Dziesięć tysięcy żyć

Okładka książki Dziesięć tysięcy żyć
Michael Poore Wydawnictwo: Prószyński i S-ka fantasy, science fiction
510 str. 8 godz. 30 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Tytuł oryginału:
Reincarnation Blues (2017)
Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
Data wydania:
2017-10-24
Data 1. wyd. pol.:
2017-10-24
Liczba stron:
510
Czas czytania
8 godz. 30 min.
Język:
polski
ISBN:
9788381230407
Tłumacz:
Janusz Ochab
Tagi:
reinkarnacja Śmierć miłość
Średnia ocen

                6,4 6,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Fantastyka Wydanie Specjalne 2 (51) 2016 Leonid Aliochin, Ted Kosmatka, Sean McMullen, Adam Podlewski, Michael Poore, Adrian Tchaikovsky, Sebastian Uznański, Cezary Zbierzchowski
Ocena 7,4
Fantastyka Wyd... Leonid Aliochin, Te...
Okładka książki Clarkesworld Magazine, Issue 113, February 2016 Neil Clarke, Dan Koboldt, Ted Kosmatka, Paul McAuley, An Owomoyela, Michael Poore, Kim Stanley Robinson, Benjanun Sriduangkaew, Rachel Swirsky, Chris Urie, Fran Wilde, Nick Wolven
Ocena 0,0
Clarkesworld M... Neil Clarke, Dan Ko...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Wszystko płynie



355 29 123

Oceny

Średnia ocen
6,4 / 10
133 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
893
36

Na półkach: ,

" [...]

„Oto opowieść o mędrcu imieniem Milo.”

Co się dzieje po naszej śmierci? Dokąd trafiamy?

Czy dane nam będzie przeżyć życie jeszcze raz? Jaki jest cel naszego istnienia?

Milo przeżył już prawie dziesięć tysięcy żyć. Mimo mądrości, którą zdobył podczas minionych żywotów, nie osiągnął jednak Doskonałości. Zostało mu jeszcze 5 szans – 5 żyć, by osiągnąć cel i stać się jednym ze wszystkimi. Jeżeli zawiedzie pogrąży się w Nicości. Dusza Milo jest jednak rozdarta między pragnieniem doskonałości a miłością do swojej ukochanej Śmierci, która woli gdy nazywa ją Suzie. Będzie musiał znaleźć drogę do pogodzenia tych dwóch pragnień lub pozwolić jednemu z nich pochłonąć się całkowicie.

„Żył chwilą, każdą chwilą, w poczuciu pełnego sensu i spokoju. Nieustannie medytował, choć nie miał o tym pojęcia”

„Dziesięć tysięcy żyć” jest pełne kosmicznie perfekcyjnych sprzeczności. W powieści znajdziemy chwile chwały, szaleństwa, radości, smutku i boskiego uniesienia. Michael Poore urzekł mnie swoim poczuciem humoru. Nie raz uśmiechnęłam się pod nosem podczas lektury. Jego unikalny styl pisania czasem figlarny, czasem wytworny, ale zawsze wdzięczny sprawia, że powieść czyta się szybko i dobrze.

Sama książka wydaje się być skonstruowana dość chaotycznie. Przeskakujemy od jednego do drugiego życia naszego bohatera. Zastosowany przez autora taki „nie-schemat” powieści sprawia, że mimo podpisanych dokładnie rozdziałów, można się trochę pogubić. O każdym z żywotów Mila można by było napisać osobną powieść, jak i o życiu każdego człowieka. Jednak autor nie daje nam ani chwili wytchnienia i ukazuje nam tylko ważniejsze momenty z tych żywotów, żebyśmy mogli zrozumieć głównego bohatera. Każde przeżyte przez niego życie dodaje coś do jego rozwoju jako duszy. Widzimy Mila w jego najlepszych i najgorszych chwilach, co w pełni ukazuje nam ludzkie słabości, ale również umiejętność osiągania wielkości.

„To pierwsza zasada nauki wartościowych rzeczy: trzeba mieć dużo cierpliwości.”

„Dziesięć tysięcy żyć” jest powieścią, która pod symbolami kryje głębsze przesłanie. Autor głównym filarem tej historii czyni reinkarnację. Mimo że jest w literaturze ten wątek występował już nie raz, to w tą powieść wpasowuje się idealnie i przede wszystkim nie jest odczuwalne zużycie tematu. Nie wiem, czy zostało to przeze mnie dobrze odczytane, ale doceniłam wyraźną interpretację teorią idei Platona, który uważał, że świat postrzegany nie jest realny, jest odbiciem prawdziwego świata idei. Michael Poore wykorzystał to czyniąc przedstawione w powieści Zaświaty, do których trafia dusza po śmierci, światem idei. Bardzo spodobała mi się ta inspiracja myślą starożytnego filozofa, jak i wizja świata zmarłych przedstawiona przez autora. Poore ukazuje nam swoją wizję zaświatów, nadając tym samym sens istnienia wszystkich żyjących stworzeń. Niesie to ze sobą pozytywne i piękne przesłanie, które motywuje do czynienia dobra i zmiany na lepsze.
"
-> http://www.recenzjezpazurem.pl/2017/10/michael-poore-dziesiec-tysiecy-zyc.html

" [...]

„Oto opowieść o mędrcu imieniem Milo.”

Co się dzieje po naszej śmierci? Dokąd trafiamy?

Czy dane nam będzie przeżyć życie jeszcze raz? Jaki jest cel naszego istnienia?

Milo przeżył już prawie dziesięć tysięcy żyć. Mimo mądrości, którą zdobył podczas minionych żywotów, nie osiągnął jednak Doskonałości. Zostało mu jeszcze 5 szans – 5 żyć, by osiągnąć cel i stać...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    371
  • Przeczytane
    171
  • Posiadam
    54
  • 2018
    10
  • Teraz czytam
    8
  • 2019
    5
  • Ulubione
    4
  • 2021
    4
  • E-book
    4
  • Fantasy
    3

Cytaty

Więcej
Michael Poore Dziesięć tysięcy żyć Zobacz więcej
Michael Poore Dziesięć tysięcy żyć Zobacz więcej
Michael Poore Dziesięć tysięcy żyć Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także