7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Warszawa, lata 50. XX wieku. Komisarz Gleb prowadzi jedną ze swoich najtrudniejszych spraw o kryptonimie „Królewna”. Dwa zuchwałe napady na magazyny, w Bielsku-Białej oraz Łodzi, doskonała znajomość terenu przez włamywaczy, akcja opracowana w najdrobniejszych szczegółach. Jedyne tropy, którymi dysponuje milicja, to pozostawiony odcisk kobiecego palca oraz krążąca w światku przestępczym legenda...

Dwa zuchwałe napady na magazyny, w Bielsku-Białej oraz Łodzi, doskonała znajomość terenu przez włamywaczy, akcja opracowana w najdrobniejszych szczegółach. Jedyne tropy, którymi dysponuje milicja, to pozostawiony odcisk kobiecego palca oraz krążąca w światku przestępczym legenda o tajemniczej Królewnie, która sprytem i brutalnością przewyższa każdego mężczyznę. Milicja początkowo nie daje wiary przesądom, jednak gdy imię Królewny pojawia się ponownie po niewyjaśnionym morderstwie, kapitan Gleb zaczyna podejrzewać, że legenda może być prawdziwa. Kim jest tajemnicza Królewna i jakie jeszcze popełni zbrodnie?

3. tom Najlepszych kryminałów PRL/ Lata 50.

źródło opisu: http://www.wydawnictwocm.pl/andrzej-piwowarczyk-krolewna-p-225.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwocm.pl/andrzej-piwowarczyk-krolewna-p-225.html

ZapomnianaBiblioteka | 2017-08-01

Bielsko, wiosna 1953 r. Z magazynów tekstylnych zrabowana zostaje duża partia poszukiwanych na rynku towarów. Brawurowy napad jest perfekcyjnie przygotowany. Włamywacze niemal nie pozostawili śladów, które mogłyby stanowić punkt zaczepienia dla przybyłych na miejsce przestępstwa funkcjonariuszy milicji...

Więcej na:

Na półkach