Hygge. Klucz do szczęścia

2016-11-09
Data 1. wydania:
2016-09-01
Elżbieta Frątczak-Nowotny
Dania Duńczycy harmonia wewnętrzna hygge optymizm poczucie bezpieczeństwa przyjaźń psychika radość życia relacje międzyludzkie rozwój emocjonalny rozwój osobisty samopoczucie styl życia szczęście zdrowie emocjonalne zdrowie psychiczne

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Książeczka idealna na deszczowe, ciemne jesienno-zimowe popołudnie na poprawienie nastroju. Obowiązkowo z kubkiem kawy/herbaty, kocykiem i świeczkami. Można się zahyggować.

Pewnie nikogo nie zaskoczy, iż ta książka nie zmieni drastycznie Waszego życia. Można nawet mieć wrażenie, że czyta się oczywistą oczywistość. Ja osobiście sięgnęłam po tę lekturę by lepiej zrozumieć podejście Duńczyków do życia. Wielu z nas spotkało już się z koncepcją hygge, zaś ,,Hygge. Klucz do szczęścia" całkiem sensownie to wszystko, co dotychczas wiedzieliśmy, usystematyzuje. Samo czytanie tej książki jest wręcz hyggelig - ładne grafiki, przystępnie pokazane dane statystyczne, ciekawostki, a to wszystko okraszone pięknymi zdjęciami. Choć sama książka wydaje się być napisana dla obcokrajowców, porady autora czasami są bardzo duńskie, to znaczy trudne do zrealizowania w innych krajach niż Dania. Można wyciągnąć coś sensownego z tej lektury, dla każdego coś się znajdzie. Nawet dla kucharzy - w środku znajdziemy przepisy!

Prawdziwą przyjemność obcowania z książką zakłócała skutecznie mniejsza, cieńsza i jaśniejsza czcionka.
Szkoda, że trafiłam na nią już po nowym roku - duńskie serca muszą poczekać do kolejnego Bożego Narodzenia. No, ale poza sercami to znalazłam w niej całkiem sporo przypominajek, co w życiu daje radość, tworzy wspomnienia, ociepla myśli. Choć samo słowo "hygge" raczej szybko wyleci z mej pamięci.

Po tej książce może i wiem, co to jest Hygge, ale w żaden sposób to mojego życia nie zmieniło. Szkoda czasu i papieru na takie rzeczy.

Hygge to naprawdę bardzo ładnie wydana książka.
Wewnątrz znajdziemy zbiór intrygujących ciekawostek o Danii, mnóstwo ślicznych fotografii, kilka przydatnych rad, parę złotych myśli, a wszystko to podane z humorem i odrobiną dystansu.
Książkę polecam na jesienno-zimowe wieczory.
Całkiem przyjemnie spędziłam z nią czas <3

Hygge to naprawdę bardzo ładnie wydana książka.
Książkę polecam na jesienno-zimowe wieczory.
Całkiem przyjemnie spędziłam z nią czas <3

Bardzo przyjemna książka opisujaca proste, drobne sprawy, które powodują, że jesteśmy szczęśliwi. Duńskie podejscie do miłego spedzania czasu, umilacze które tworzą nastrój. Dobrze przeczytać, by dostrzec jak mało potrzeba, by życie toczyło się zdecydowanie przyjemniej. Zachęca do refleksji.

Przyjemna lektura, do przeczytania w jeden dzień. Hygge - prosta filozofia życia, ale jak przyjemna i wpływająca pozytywnie na samopoczucie człowieka. Warto wdrożyć chociaż jej elementy w codzienne życie. Książka napisana ciekawie i z humorem, polecam przeczytać w szczególności w gorszy dzień.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie, jest tam sporo informacji i wskazówki co można robić inaczej, żeby czuć się lepiej.

To nie jest książka, którą wziąłem do ręki przypadkowo. Wziąłem ją gdy właśnie teraz poczułem, że potrzebuję lekcji hygge, mieć czas, napoje, kocyk i inne atrybuty abym całym sobą doznawał czym jest ten stan. Polecam. Nie jest to wymagająca lektura, ale właśnie w tej prostocie i łatwości chyba jest jej przekaz.

Świetna, bardzo do mnie przemawia. Jest mi bliska, nawet nie wiedziałam, że to czym się otaczam i to co lubię nazywa się hygge. Polecam

Meik Wiking Hygge. Klucz do szczęścia Zobacz więcej
Meik Wiking Hygge. Klucz do szczęścia Zobacz więcej