Jutro będzie normalnie

Wydawnictwo: Replika
978-83-76740-89-8

Jutro będzie normalnie” autorstwa Agnieszki Lis to wciągająca opowieść o współczesnej kobiecie. Można by powiedzieć, że nawet nader współczesnej. Małgośka – główna bohaterka książki – to osoba, którą chyba wszystko w życiu spotkało. Sieroctwo, mobbing w pracy, zdradzający mąż i jeszcze ta teściowa... Mimo małego mieszkania dziewczyna nie załamuje się. Dzielnie wychowuje swojego czteroletniego synka i znosi uroki awansu, marząc o małym, białym domku, który mógłby być również żółty. Zdawałoby się, że więcej już nie może się wydarzyć, że temat został wyczerpany, a jednak bohaterkę wciąż spotykają niezwykle ciekawe perypetie. Sama o sobie mówi, że jest szczęściarą, ale czy szczęście wystarczy, aby przejść, a raczej prześlizgnąć się przez życie cało?

źródło opisu: nota wydawcy

Sen sów
Jerzy Sosnowski

6 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
książek: 1919
detektywmonk | 2015-11-04

Małgosia,główna bohaterka wiele w życiu przeszła.I przechodzi.Problemy z mężem,teściową.Troszkę to,takie stereotypowe.Ale cóż,nie będę się kłócił.Bywa,bywa źle w pracy.I to bardzo.Koleżanka,chyba zazdrosna.Mobinguję ją.
Małgosia,nie lubi swej pracy i czekolady.
Ostatnie mnie dziwi.Nie lubić czekolady.Dziwne.
Książka,mnie nie wzruszyła.Nie poruszyła literacko.Bo,jest ona jak inne.
Podobne stylistyczne.Ot,kolejna kobieta.Która,jakoś tam sobie radzi z dzieckiem (syn) i karierą.

Patrycja | 2014-06-22
Przeczytana: 21 czerwca 2014

O tym jak silna potrafi być kobieta, samowystarczalna i wielozadaniowa, choć traci przy tym siebie to i tak najważniejsze jest dobro innych. Książka ukazuje cały wachlarz problemów i codziennych zmagań współczesnych kobiet od problemów w pracy, poprzez macierzyńskie, kończąc na niewiernym mężu. Chociaż w tym przypadku niewierny mąż to nie koniec a tak na prawdę początek historii tej silnej kobiety - Małgorzaty
- którą poznajemy w 'Jutro będzie normalnie'. Książka objętościowa niewielka lecz historia w niej zawarta i jej przesłanie olbrzymie. Zachęcam do przeczytania i refleksji.

kasandra_85 | 2011-07-03
Przeczytana: lipiec 2011

Evita | 2011-08-16
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Po ostatniej, muszę przyznać dość wyczerpującej psychicznie książce, przyszedł czas na coś lekkiego i przyjemnego. Coś, przy czym mogłabym się zrelaksować. Wybór padł na przyniesioną z biblioteki książkę nieznanej mi pisarki, Agnieszki Lis. I rzeczywiście, czuję się zrelaksowana.

Małgosia to typowa kobieta pracująca w urzędzie i wychowująca czteroletniego Cypriana. Mieszka w szarym bloku, ma zapracowanego męża i upierdliwą teściową, która zawsze wie lepiej, co jest dobre dla jej wnuka i ukochanego synalka Zbyszka. Często poddawana krytyce w domu, prześladowana przez wredną koleżankę w pracy i niedoceniana przez męża, Gośka marzy o własnym domu z ogródkiem i o zmianie swojego dotychczasowego życia. Nadchodzi dzień, w którym te plany mają szansę się ziścić. Ale, czy Gosia jest na to gotowa? Czy spełnią się jej marzenia?

