Jutro będzie normalnie

Replika
978-83-76740-89-8
typ
papier
6,15 (129 ocen i 32 opinie)

Opis książki

Jutro będzie normalnie” autorstwa Agnieszki Lis to wciągająca opowieść o współczesnej kobiecie. Można by powiedzieć, że nawet nader współczesnej. Małgośka – główna bohaterka książki – to osoba, którą chyba wszystko w życiu spotkało. Sieroctwo, mobbing w pracy, zdradzający mąż i jeszcze ta teściowa... Mimo małego mieszkania dziewczyna nie załamuje się. Dzielnie wychowuje swojego czteroletniego synka i znosi uroki awansu, marząc o małym, białym domku, który mógłby być również żółty. Zdawałoby się, że więcej już nie może się wydarzyć, że temat został wyczerpany, a jednak bohaterkę wciąż spotykają niezwykle ciekawe perypetie. Sama o sobie mówi, że jest szczęściarą, ale czy szczęście wystarczy, aby przejść, a raczej prześlizgnąć się przez życie cało?

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Patrycja | 2014-06-22
Przeczytana: 21 czerwca 2014

O tym jak silna potrafi być kobieta, samowystarczalna i wielozadaniowa, choć traci przy tym siebie to i tak najważniejsze jest dobro innych. Książka ukazuje cały wachlarz problemów i codziennych zmagań współczesnych kobiet od problemów w pracy, poprzez macierzyńskie, kończąc na niewiernym mężu. Chociaż w tym przypadku niewierny mąż to nie koniec a tak na prawdę początek historii tej silnej kobiety - Małgorzaty
- którą poznajemy w 'Jutro będzie normalnie'. Książka objętościowa niewielka lecz historia w niej zawarta i jej przesłanie olbrzymie. Zachęcam do przeczytania i refleksji.

kasandra_85 | 2011-07-03
Przeczytana: lipiec 2011

Evita | 2011-08-16
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Po ostatniej, muszę przyznać dość wyczerpującej psychicznie książce, przyszedł czas na coś lekkiego i przyjemnego. Coś, przy czym mogłabym się zrelaksować. Wybór padł na przyniesioną z biblioteki książkę nieznanej mi pisarki, Agnieszki Lis. I rzeczywiście, czuję się zrelaksowana.

Małgosia to typowa kobieta pracująca w urzędzie i wychowująca czteroletniego Cypriana. Mieszka w szarym bloku, ma zapracowanego męża i upierdliwą teściową, która zawsze wie lepiej, co jest dobre dla jej wnuka i ukochanego synalka Zbyszka. Często poddawana krytyce w domu, prześladowana przez wredną koleżankę w pracy i niedoceniana przez męża, Gośka marzy o własnym domu z ogródkiem i o zmianie swojego dotychczasowego życia. Nadchodzi dzień, w którym te plany mają szansę się ziścić. Ale, czy Gosia jest na to gotowa? Czy spełnią się jej marzenia?

Historia jakich wiele. Kolejna trzydziestolatka na życiowym zakręcie. Miałam ochotę wrzasnąć dziewczynie do ucha: "weź się w garść kobieto i nie daj sobą...

miki24gr | 2011-10-14
Przeczytana: 12 października 2011

Dobra, lekka i kobieca proza, dająca trochę relaksu, trochę refleksji, za to sporo optymizmu:) Polecana w chwilach gorszego nastroju!!

beataj | 2011-05-07
Przeczytana: 07 maja 2011

Świetna, połknęłam w jeden dzień i to mocno obciążony zajęciami.
Historia Gośki zaczyna się zwyczajnie, szaro, codziennie - mąż, synek, wkurzająca teściowa, nudna praca, za małe mieszkanie, za mało czasu, za mało radości... A potem życie płata jednego figla za drugim, wywracając rzeczywistość do góry nogami i tylko teściowa ciągle jest niezmienna.
Myślałam, że to będzie lekkie, babskie czytadło i bardzo się zdziwiłam - pozytywnie. Książka daje do myślenia, pokazuje, że warto (i należy !) mieć marzenia, dążyć do ich realizacji, że nie wolno się poddawać. I że koniecznie trzeba uważnie patrzeć na drugą osobę, zwłaszcza bliską, bo czasem w tych codziennych kontaktach najtrudniej zobaczyć to, co dobre. Obowiązkowa lektura dla każdej synowej ;-)

BeataBe | 2012-04-21
Przeczytana: 11 kwietnia 2012

Książka na swój sposób urokliwa i skłaniająca do myślenia. Główna bohaterka początkowo trochę drażni swoją naiwnością i brakiem inicjatywy, ale po jakimś czasie czytelnik zauważa, że w tej naiwności jest metoda. Cieszy mnie, że autorka nie poszła na łatwiznę i nie pokazała - jak to zwykle bywa - cudownej odmiany losu, z obowiązkową nową miłością w tle.
Autorka zrobiła coś znacznie ciekawszego - opisała pełne przeciwności i trudnych wyzwań życie swojej bohaterki, która zmieniała się i dojrzewała na kartach tej książki.
Mądra książka.

Izuś | 2011-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2011

Zaintrygował mnie opis wydawcy książki. Wynikało z niego, że bohaterkę książki spotkały w życiu niemalże wszystkie nieszczęścia: była w domu dziecka, miała niewiernego męża i mobbing w pracy oraz upierdliwą teściową. Zastanawiałam się czy rzeczywiście tak jest, że jedna osoba obarczona jest takim nawałem złych doświadczeń.
Z każdą kolejną stroną zastanawiałam się jak można tak żyć?
Jak można obojętnie przechodzić obok zdrad męża udając, że nic się nie stało, jak można odpuszczać mobbing w pracy, jak można w kółko słuchać narzekań teściowej na temat prowadzenia domu, wychowania dziecka, i wszystkich innych tematów? No jak?
Wcale się nie dziwię, że Małgośka wcale nie wierzyła w siebie i w swoje możliwości. Kochała męża, więc udawała że zdrad nie ma, wiedziała że sama sobie nie poradzi więc nie mówiła teściowej co o niej myśli, w pracy wolała nie widzieć i nie słyszeć niż skonfrontować z Jolką - pracownicą, która z natury była wrednym babsztylem swój punkt widzenia. Najlepiej jest nie...

