prababcia nie ma już nic do powiedzenia. Właściwie dziewięćdziesięcioletnia Miss Fancy ma zdanie na każdy temat i chętnie się nim dzieli. U Bodine’ów i Longbowów zdecydowanie panuje matriarchat. Wszyscy okazują dużo troski „babciom”, czyli Miss Fancy i jej córce Corze. Jej córka natomiast – Moureen – przez swojego męża i troje dorosłych dzieci traktowana jest niczym królowa. I choć wydaje się, że ich życie jest idealne, w przeszłości zdarzyło się coś, o czym trudno im...

ejwa1960 | 2017-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2017

Nawet nie będę tego oceniać,bo nie dałam rady w przeciwieństwie do"gwiazdki"przeczytać do końca książki pani Roberts.
Całe szczęście,że to jest książka z biblioteki,a nie kupiona za własne pieniądze.
Książka może się podobać tym,którzy nie czytali za dużo książek pani Roberts.

justynka1987 | 2018-04-12

"Przed zmierzchem" mnie nie zawiodła. Odnalazłam w niej zarówno wątek miłosny jak i kryminalny. Książka wciąga od pierwszych stron. Akcja rozpoczyna się w latach dziewięćdziesiątych, kiedy to Alice Bodine zostaje porwana, później przenosimy się do teraźniejszości i poznajemy wszystkich bohaterów, ale co kilka rozdziałów cofamy w przeszłość i śledzimy losy porwanej. Powieść trzyma w napięciu i daje dużą dawkę emocji. Zakończenie jest dość przewidywalne, ale mi osobiście to nie przeszkadzało.