Historia jakich wiele. Kolejna trzydziestolatka na życiowym zakręcie. Miałam ochotę wrzasnąć dziewczynie do ucha: "weź się w garść kobieto i nie daj sobą...

miki24gr | 2011-10-14
Przeczytana: 12 października 2011

Dobra, lekka i kobieca proza, dająca trochę relaksu, trochę refleksji, za to sporo optymizmu:) Polecana w chwilach gorszego nastroju!!

beataj | 2011-05-07
Przeczytana: 07 maja 2011

Świetna, połknęłam w jeden dzień i to mocno obciążony zajęciami.
Historia Gośki zaczyna się zwyczajnie, szaro, codziennie - mąż, synek, wkurzająca teściowa, nudna praca, za małe mieszkanie, za mało czasu, za mało radości... A potem życie płata jednego figla za drugim, wywracając rzeczywistość do góry nogami i tylko teściowa ciągle jest niezmienna.
Myślałam, że to będzie lekkie, babskie czytadło i bardzo się zdziwiłam - pozytywnie. Książka daje do myślenia, pokazuje, że warto (i należy !) mieć marzenia, dążyć do ich realizacji, że nie wolno się poddawać. I że koniecznie trzeba uważnie patrzeć na drugą osobę, zwłaszcza bliską, bo czasem w tych codziennych kontaktach najtrudniej zobaczyć to, co dobre. Obowiązkowa lektura dla każdej synowej ;-)

Katarzyna | 2014-03-07
Przeczytana: 01 stycznia 2012

Małgosia - główna bohaterka książki - to osoba która musi sama borykać się z problemami. Wychowuje czteroletniego syna, buduje dom, pracuje. Pomimo wszystkich przeciwności, zdrad męża, mobbingu w pracy, sieroctwa - nie poddaje się. Małgosia również musi wysłuchiwać rad swojej teściowej, która przesiaduje w niej całymi dniami. Pomimo wszystko to właśnie Małgosia zamieszka ze swoją teściową w swoim wymarzonym domu.
Książka jest fajnym poradnikiem dla osób zrezygnowanych. Główna bohaterka udowadnia nam, że można wyjść z każdych opresji z wysoko podniesioną głową. Książka jest lekka i przejrzysta. To taka książka do przeczytania z lampką wina.

BeataBe | 2012-04-21
Przeczytana: 11 kwietnia 2012

Książka na swój sposób urokliwa i skłaniająca do myślenia. Główna bohaterka początkowo trochę drażni swoją naiwnością i brakiem inicjatywy, ale po jakimś czasie czytelnik zauważa, że w tej naiwności jest metoda. Cieszy mnie, że autorka nie poszła na łatwiznę i nie pokazała - jak to zwykle bywa - cudownej odmiany losu, z obowiązkową nową miłością w tle.
Autorka zrobiła coś znacznie ciekawszego - opisała pełne przeciwności i trudnych wyzwań życie swojej bohaterki, która zmieniała się i dojrzewała na kartach tej książki.
Mądra książka.

Izuś | 2011-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2011

Zaintrygował mnie opis wydawcy książki. Wynikało z niego, że bohaterkę książki spotkały w życiu niemalże wszystkie nieszczęścia: była w domu dziecka, miała niewiernego męża i mobbing w pracy oraz upierdliwą teściową. Zastanawiałam się czy rzeczywiście tak jest, że jedna osoba obarczona jest takim nawałem złych doświadczeń.
Z każdą kolejną stroną zastanawiałam się jak można tak żyć?
Jak można obojętnie przechodzić obok zdrad męża udając, że nic się nie stało, jak można odpuszczać mobbing w pracy, jak można w kółko słuchać narzekań teściowej na temat prowadzenia domu, wychowania dziecka, i wszystkich innych tematów? No jak?
Wcale się nie dziwię, że Małgośka wcale nie wierzyła w siebie i w swoje możliwości. Kochała męża, więc udawała że zdrad nie ma, wiedziała że sama sobie nie poradzi więc nie mówiła teściowej co o niej myśli, w pracy wolała nie widzieć i nie słyszeć niż skonfrontować z Jolką - pracownicą, która z natury była wrednym babsztylem swój punkt widzenia. Najlepiej jest nie...

Kachusek | 2016-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Opowieść była mi bliska (choć na szczęście nie aż tak) i wciągnęła mnie bez reszty. Choć w pewnym momencie miałam chęć wrzasnąć na główną bohaterkę, żeby się ogarnęła ;) Nie wiem jak można być tak bierną, bezwolną i nie umieć walczyć o swoje. Na szczęście los uśmiecha się do Małgośki i wreszcie zaczyna świecić słońce nad jej małym białym-żółtym domkiem.