Katarzyna | 2014-03-07
Przeczytana: 01 stycznia 2012

Małgosia - główna bohaterka książki - to osoba która musi sama borykać się z problemami. Wychowuje czteroletniego syna, buduje dom, pracuje. Pomimo wszystkich przeciwności, zdrad męża, mobbingu w pracy, sieroctwa - nie poddaje się. Małgosia również musi wysłuchiwać rad swojej teściowej, która przesiaduje w niej całymi dniami. Pomimo wszystko to właśnie Małgosia zamieszka ze swoją teściową w swoim wymarzonym domu.
Książka jest fajnym poradnikiem dla osób zrezygnowanych. Główna bohaterka udowadnia nam, że można wyjść z każdych opresji z wysoko podniesioną głową. Książka jest lekka i przejrzysta. To taka książka do przeczytania z lampką wina.

Małgorzata | 2015-03-05
Przeczytana: 05 marca 2015

Książka o trudnych relacjach synowa-teściowa
O kobiecie która po mimo przeciwności losu dzielnie idzie na przód

Iwona | 2015-01-28
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Tak naprawdę to nie wiem co o tej książce napisać.Więc może zacznę od plusów:szybko tocząca się akcja,prosty język,różnorodność charakterów i to ,że książka ma niewiele stron.Co nie podobało mi się to ogólnie mówiąc główna bohaterka.Jakoś nie polubiłam jej.Drażniła mnie jej naiwność ,zachowanie jakby była męczennicą a jej pseudo zaradność i spadek od jakiejś tam ciotki to już zupełnie jakieś przesłodzenie.Mimo wszystko polecam.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Éric-Emmanuel Schmitt
    55. rocznica
    urodzin
    ...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłuż... pokaż więcej
  • Mario Vargas Llosa
    79. rocznica
    urodzin
    Sekret szczęścia, a przynajmniej spokoju, leży w tym, żeby wyeliminować romantyczną miłość z życia, bo to ona sprawia, że człowiek cierpi. Tak żyje się spokojniej i lepiej się bawi, zapewniam cię.
  • Lauren Weisberger
    urodzin
    Gdzie miejsce na radość w twoim idealnie zaplanowanym, zaprojektowanym, wypełnionym zasadami życiu?
  • Bohumil Hrabal
    101. rocznica
    urodzin
    Bo ja gdy czytam, to właściwie nie czytam, biorę piękne zdanie do buzi i ssę je jak cukierek, jakbym sączył kieliszeczek likieru, tak długo, aż w końcu ta myśl rozpływa się we mnie jak alkohol, tak długo we mnie wsiąka, aż w końcu nie tylko jest w moim mózgu i sercu, lecz pulsuje w mych żyłach aż po... pokaż więcej
  • Richard Dawkins
    74. rocznica
    urodzin
    Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.
  • Amanda Quick
    67. rocznica
    urodzin
    Nic tak nie rozstroi nerwów przeciwnika jak wyraz rozbawienia lub nawet znudzenie na twej twarzy.
  • Jayne Ann Krentz
    67. rocznica
    urodzin
    W rzeczywistości piekło jest przeraźliwie chłodne. To miejsce zimne i rozpaczliwie samotne"
  • Marc Brandel
    96. rocznica
  • Maksym Gorki
    147. rocznica
    urodzin
    Kobieta nie może nie rozumieć muzyki, zwłaszcza jeśli jej smutno.
  • Marianne Fredriksson
    88. rocznica
    urodzin
    Jesteś jedynie gościem w rzeczywistości, dlatego jej nie widzisz. Dostrzegasz tylko określone nazwą jej części, nigdy zaś powiązań, z których tworzy się całość.
  • Rafał Skarżycki
  • Julio Llamazares
    60. rocznica
    urodzin
    Czas podobny jest do rzeki: z początku płynie ospale i niepewnie,rozpędzając się z upływem lat.(...)Przez pierwsze dwadzieścia lub trzydzieści lat myślimy, że czas jest rzeką bez końca, jedynym w swoim rodzaju tworem, który sam siebie karmi i nigdy się nie wyczerpuje.Ale prędzej czy później odkrywam... pokaż więcej
  • Zbigniew Brzeziński
    73. rocznica
  • Anatolij Winogradow
    127. rocznica
    urodzin
    Jak to się stało, że cienka, cieńsza od włosa krawędź oddzieliła sen od przebudzenia?
  • Lauren Willig
  • Virginia Woolf
    74. rocznica
    śmierci
    Ludzie autentyczni najpełniej istnieją w samotności. Nie znoszą iluminacji, podwojenia. Ciskają swoje ledwie namalowane portrety, odwrócone twarzą do ziemi.
  • Eugène Ionesco
    21. rocznica
    śmierci
    Zdarza się, że człowiek śni. Przywiązuje się do tego snu, wierzy weń, kocha. Rano, gdy otwiera oczy, dwa światy jeszcze zachodzą na siebie, twarze nocy w świetle dnia słabo się zarysowują. Chciałoby się je spamiętać, zatrzymać. Wymykają ci się z rąk, brutalna rzeczywistość dnia je wypędza. Człowiek... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku