Sendilkelm

2003-01-01
2003-01-01
83-89127-07-5
bogowie fantasy przygoda intryga

Okładka książki Konteksty źródłowe w badaniach filmoznawczych Monika Bator, Adam Cybulski, Andrzej Dębski, Barbara Gierszewska, Barbara Giza, Mariusz Guzek, Małgorzata Kozubek, Radosław Szmatoła, Adam Wyżyński, Piotr Zwierzchowski
Konteksty źród... Monika Bator, Adam ...
Okładka książki Jerzy Płażewski Barbara Giza, Piotr Zwierzchowski
Jerzy Płażewski Barbara Giza, Piotr...
Okładka książki Kwartalnik Filmowy. Film i technologia nr 113 wiosna 2021 Marcin Adamczak, Michał Dondzik, Marcin Giżycki, Andrzej Gwóźdź, Robert Jarosz, Karolina Kosińska, Małgorzata Kozubek, Arkadiusz Lewicki, Urszula Makowska, Antoni Michnik, Grzegorz Nadgrodkiewicz, Artur Piskorz, Teresa Rutkowska, Grażyna Stachówna, Marta Stańczyk, Maciej Stasiowski, Miłosz Stelmach, Rafał Syska, Tadeusz Szczepański, Piotr Zwierzchowski
Kwartalnik Fil... Marcin Adamczak, Mi...
Okładka książki Maria Kornatowska Barbara Giza, Piotr Zwierzchowski
Maria Kornatowska Barbara Giza, Piotr...

Najcudowniejsza książka jaką przeczytałem :)

Najcudowniejsza książka jaką przeczytałem :)

Książkoćkrótkoć! Czytaćszybkowstrętnoć!

Wstajesz rano, parzysz kawę, przegryzasz kanapkę, wdziewasz skórzaną zbroję i ruszasz na arenę, by mordować pretendentów w obronie tytułu Mistrza. Kolejny dzień w pracy Sendilkelma.
Później jednak (czy to za sprawą magii czy też czarii) Twoje poukładane życie nabiera pędu. Gnasz przez kolejne krainy w misji, której nie rozumiesz, rozbijając w perzynę wrogów, których nie znasz, spotykając istoty, których byś się nie spodziewał. Przygoda goni przygodę, świat pędzi i nie zatrzymuje się, aż... no właśnie, co jeszcze musi się wydarzyć, aby się zatrzymał?

Książka Pana Piotra jest dla mnie zjawiskiem. Słowotwórstwo Bisenny, irytująca i ujmująca arogancja Karcena, bezradnie miotany Sendilkelm, romantyczna Śmierć, przerażeni Bogowie, nawiązania do innych dzieł (Baginssssa widziałaś?) i odwiedziny w naszym świecie... mieszanka wybuchowa.
Wiecie, co jest najgorsze w tej książce?
...
Że nie ma drugiego tomu.

Polecam, i miejcie umysły otwarte, bo nigdy nie wiadomo, czy nie wylądujecie po drugiej stronie kryształu!

Magośwstrętnoć!

Książkoćkrótkoć! Czytaćszybkowstrętnoć!

Bardzo duże zaskoczenie! Mało popularna pozycja, a w mojej opinii na głowę bije wiekszośc polskiego "mainstreamu" jeżeli chodzi o fantastykę.
Początkowo rzeczywiście zalatuje Pratchettem, ale im dalej w książkę tym jest lepiej i ciekawiej. Z całego serca mogę polecić tę pozycję.

Panie i Panowie to jest niezwyciężony Król Polskiej Fantastyki.

daruje sobie teksty typu: "każdy musi ją przeczytać", czy też "każdy znajdzie coś dla siebie". oklepane to i stare. Zwierzchowski przenosi nas w świat na inną planetę. jak się okazało istniejącej równolegle do naszego. może to inny wymiar? może planeta znajdująca się tak daleko, że najmędrsze umysły nie są w stanie tego pojąć? książka jest portal do świata pełnego magii, rywalizujących Bogów z tego i innego świata, czarii i pączkującej techniki. w środku tego znajduje się esencja tego świata: mężny wojownik z Atrim, barbarzyńca o pięknym imieniu Bisenna, niespełniony mag o niewielkiej wiedzy, niemal umarły Bóg, służąca, pasażer na gapę w postaci irytującego kamienia (o ile coś co uratowało życie może być irytujące) oraz magiczne oczy - zwiadowcy.
misja, której się podejmują nawet dla nich jest niejasna. skoro największy mag na znanym świecie mówi, że to konieczność... to idą. ale to nie koniec "barwnych postaci": jest jeszcze Nieśmiertelna Kobieta, Pani Śmierć (całkiem seksowna),Bóg Wszystkich Bogów oraz Fasolowe Ludziki. i nie wszyscy są pomocni. należy także wspomnieć o dwóch zagubionych kretach. przecież można "przypadkiem" dokopać się do nieba, prawda?
celowo nie pisałam imion. ciężko wszystkie zapamiętać.

akcja nabiera rozpędu już na początku, zdaje się, że Autor jest sadystą i nie daje Bohaterom ani chwili spokoju. z drugiej strony nie katuje nas rozległymi opisami przyrody, czy wyglądu bohaterów. o tak! Fantastyczni Pisarze mają taką skłonność.

no dosyć. w końcu nie umiem pisać. ale grzechem byłoby nie napisanie czegoś o książce, którą czytałam wiele razy.
niemniej czyta się ją jednym tchem. jest to jedna z książek, po przeczytaniu których zostaje... pustka? nie na pewno nie. ale na pewno ciężko jest powrócić do świata realnego.

ponieważ na końcu stoi "KONIEC TOMU I" liczyłam (nie tylko ja) na kontynuację. niestety nic z tego. Autor wrednie zażartował z wielbicieli. z drugiej strony może to i dobrze? nie jestem przekonana do sequeli. ale jeśli "TOM II" byłby wydany w suahili nauczyłabym się tego języka aby przetłumaczyć tekst.

ps. niezwykle podoba mi się obraz nieba ukazany przez Autora. kto wie? może w innych światach to tak wygląda?

Panie i Panowie to jest niezwyciężony Król Polskiej Fantastyki.

Z niewiadomych mi powodów bardzo niedoceniana książka. Oryginalny pomysł i ciekawa fabuła. Lekturę ta czyta się bardzo przyjemnie i jeśli chodzi o mnie, to czytając, zatraciłem się w tym dziwnym i magicznym świecie całym sobą. Osobiście polecam.

Gniot. No po prostu gniot. Silenie się na Pratchetta i jemu podobnych zakończone całkowitą porażką. Rzadko nie kończę książek, ale tutaj poległem kilkadziesiąt stron przed końcem. Omijać!

2029

Fasolowe ludziki rządzą!
I podróże,które wymuszają na Was nieznośni czrodzieje ..

Fasolowe ludziki rządzą!
I podróże,które wymuszają na Was nieznośni czrodzieje ..

Brawo za pomysł

Brawo za pomysł

Jedna z pierwszych moich książek fantasy. Bardzo mi się spodobał stworzony świat, szkoda, że autor nie kontynuował.

• Fantasy/Sci-fi
  • Niezdatne