Książka Roku 2018

Tłumaczenie: Emilia Skowrońska
Wydawnictwo: Edipresse
Obsession
giovanna

Naomi Carson to młoda kobieta po traumatycznych przejściach, której dzieciństwo rozstało rozdarte przez szokującą zbrodnię. Mogło ją to zniszczyć, ale Naomi znalazła w sobie siłę, by przetrwać, i poświęciła się swej pasji - fotografii, dzięki której mogła jeździć po całym świecie i robić zdjęcia. Teraz jednak postanowiła wreszcie zapuścić korzenie. Piękny stary dom na skarpie wymagał remontu,...

Teraz jednak postanowiła wreszcie zapuścić korzenie. Piękny stary dom na skarpie wymagał remontu, ale Naomi poznała w miasteczku nowych przyjaciół, którzy zgodzili się jej pomóc, między innymi Xandera Keatona - przystojnego, irytującego mężczyznę, zdeterminowanego, by zdobyć jej serce.

Gdy jednak Naomi zaczyna planować przyszłość, dogania ją przeszłość. Ktoś w miasteczku zna jej przerażającą tajemnicę - i nie pozwoli jej o tym zapomnieć. Naomi musi odkryć tożsamość swego prześladowcy, zanim będzie za późno.

źródło opisu: edipresse.pl

źródło okładki: edipresse.pl

Stokrotka | 2018-03-30
Przeczytana: 29 marca 2018

Początek jest bardzo dobry, mocny. Takie hitchcockowskie trzęsienie ziemi. Jedenastoletnia dziewczynka i prawdziwy koszmar, który rujnuje jej życie.
„Obsesja” Nory Roberts spełniła swoje zadanie z nawiązką. Nie spodziewałam się tak dobrej książki, bo nie wszystkie moje spotkania z autorką mogę zaliczyć do udanych. Dostałam interesującą historię, bohaterów z życiową pasją, małe miasteczko z życzliwymi mieszkańcami, piękne krajobrazy. Ktoś może powiedzieć, że opisy miejsc, a zwłaszcza ludzi są przesłodzone, wyidealizowane i pewnie będzie miał rację. Bo o takiej ekipie remontowej, renowacyjnej czy ogrodowej, na jakie natrafiła Naomi Carson, można tylko pomarzyć. Niemniej książkę czyta się błyskawicznie. Może spodobać się tym, którzy pasjonują się fotografią, muzyką, starymi samochodami, motorami, książkami, gotowaniem, odnawianiem domu i mebli, psami czy psychopatami. Dla każdego coś miłego.

filozof | 2017-07-09

Chciałbym się pochwalić,że przeczytałem Obsesję.Choć książka,nie do końca mi się podobała.
A nawet,parę razy mnie nudziła.Zobaczyłem w bibliotece i wypożyczyłem.Najpierw czytała mama,potem ja.Lubię twórczość Roberts bo lekko piszę.I nie trzeba dużo myśleć,nad jej książkami.
Tu było połączenie romansu i thrillera.
Autorka miała dobry zamysł,ale czasem chyba ( a może to tłumaczenie ) pisało się jej ciężko.
Książka,dla mnie nie wybitna.Oceniam na dobra.

deana | 2016-11-16
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 16 listopada 2016

Stara dobra Nora Roberts, w swoim sztandarowym stylu.

Naomi to młoda kobieta obarczona traumatycznymi doświadczeniami z przeszłości. Dotychczas próbowała o wszystkim zapomnieć często zmieniając miejsca zamieszkania i nie próbując nawiązać żadnych więzi. Wszystko zmienia się gdy kupuje stary zrujnowany dom na skarpie i zaczyna jego remont. Powoli i z pewnymi oporami wtapia się w lokalną społeczność, znajdując także mężczyznę, który jest nią bardzo zainteresowany. Nie wie jednak, że jeszcze raz będzie musiała zmierzyć się z demonami przeszłości gdy w miasteczku dojdzie do straszliwej zbrodni.

Właściwie ta powieść nie wnosi nic nowego. Bez problemu można dostrzec w niej kopiowanie schematów znanych z wcześniejszych powieści Roberts jak ,,Świadek" (młoda,obca kobieta w miasteczku), ,,Księżyc nad Karoliną" (wyraźny konflikt na linii rodzic-dziecko), ,,Ciemna strona księżyca" (dochodzenie do siebie po traumie) i wielu, wielu innych. ,,Obsesja" stanowi zlepek wcześniejszych...

książek: 2019
Ulka | 2017-05-01
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

Szok, niedowierzanie mimo, że to fikcja; Wirginia Zachodnia, tak daleko. Jednak w niektórych przypadkach to prawda; Przykra prawda, której żadna z nas nie chciałaby przeżyć; Dziewczynka, a potem dorosła kobieta, tylko że już sama,bo znalazła tego, który nie jest takim jak. Wspaniałym, kochanym, oddanym mężczyzną,na którym może zawsze polegać. Przyjaciół, którzy jej nie opuszczą. Fikcja oparta na rzeczywistości, koniec przewidziany,sprawca też.Mimo prostoty przekazu i łatwości odkrycia fabuły N. Roberts dobiera tajniki, które pozwalają na przeżycie, empatię i masę uczuć odbiorcy. Mocny thriller z akcentem ognistego romansu.Autorka zaskakuje , udowadnia,że to co robi i chce nam przekazać jest w tym dobra. Nie zawodzi tylko na nowo umacnia chęć poznania dalszych jej historii. Może nie wszystkich,ale mnie na pewno.

