Samotność we dwoje

Czwarta Strona
2017-10-25
2011-09-12
literatura polska

To moje drugie spotkanie z autorką, ale wiem już ze ostatnie… jakoś nie czuje jej książek… tematy niby ważne ale przedstawione tak, że mi było trudno przez nie przebrnąć … a historia Mai i Adama… ehhhh… ale każdy ma inny gust… przeczytajcie i się przekonajcie…

Lekko napisana historia, świetnie się czyta. Wciąga od pierwszych stron, można się poczuć wewnątrz tej historii. Kryzys w związku, życie na dwóch frontach: żona -kochanka. Nasuwające się pytania, czy kochanka leczy zranioną duszę, czy coś czego nie mamy zawsze musi wydawać się lepsze? Dość męski punkt widzenia, choć książka napisana jest przez kobietę.

Dlaczego sięgnęłam po tę książkę? Zainteresował mnie opis. Świetna powieść autorki, już od pierwszych stron wciąga. Lekki, przyjemny styl pisania autorki mnie zachwycił. Mimo, że książka porusza ważny problem, myślę, że większości małżeństw. Brak czasu dla siebie, brak dialogu. Ciągła pogoń za karierą, za pieniądzem. A przecież do niczego dobrego to nie prowadzi... Przekonali się o tym główni bohaterowie. Adam i Marianna. Czy wspólna podróż do Chorwacji coś zmieni? Czy pewnien nieoczekiwany zwrot akcji, pewne wydarzenie, stanie się przyczynkiem do tego, aby jednak się nie rozwodzić? Niezwykła podróż literacka, opowiedziana przez mężczyznę. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, iż książka jest takim studium wzajemnych relacji, pomiędzy małżonkami z dużym stażem małżeńskim. Powieść warta polecenia. Moja ocena to 9/10

Bardzo obszerna, ale genialna. Trudne wybory, jeszcze trudniejsze decyzje sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem i zżywa się z bohaterami.

,, Samotność we dwoje" to moje pierwsze spotkanie z autorką.
Historia,która przedstawia Agnieszka List powinna być obowiązkowa dla każdego małżeństwa.
Jest warta przemyśleń dlaczego nie raz żyje się razem a jednak osobno.
I dlaczego tak warto pielęgnować sieje małżeństwo!
Wiem napewno, że nie jest to ostatnia książka autorki po którą sięgnę !!!

,, Samotność we dwoje" to moje pierwsze spotkanie z autorką.
Jest warta przemyśleń dlaczego nie raz żyje się razem a jednak osobno.
I dlaczego tak warto pielęgnować sieje małżeństwo!
Wiem napewno, że nie jest to ostatnia książka autorki po którą sięgnę !!!

Książka na jeden wieczór. Właśnie skończyłam czytać. Napisana w formie pamiętnika prowadzonego przez Adama, młodego mężczyznę na spokojnym etacie, bez ambicji zawodowych, ale pełnego żalu i pretensji do żony- Mai, która robi karierę, zarabia lepiej od męża i rzadko bywa w domu. Adam czuje się samotny w małżeństwie, lekceważony przez Maję, zaczyna się interesować siostrą kolegi. Jakie będą konsekwencje jego romansu ?
Czy samotność w związku jest nieunikniona? Nieoczekiwany epilog tej historii dopisuje Maja, już jako starsza kobieta.
Czytało się przyjemnie, mimo, że Adam jest nieco irytujący i egoistyczny.

Co to był za klump.
Rzadko sięgam po polskich pisarzy, nie mogę się jakoś do nich przekonać a pani Agnieszka Lis mi tego na pewno nie ułatwiła. Książka opowiada o małżeństwie przeżywającym kryzys. Jest to pamiętnik napisany przez Adama, głównego bohatera, który zdradza żonę. Ona robi karierę a on jest kurą domową. Wyruszają na ostatnie wspólne wakacje, na których Adam oświadcza, że chce z Majką rozwodu. Majka zwiesza głowę i prosi żeby nie odchodził. Zdradził ją ale to nic, nie ważne...oby został. Reakcje tych dwojga ludzi są oderwane od rzeczywistości, książka jest nudna. To co dzieje się pod koniec to już zwieńczenie beznadziejności. Ludzie zaczynają padać jak muchy, widać, że autorka nie ma problemu z uśmiercaniem bohaterów. Ale te śmierci w większości nie wywołują emocji u czytelnika bo po prostu nie znamy tych bohaterów.
Jedyny plus tej książki jest taki, że była krótka. 222 strony zmarnowanego czasu i papieru.

Co to był za klump.

Wspaniała książka napisana przez autorkę , jednak powieść jest z punktu widzenia mężczyzny. Bardzo podobała mi się ta książka pełna wzruszeń. Nie ukrywam , że sam też byłem wzruszony. Naprawdę piękna powieść.
Polecam

Polecam

Książka w formie dziennika mężczyzny, który przeżywa kryzys małżeński. Od momentu kiedy bohater nawiązuje bliską znajomość z inną kobietą, jego życie osobiste komplikuje się. Zdrada, niemożność podjęcia decyzji, dylematy moralne. Ciekawe dialogi, wartka akcja sprawiają, że powieść czyta się dość szybko. Zakończenie zaskakuje i trochę rozczarowuje.

Pokręcona książka. Facet ma inteligentną żonę, zachciało mu się kochanki. Żona dowiaduje się o tym i co? Prosi go, żeby jej nie zostawiał. No brak słów. Zakończenie dziwne i bardzo naciągane.
Nie powaliła mnie ta książka.

Nie powaliła mnie ta książka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2017

Agnieszka Lis Samotność we dwoje Zobacz więcej