Mimo wszystko

Wydawnictwo: Replika
literatura piękna
Ag2S

Książki Moniki Sawickiej są jak spotkania z dobrą przyjaciółką, która wysłucha, pocieszy, przyniesie otuchę i pomoże ponieść największe nawet ciężary. Miłość potrafi głęboko zranić i zniknąć na zawsze. Jak żyć w świecie bez miłości? Schować się przed ludźmi? Przestać jeść i pić? Nie dbać o siebie? W kim szukać oparcia, gdy miłość przestaje być najważniejsza? Ukochany Natalii wypowiada pod...

Ukochany Natalii wypowiada pod jej adresem wiele gorzkich słów. Chce „przerwy”, która pozwoli mu zobaczyć, czy ich związek ma szansę przetrwać. Przez kolejnych dziesięć dni nie mają się ze sobą kontaktować. Tymczasem Natalia wyjeżdża w Tatry ze swoją przyjaciółką. Spotkani tam ludzie zmienią dotychczasowe życie kobiet nie do poznania.

„Mimo wszystko” pokazuje, że człowiek jest w stanie znieść więcej, niż mu się wydaje. Że dzięki wsparciu przyjaciół może pokonać wszystkie przeszkody, nawet te, które wydają się nie do pokonania. Historia dwóch przyjaciółek wzrusza i bawi do łez, skłania do refleksji, daje nadzieję na lepsze jutro i pozwala dostrzec, to co w życiu jest najważniejsze.

źródło opisu: http://www.replika.eu/

źródło okładki: http://www.replika.eu/

Monika | 2019-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2019

"Babcia mi zawsze powtarzała, że mężczyzna powinien swoją kobietę na rękach nosić".
Monika Sawicka wplata w nieco banalną fabułę swojego dzieła, wiersze Rafała Wojaczka, wprowadzając tym samym nieco psychodelizmu w całą tę historię i równocześnie zaskakując w ten sposób czytelnika. "Mimo wszystko" to książka w swej banalności niebanalna.
Bardzo ciekawy temat na książkę. W dzisiejszych czasach przy tak wielu sposobach komunikowania się na odległość 10 dni to jednak dość długo.

"...miłość nie stawia warunków." strona 159

Lektura, która zmusza człowieka do refleksji.

vixen39 | 2017-08-05
Przeczytana: 28 lipca 2017

taka lekka kobieca literatura o miłości, przyjaźni pisana na pokrzepienie "złamanych serc".
Ona zraniona i odrzucona- cierpi, ale ma wspaniałą przyjaciółkę, cudowną rodzinę i oczywiście pojawia się piękny rycerz i do tego bogaty. Aha i ona jeszcze do tego jest aniołem, który pomaga innym- bezinteresownie. W tle akcji cały czas kwili jej zranione serce ...i banalny do bólu happy end. Landryna.

Marlena | 2017-06-17

Miłość potrafi głęboko zranić i zniknąć na zawsze. Jak żyć w świecie bez miłości? Schować się przed ludźmi? Przestać jeść i pić? Nie dbać o siebie? W kim szukać oparcia, gdy miłość przestaje być najważniejsza? To opowieść o zakrętach losu, nadziei na lepsze jutro i prawdziwej przyjaźni. Lekko napisana historia o szukaniu siebie oraz sensu swojego życia. Polecam ją osobom, które stanęły w swoim życiu na etapie, w którym pierwszym nasuwającym się pytaniem jest: i co dalej?

Aneta | 2016-08-25
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane

Czym ujęła mnie Sawicka w tej powieści? Lekkością języka, doskonałym humorem i głębią morału. Bohaterka zrzuca przysłowiowe klapki z oczu i zaczyna rozumieć, że jej wielki problem jest tyci w porównaniu z prawdziwymi dramatami. Serce zaczyna bić w zupełnie innym rytmie niż dotąd, a chwila przerwy sprzyja dokonaniu remanentu uczuć. I jeszcze jedno. Siła przyjaźni. To dzięki niej można pokonać każdą przeszkodę i przetrwać najgorszy czas. Wsparcie w trudnych chwilach jest nieocenione. Z prawdziwym przyjacielem zdecydowanie łatwiej chwycić wiatr w żagle okrętu życia, który nagle zmienia kurs.

