Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Kłamca

Tłumaczenie: Emilia Skowrońska
Wydawnictwo: Edipresse
The Liar
giovanna

Nowa pasjonująca powieść NORY ROBERTS, najlepszej pisarki na liście „New York Timesa” Gdy mąż Shelby Pomeroy ginie w tajemniczym wypadku, kobieta jest zrozpaczona. Wkrótce jednak poznaje straszliwą prawdę – Richard był oszustem i zdrajcą, a ich wspólne życie – jednym wielkim kłamstwem. Po jego śmierci Shelby wraz z córką wraca do domu w Tennessee i tam na nowo cieszy się wolnością. Pojawia...

Gdy mąż Shelby Pomeroy ginie w tajemniczym wypadku, kobieta jest zrozpaczona. Wkrótce jednak poznaje straszliwą prawdę – Richard był oszustem i zdrajcą, a ich wspólne życie – jednym wielkim kłamstwem. Po jego śmierci Shelby wraz z córką wraca do domu w Tennessee i tam na nowo cieszy się wolnością. Pojawia się też promyk nadziei w postaci przystojnego stolarza Griffina Lotta.

Jednak nie wszystkich cieszy, że Shelby wróciła do miasteczka – wokół niej zaczynają ginąć ludzie. Trop prowadzi do Richarda i… jego wspólników. Co się stało z Richardem? Czy rzeczywiście nie żyje? Shelby uświadamia sobie, że wciąż nie może uchronić siebie i córki przed jego kłamstwami. Jak długo jeszcze nie mogą czuć się bezpieczne…

źródło opisu: http://edipresse.pl/

źródło okładki: http://edipresse.pl/

Wioleta Sadowska | 2017-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2017

"Nie zawsze znamy ludzi, chociaż przecież jesteśmy pewni, że ich znamy".

Któż z was nie słyszał kiedykolwiek o Norze Roberts? Nie trzeba czytać jej książek, by wiedzieć, że istnieje tak "płodna" pisarka. Biorąc za każdym razem jej książkę do ręki, mam niemal stuprocentową pewność, że czeka mnie kilka godzin wciągającej historii z miłością na głównym planie. Od czasu do czasu bowiem nie przeszkadza mi banał i sztampa, gdyż chcę zwyczajnie się zrelaksować. Najnowsza powieść autorki w zupełności mi to zapewniła.

Nora Roberts, czyli Eleanor Marie Robertson to amerykańska pisarka, urodzona w 1950 r., która swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła w 1981 r. Jako pierwsza autorka została przyjęta do "Romance Writers of America Hall of Fame". Swoją twórczość wydaje także pod pseudonimami Sarah Hardesty, Jill March czy J.D. Robb. Jest najlepiej sprzedającą się pisarką na liście "New York Timesa".

Mąż Shelby, Richard niespodziewanie ginie podczas sztormu na łódce. Kobieta po jego śmierci...

filozof | 2018-07-30

Okładka
taki spacer,tą ścieżką .
Skąd
biblioteka

fabuła

Kobieta Z córką po śmierci ,męża.Wyjeżdża na prowicję.Podejrzewa,że mąż nie był.Tym,za kogo się podował.

Moja opinia

Piękna historia,jest tu romans.Kryminał,miłość.
Ładny był ten szczeniak.
Ludzie,wyraziści.
POdobał mi się,zakład fryzjerki.I te,potarwy,takie kuszące.

deana | 2017-07-13
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 12 lipca 2017

Rok bez Nory Roberts jest rokiem straconym. Przynajmniej dla mnie. Ten (jak ją pięknie określają) ,,tytan pracy" co rusz serwuje czytelnikom nową książkę. Tym razem w polskim przekładzie ukazała się powieść ,,Kłamca" z 2015.

Shelby Pomeroy zawalił się pozornie ułożony świat. Tragiczna śmierć męża burzy kruszą fasadę za, którą skrywała się prawda. Wystawne życie, drogie ubrania, egzotyczne podróże były tylko pozorami. Jej zmarły mąż okazał się kłamcą, złodziejem i oszustem, który żonie i maleńkiej córeczce zostawił w spadku tylko długi i wstyd. Młoda kobieta zmuszona jest wrócić do rodzinnej miejscowości i na nowo poukładać sobie życie, odnaleźć cel oraz spróbować na nowo zaufać innym. Gdy zaczyna wychodzić na prostą pojawiają się kolejne mroczne fakty z przeszłości, a były mąż wydaje się być osobą zupełnie nieznajomą.

Po ,,Kłamcy" nie warto spodziewać się niczego wyjątkowe i zaskakującego. Roberts kopiuje na potęgę schematy, motywy oraz zachowania. Znowu mamy kobietę po...