boziaczek | 2017-01-07
Na półkach: Przeczytane, E-booki

"Obsesja" to naprawdę niezły thriller z domieszką romansu. Było to moje pierwsze spotkanie z Norą Roberts i było to spotkanie przyjemne i na pewno nie ostatnie. Nie dziwi mnie fakt, że Nora Roberts jest z jedną z najpoczytniejszych pisarek, ana podstawie jej książek nakręcono wiele ekranizacji. Książkę czyta się wyśmienicie. Akcja rozwija się dość szybko. Historia Naomi, która pragnie uporać się z traumatycznymi wydarzeniami z dzieciństwa wciąga od początku do samego końca. Nie jest to może książka odkrywcza, ale zdecydowanie warto przeczytać.
Polecam!

Katarzyna Busłowska | 2016-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2016

W jednej ze swoich najnowszych powieści Nora Roberts znów bierze na warsztat seryjnych morderców i ich ofiary. Autorka świetnie radzi sobie w łączeniu thrillera i romansu, co już nieraz udowodniła. W „Obsesji” Roberts przedstawia nam niesamowicie dzielną i silną bohaterkę, która zmaga się ze spuścizną swojego ojca.

Jedenastoletnia Naomi Bowes nie może doczekać się dnia swoich urodzin. Tygodniami rozmyśla o tym, co dostanie w prezencie. Czy to będzie wymarzony czerwony rower? A może szczeniaczek, o którego tak prosiła rodziców? Gdy pewnej nocy przypadkiem widzi jak jej ojciec ukradkiem wymyka się do lasu, postanawia pójść za nim i sprawdzić, co tam ukrywa. Tak bardzo chce zobaczyć swój urodzinowy prezent, że gotowa jest nawet zaryzykować złość rodziców za chodzenie nocą po lesie. To, co dziewczynka odkrywa w starej piwnicy pod szczątkami spalonego domu nie jest żadną z jej wymarzonych zabawek. Ta piwnica to plac zabaw jej ojca – najokrutniejszego seryjnego mordercy nowego...

mania_kch | 2017-09-17
Na półkach: Przeczytane, 2017

Jak zwykle powieść Pani Roberts dobra na wszystko :) Trochę kryminału, trochę romansu a razem tworzą bardzo dobrą historię. Może zawiodłam się trochę na kulminacyjnej scenie, jednak historia jako całość zdecydowanie umiliła mi wolny czas.

ejwa1960 | 2018-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2018

A już myślałam,że to będzie jedna z lepszych książek pani Roberts.
Książka nie jest podzielona na części,ale ja ją sobie podzieliłam.Początek książki,rewelacja,środkowa część gdzie Naomi kupuje dom,olbrzymi dom to już jest nuda.Opisany jest remont tego domu od podstaw:)no i jak to bywa u pani Roberts gotowanie:).
No i końcówka,ale to tylko parę kartek jak znów się coś dzieje,a potem żyli długo i szczęśliwie.Gdyby nie ten remont:)to książka byłaby naprwdę świetna,a tak tylko dobra.

maggnolia | 2016-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2016

Rozgrywające się zbrodnie które mają miejsce w otoczeniu najbliższej osoby zostawiają traumę na wiele lat młodego życia za którym Naomi ogromnie tęskni i pragnie pozostawić to co było dawno temu za sobą i zapuścić korzenie w zjawiskowym domu na skarpie z fascynującym psem i mężczyzną życia Xanderem lecz czy to wszystko się uda? gdy powraca przeszłość z ogromną mocą? Powieść jak zawsze zapierająca dech w piersi i łzy szczęścia połączone ze wzruszeniem.

Oktawia Gilbert | 2017-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Nora Roberts - niekwestionowana królowa romansów oraz romansów z domieszką kryminału i sensacji. Wielu ma ją za podrzędną autorkę książek z niższej półki, wielu nie przyznaje się, że kiedykolwiek miało do czynienia z tą pisarką i jej twórczością, wielu odwraca wzrok, gdy widzi jej książki w księgarniach czy bibliotekach, gdy kolejne wznowienia jej powieści trafiają do kiosków. Ale to nie zmienia faktu, że ta kobieta napisała dwieście książek, z których większość osiągnęła status bestsellerów, zarobiła na tym miliony dolarów i jest jednym z najbardziej wpływowych ludzi New York Timesa. Jest boginią dla wielbicielek dobrego romansu, takich jak ja, takich które nie boją się przyznać, że czytają i kochają Norę Roberts. Jest nas więcej?

Niespełna dwunastoletnia Naomi dorasta w rodzinie, w której surową ręką rządzi jej ojciec. Nic więc dziwnego, że dziewczynka z entuzjazmem wyczekuje swoich urodzin, ponieważ to jedyny dzień w roku, w którym czeka ją jakaś przyjemność ze strony rodziców....