Zgłosuj na książki roku 2017

źródło okładki: google

Gosia | 2017-08-20
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Młody chłopak Stanisław tonie chcąc uratować kolegę. Jego matka Sabina przy tej okazji wspomina swoje życie. Jako młoda dziewczyna szykuje się do ślubu z ukochanym Romkiem, niestety czasy są niespokojne, wkrótce wybuchnie wojna. Do ślubu nie dochodzi a Sabina jest w ciąży, na dodatek musi się ukryć przed Niemcami. Na swojej drodze napotyka dobrych ludzi, którzy pomagają jej i dziecku oraz ukrywają przez cały czas wojny. Dotychczas nieznana mi autorka napisała ciekawą historię.

Muminka | 2017-07-11
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 10 lipca 2017

Czasem poczujemy jakiś dziwny impuls, by wybrać właśnie pewną książkę. Tak niespodziewanie w moje ręce trafiły "Srebrne pantofelki". Nie zawiodłam się na tym wyborze, a książka nie jest znana szerszej publiczności, dlatego koniecznie muszę ją Wam zaprezentować.
W prologu młody mężczyzna Stanisław tonie w rzece próbując uratować nieumiejącego pływać kolegę. Jego matka Sabina po tragicznej wiadomości długo nie może dojść do siebie.
Cofamy się do czasów wojny, gdy Sabina miała ukochanego Romana, spodziewała się dziecka. Mimo wojny młodzi zdecydowali się pobrać, a syn miał przyjść na świat w końcu 1943r. Dosłownie w przeddzień ślubu, gdy sukienka i tytułowe srebrne pantofelki były gotowe, zamordowano matkę i małego brata Romana, który przysiągł śmierć denuncjatorowi. Stał się mordercą, nie wiedząc ,że ojciec ocalał i dobrzy ludzie go kurują. Potem pan Stefan został przeszmuglowanay za granice. Niestety zaślepiony zemstą Roman sam zginął, a jego rodzina się o tym dowiedziała. jednak...

Marzena | 2017-07-18
Przeczytana: kwiecień 2017