Po kropce

Wydawnictwo: Wysoki Zamek

Miłosz, Herbert, Gombrowicz, Konwicki, Szymborska, Wyka, Błoński, Andrzejewski, Różewicz, Jeleński – mogłoby się wydawać, że o tych pisarzach i ludziach kultury napisano już wszystko. Doczekali się oni własnych biografii, naukowych artykułów, przeprowadzono z nimi dziesiątki wywiadów. Książka profesora Aleksandra Fiuta zadaje jednak kłam temu twierdzeniu. Stawiając nowe pytania badawcze przedstawia ich w innym świetle, na nowo interpretuje stare ustalenia dotyczące ich samych, jak i dzieł przez nich napisanych. Autor zadaje swoim mistrzom pytania dotyczące najważniejszych problemów tożsamościowych, religijnych i literackich przełomu XX i XXI wieku. Są to pytania trudne i skomplikowane, zadane jednak w niezwykle kurtuazyjny i błyskotliwy sposób. Eseje i studia Profesora mają charakter niezwykle osobisty. Książka napisana jest z wielką erudycją i pięknym stylem, skierowana zarówno do badaczy literatury, jak i każdego czytelnika zainteresowanego szeroko pojętą kulturą słowa. Wydanie książki zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Programu Rozwoju Czytelnictwa.

źródło opisu: http://www.wysokizamek.com.pl

źródło okładki: http://www.wysokizamek.com.pl