Paryska nieznajoma

Wydawnictwo: Świat Książki
Ag2S

Za zamkniętymi drzwiami od lat skrywa się prawda… Świat Antoinette rozsypał się na kawałki: jej mąż, mężczyzna, którego kochała, odkąd sięga pamięcią, zginął tragicznie w wypadku. Był jej opoką, człowiekiem, do którego zwracała się po miłość i po wsparcie, człowiekiem, którego znała lepiej niż samą siebie. Przynajmniej tak jej się zdawało… Przybywszy bowiem do kamiennego kościoła na pogrzeb...

Za zamkniętymi drzwiami od lat skrywa się prawda…

Przybywszy bowiem do kamiennego kościoła na pogrzeb George'a, widzi nieznajomą kobietę. I w tej chwili dzień, w którym miała zamknąć drzwi dzielące ją od przeszłości, stał się dniem, gdy jej dotychczasowy świat wali się w gruzy.

Phaedra także kochała George'a i musiała zjawić się na jego pogrzebie. Poznała go niedawno, ale łączyły ją z nim więzy mocniejsze od wszystkich, jakich zaznała wcześniej. Teraz, siedząc przed jego żoną, wie, że to co niebawem ujawni, na zawsze zmieni ich życie…

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Grażyna | 2018-06-22
Przeczytana: czerwiec 2018

Wszystkie siedem powieści ,które przeczytałam tej autorki przekonują mnie ,że te historie- o miłości ,śmierci owiane tajemniczością. Chociaż tu przyznaję się ,już w pierwszej części powieści w głowie pojawiała się myśl,że Phaedra nie jest osobą ,za którą się podaje.Ale właściwie nie to jest tu najważniejsze. Zachęcam do zaznajomienia się z twórczością Santy Montefiore....Każda z jej książek to inna historia,ale każda porywa,mnie porwała tak ,że te ponad 500 stron przeczytałam w rekordowym tempie.

crouschynca | 2017-12-02

Obyczajowa opowieść z elementami romansu, a jej główna problematyka obejmuje układanie sobie życia po stracie kogoś bliskiego oraz stawianie czoła nieznanym dotąd faktom, jakie dotyczą tejże osoby. Czy przełożyło się to na udaną lekturę? Moje odczucia są takie pół na pół, gdyż czasami nie mogłam odpędzić od siebie wrażenia, że czytam swoisty potok myśli. Zupełnie tak, jakby autorka spisała wszystko, co przyszło jej do głowy, stawiając bardziej na liczbę stron niż ogólną jakość. Stąd „Paryska nieznajoma” cierpi na syndrom rozwleczonej akcji, a zwłaszcza w pierwszej połowie utworu. W drugiej połówce historia zalicza na szczęście zwyżkę formy, przemycając parę cennych przemyśleń i pozwalając bardziej zżyć się z bohaterami.

Szerzej na temat powieści w blogowej recenzji:

ejwa1960 | 2016-04-22
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2016
Przeczytana: 22 kwietnia 2016

Moja pierwsza przeczytana książka Santy Montefiore nic szczególnego bardzo rozwleczona,praktycznie nic się nie dzieje.Mam jeszcze jedną ale ta będzie musiała trochę poczekać na swoją kolej.

Katarzyna | 2016-05-07

Zapraszam na
www.nalogowy-ksiazkoholik.blogspot.com

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i jakże rozczarowujące. Paryska nieznajoma przyciągnęła mnie niesamowitą okładką, wielkością oraz intrygującym opisem. Miałam nadzieję, że będzie dobrą powieścią obyczajową, a dostałam... średni romans. Nie będę więc ukrywać, że spodziewałam się czegoś innego, a to, co otrzymałam, wcale mnie nie zadowoliło. Niestety powieść Montefiore nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych jej podobnych.

Tytuł: Paryska nieznajoma
Autor: Santa Montefiore
Wydawnictwo: Świat Książki

Autorka przenosi nas na angielską wieś, gdzie poznajemy rodzinę Framptomów. Są oni niezwykle bogaci, mieszkają w starej rezydencji i bardziej przypominają osiemnastowiecznych lordów niż współczesnych bogaczy. Szczęście rodziny zostało jednak zaburzone, ponieważ głowa rodu, George Frampton, uległ śmiertelnemu wypadkowi, zostawiając zrozpaczoną żonę i trzech synów. Antoinette bardzo kochała męża i nie potrafi pogodzić...

Weronikka1 | 2017-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Dobra powieść, którą się przyjemnie czyta. Troszkę za szybko można było się domyślić kim jest tak naprawdę tytułowa bohaterka, ale nie przeszkadzało mi to. Wszystkie postacie wzbudziły moją sympatię, choć nie wszystkie tak od razu.
Autorka przepięknie opisuje miejsca, przedmioty oraz ludzi. Opisy są tak dokładne, że można sobie z łatwością wyobrazić całą scenerię.

"Paryska nieznajoma", to jak dla mnie lekka i przyjemna lektura.

książek: 1983
Julka | 2016-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Piękna, ogromna posiadłość na angielskiej prowincji; ciekawe osoby w niej zamieszkałe; luksusowe, pozornie beztroskie życie domowników; tragiczny wypadek, kłamstwa i tajemnice z przeszłości oraz - co najważniejsze - happy end.
Powieść sprawnie napisana, ładnym językiem, ale mocno "rozwleczona" i bez szkody dla całości można by ją odchudzić o połowę. Ponieważ jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, nie wiem, czy taki jest jej styl pisarski, czy dotyczy tylko tej książki.
Polecam, ciekawa, trochę bajkowa lektura.

marlenap1 | 2016-07-30

Już od początku czytania bardzo wciągnęła mnie ta lektura. Ciekawa historia trzymająca w napięciu, wiele wątków, między innymi miłosny. Nie podobało mi się jednak zakończenie - miłość i małżeństwo Davida z kochanką nieżyjącego ojca... Trochę niesmaczne delikatnie mówiąc, jak w telenoweli :) ale ogólnie jak najbardziej do poczytania i odprężenia.

myrtij | 2016-05-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 28 marca 2016

Śmierć bliskiej osoby, zwłaszcza gwałtowna, powoduje szok i niedowierzanie u tych, którzy kochali, a teraz zostali sami. Antoinette nie miała wiele czasu na otrząśniecie się po tragicznej śmierci męża, Georga, bo po pogrzebie w ich domu pojawiła się Phaedra i nagle całe jej przykładne życie okazało się iluzją. Nieznajoma dziewczyna szybko polubiła rodzinę Georga, powoli odkrywała tajemnice rodzinne, starannie dbając, by jej sekret pozostał pilnie strzeżony. Na spodziewała się, że mogą ją zdradzić własne uczucia.

Marta | 2018-03-14
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 14 marca 2018

OJ, nie tego się spodziewałam. Bardzo lubię tę autorkę i uważam, że pisze świetnie, jednak ta książka mnie rozczarowała. " Spotkamy się pod drzewem ombu" czy " Córka pszczelarza" praktycznie przeczytała mi się sama. Tu czytanie mnie nie wciągnęło i jakoś mi się dłużyło. Akcja mocno rozwleczona i mimo, że temat dość ciekawy to jakoś mnie nie porwało. Uważam, że jest to najgorsza powieść pisarki jaką czytałam

bgrzeniewska | 2017-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Kolejna super książka Santy Montefore. Piękna opowieść o miłości oczywiście, o więziach rodzinnych, o zdradzie. Wciągająca dosyć.