To powieść dająca wskazówki, by spojrzeć na życie nieco mniej egoistycznie, za to bardziej realnie, bo racjonalizm, może nudny i nieromantyczny, ale wcale nie wyklucza prawdziwej miłości. Doskonale, dobitnie i życiowo opowiedziana historia, której morał może pomóc wielu czytelniczkom...Cała recenzja: http://ksiazkiweterze.pl/k2/w1/2016/01/02/monika-sawicka-mimo-wszystko-replika/

beataj | 2016-07-04
Przeczytana: 05 lipca 2016

Sympatyczne krótkie czytadełko

Liczba stron: 214
''Widzisz,siedzę i płaczę razem z tobą.Ja to znam.Bo jestem i tobą, i nim jednocześnie.Gdy jestem nim,wiem,że nie chodzi o drugą kobietę.Przynajmniej nie musi.Wydaje mi się,że on,jak każdy człowiek,potrzebuje akceptacji.Dowartościowania jako mężczyzna, w dodatku ambitny-czuje się przy tobie po prostu gorszy...''

Krótka książka,przeczytana w dwa wieczory.Ale za to bardzo pouczająca. To moja lekcja życia.Przede wszystkim uczy tego,że jesteśmy w stanie zrobić i przetrwać wszystko.Wiara to pół sukcesu. Dzięki wsparciu przyjaciół,możemy jeszcze więcej.Niby prosta i banalna opowieść o dwóch przyjaciółkach..- bardzo pouczająca i skłaniająca do refleksji.Pomoc innym,kolejna ważna rzecz. Bezinteresowna pomoc,za nic. Za uśmiech i szczęście drugiej osoby:-)
Polecam!!

Asia Szarańska | 2016-02-13

Pierwsze spotkanie z twórczością Moniki Sawickiej upłynęło mi pod znakiem zaskoczenia. Najpierw zadziwiła mnie objętość tej książeczki: niewiele ponad dwieście stron i to znaczną czcionką. Następnie zaskoczyło mnie to, że tak krótka historia potrafiła mnie zmęczyć.

Pod względem warsztatu czy też pióra, jakim posługuje się autorka, książka może się podobać. Czyta się lekko i szybko, żadnych przydługich opisów, fajne dialogi. Tym bardziej byłam zaskoczona, jak bardzo nie przypadła mi do gustu ta książka. Być może to zasługa irytującej bohaterki, z którą trudno się identyfikować. Być może tego, że nie przemawia do mnie pomysł, że w dziesięć dni można aż tak zmienić życie i samą siebie. Nie aż tak, nie wyjechać w zupełnie inny region Polski, poznać mnóstwo nowych ludzi, kupić dom, wyremontować dom i jeszcze przyjąć pod nowy dach rodzinę, która sprzedała dotychczasowe mieszkanie. W moim odczuciu zabrzmiało nieprawdopodobnie, może Wy ocenicie inaczej.

Mimo wszystko jest powieścią...

Wioleta Sadowska | 2016-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2016

Wolność w związku dwojga ludzi to rzecz istotna, bez której trudno o udaną i trwałą relację. Nie można bowiem mieć kogoś na własność przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, wysysając z niego siły witalne niczym wampir energetyczny. Czy w związku z tym potrafilibyście przez dziesięć dni nie kontaktować się ze swoją drugą połówką? Po lekturze książki "Mimo wszystko", zaczęłam się nad tym pytaniem głęboko zastanawiać.

Monika Sawicka to absolwentka stosunków międzynarodowych, z wykształcenia i zamiłowania dziennikarz. Jest żoną przedsiębiorcy oraz matką dorosłej już córki Karoliny, posiada dwa psy, dwa koty, dystans do siebie oraz sporo pokory. Autorka znana jest z takich książek jak "Kruchość porcelany", "Demi Sec", "Gra wstępna" czy "Kolejność uczuć". Uwielbia wracać do powieści Williama Whartona pt. "Spóźnieni kochankowie". "Mimo wszystko" to książka, która została wydana po raz pierwszy w...

marian | 2016-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetna

DomowaKsięgarnia | 2016-01-29