Jolka | 2018-03-05
Przeczytana: 05 marca 2018

"Kłamca " to dość gruba książka ale w sumie czyta się ja szybko.Jest w niej miłość,zdrada,intrygi,kłamstwa i w sumie kiedy zaczęłam czytać szybko odkryłam tajemnice,nie było bowiem w niej niczego odkrywczego.Czytałam jednak dalej by wiedzieć jak potoczą się dalsze losy Shelby i jej córeczki.To dobra pozycja dla wielu kobiet ,ja jednak czuje odrobinę niedosytu..

boziaczek | 2017-08-23

"Kłamca" Nory Roberts to książka, którą dobrze się czyta, akcja dzieje się dość szybko i nie męczy czytelnika. A gdy skończymy lekturę, to już o niej zapominamy, niestety...
Książki Nory Roberts są dosyć schematyczne, więc nie trudno przewidzieć co i jak się wydarzy. Jak zwykle chciałoby się powiedzieć, mamy tu kobietę po przejściach, która po śmierci męża dowiaduje się, że była przez niego oszukiwana. Przeprowadza się się do swojego rodzinnego miasteczka, gdzie bliscy otaczają ją niemal "cukierkową" czułością i ochroną. Pojawia się oczywiście przystojny i idealny stolarz (!) na horyzoncie. Jednak przeszłość nie daje tak szybko o sobie zapomnieć...
"Kłamca" to zdecydowanie powieść obyczajowa z nutką sensacji w tle. Nie jest to żaden thriller, jak twierdzi okładka.
Nie wiem co mają w sobie powieści tej autorki, ale pomimo tych "wad" czyta się je naprawdę dobrze i pozwala na chwilę relaksu. Bo właśnie po to i tylko po to są one tworzone.

mania_kch | 2017-08-17
Na półkach: Przeczytane, 2017

Lekka, przyjemna, prosta i wciągająca historia.
Zabrakło mi jedynie szybszego tempa i elementu zaskoczenia w finale.

maggnolia | 2017-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2017

Piękna,tajemnicza i bardzo wzruszajaca historia z cennymi wartościami rodziny .

Gąska | 2017-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2017

Zawsze uważałam Norę Roberts za królową literatury kobiecej i romansów. Co prawda nigdy do tej pory nie czytałam jej książek, ale moja mama razem z babcią wręcz pochłaniają wszystko, co wyjdzie spod jej pióra. Kiedy zobaczyłam interesujący opis fabuły, który wskazywał na klimatyczny thriller, zdziwiłam się i pomyślałam, że to zupełnie nie w stylu autorki. Postanowiłam koniecznie przeczytać tę powieść.

Początek zapowiadał się bardzo obiecująco. Shelby została młodą wdową, po tym, jak jej mąż zginął w tragicznym wypadku. Tak naprawdę ciała nie odnaleziono. Bohaterka została sama z małą córką, wielkim domem oraz milionami długów. Na jaw zaczęły wypływać przekręty i kłamstwa Richarda. Kobieta jest zszokowana. Dowiaduje się, że nigdy tak naprawdę nie znała swojego męża.

Kiedy wróciła do rodzinnego miasteczka, zaczęło się robić dla mnie zbyt ckliwie oraz nużąco. Na wierzch wypłynął przewodni styl Nory Roberts. Nie twierdzę, że książka jest zła, ale jest zupełnie nie w moim stylu....

Gosia | 2018-03-24
Przeczytana: 24 marca 2018

Nora Roberts znana jest z książek, w których po lekkich tragediach i perypetiach, główni bohaterowie żyją długo i szczęśliwie. Nie brakuje przy tym wielkiej miłości i świetnych kochanków. Tym razem jest tak samo. Pomimo trudów przez jakie musiała przejść główna bohaterka Shelby, wszystko dobrze się kończy. Akcja bardzo przewidywalna. Osobiście miałam nieodparte wrażenie, że wątek jest bardzo podobny do filmu z Ashely Judd "Podwójne zagrożenie", z tym że w książce główna bohaterka nie zostaje oskarżona o zabójstwo męża, a tylko musi się zmierzyć z długami, które pozostawił oraz kłamstwami, które stopniowo wychodzą na jaw.
Książkę przyjemnie i szybko się czyta, ale nie jest górnolotną powieścią wnoszącą coś nowego. Ot kolejny romans

mala5317 | 2017-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2017

Nora Roberts dość często przewija się w książkach które opisuję i przede wszystkim, które czytam. Jest autorką dość schematyczną i często się zdarza tak, że powielają się pewne sytuacja czy sposoby rozwiązania danego problemu. Pisze romanse, thrillery i pozycje obyczajowe które przyjemnie się czyta.

Z tą pozycją mam troszkę problem kategoryzacyjny, gdyż elementów kryminalnych tu jest jak na lekarstwo, choć przyznam że początek był obiecujący i niewątpliwie bardzo wciągający a zdjęcie na okładce sugeruje nam tematykę sensacyjną. Elementów przypominających romans jest może troszeczkę więcej, ale jest to za bardzo proste, nieskomplikowane i chyba przede wszystkim przesłodzone. Nie pozostaje mi więc nic innego jak podpiąć ją pod powieść obyczajową i to taką typowo prostą i nieskomplikowaną z szczególnym ukierunkowaniem na kobiety po czterdziestce. Młode nastolatki raczej się zanudzą, gdyż otwarcie trzeba przyznać że ta pozycja nie zaskakuje.

Wszystko tu jest tak przewidywalne i...