Przed zmierzchem

Edipresse
2017-10-26
2017-10-26
Magdalena Rabsztyn
miłość kłamstwa zbrodnia morderstwo romans ranczo śmierć rodzina przeszłość zauroczenie wspomnienia

Średniawe, przyciągnął mnie to tego wątek kryminalny ale było go mały i był jakiś taki niesmaczny i przy tym nudny.

Bardzo mi sie podobało. Weszłam w tę historię i rodzinę jakbym tam z nimi była, na tym ranczu.

Moim zdaniem przy tej książce autorka się nie popisała. Koncepcja z bardzo dużym potencjałem, ale mocno uproszczona a cechy charakterystyczne bohaterów spłycone. Po skończonej książce mam niedosyt i czuję lekkie rozczarowanie, bo bacznie zbierałam okruszki...które były tylko okruszkami. Autorka nie wykorzystała dobrego pomysłu i scenerii. Troszkę mi przykro, miałam apeyt na...

Fenomenalna, wielowątkowa powieść Nory.
Jeden z wątków- romantyczny to miłość Bondine i Callena, rodząca się na ranczo.
Drugi wątek- kryminalny, to piekło Alice, która przeżyła lata niewoli, upokorzeń, gwałtów, a nawet utraty dzieci.
Alice po latach wraca do rodziny. Czy uda się jej odzyskać równowagę? Czy będzie na nowo cieszyła się życiem?
Powieść czyta się jednym...

Ciekawa i zaskakująca. Retrospekcje bardzo dodają tej książce dzięki nim czytelnik zastanawia się co będzie dalej.

Szału nie ma, ale jak na romansidło niezle. Czytam Norę Roberts od lat z sentymentu i w ramach przerywnika między "poważniejszymi" lekturami.Nie spodziewam się po jej książkach efektu WOW, bo i nie po to są pisane. Calkiem przyjemna lektura, przewidywalna, cukierkowa mimo wszsytko, ale wlasnie taka ma być.

Było to moje drugie spotkanie z Norą Roberts, które ponownie obeszło się bez fajerwerków.
Początek książki, jak poprzednim razem, ciekawy i wciągający. Podobał mi się pomysł z porwaniem oraz osadzenie akcji na ranczu w Montanie, jednak nie ratuje to całości. Doczytałam, aby zobaczyć jak zamknięty zostanie wątek Alice, ale przewidywalne zakończenie mnie rozczarowało.

"Przed Zmierzchem "to powieść Nory Roberts o której słyszałam wiele negatywnych opinii. Wiem ze, Nora jest dość nierówna pisarka i jedne książki spod jej pióra zachwycaja, inne zaś no w najlepszym razie stanowią lekture na raz i do zapomnienia.

Postanowiłam więc przekonać się jak jest z tą książką. Moje uczucia po lekturze są dość mieszane.

Główną bohaterka książki...

Bardzo interesująca książka. Początkowo przeraziła mnie jej grubość i chaotyczność przeskoków czasowych, które momentami powodowały lekkie zagubienie w wydarzeniach. Jednak z każdym rozdziałem coraz mniej to przeszkadzało i porywał mnie nurt, z którego ciężko było się oderwać. Bardzo ciekawie poprowadzona historia Alice, ciotki głównej bohaterki. Najbardziej podobała mi się...

Bardzo ciężko mi sie ją czytalo. Niestety pomimo wyższych ocen daje tylko 5.
Jak dla mnie za bardzo chaotycznie napisana fabuła.

• 2018
  • Nora Roberts