Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie cz. III

Okładka książki Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie cz. III
Piotr Zychowicz Wydawnictwo: Rebis Cykl: Opowieści niepoprawne politycznie (tom 3) historia
480 str. 8 godz. 0 min.
Kategoria:
historia
Cykl:
Opowieści niepoprawne politycznie (tom 3)
Wydawnictwo:
Rebis
Data wydania:
2017-08-29
Data 1. wyd. pol.:
2017-08-29
Liczba stron:
480
Czas czytania
8 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380622388
Tagi:
Zychowicz Niemcy nazizm naziści III Rzesza Hitler
Średnia ocen

                7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Historia Do Rzeczy 135 (05/2024) Agnieszka Cubała, Łukasz Czarnecki, Mikołaj Iwanow, Grzegorz Janiszewski, Arkadiusz Karbowiak, Sławomir Koper, Antoni Łapiński, Leszek Lubicki, Michał Mackiewicz, Krzysztof Masłoń, Jakub Ostromęcki, Matthew Parker, Tymoteusz Pawłowski, Piotr Semka, Tomasz Stańczyk, Anna Szczepańska, Marek Węcowski, Piotr Włoczyk, Radosław Wojtas, Rafał A. Ziemkiewicz, Piotr Zychowicz
Ocena 0,0
Historia Do Rz... Agnieszka Cubała, Ł...
Okładka książki Historia Do Rzeczy 134 (04/2024) Łukasz Czarnecki, Marek Gałęzowski, Mikołaj Iwanow, Grzegorz Janiszewski, Arkadiusz Karbowiak, Sławomir Koper, Tomasz Łabuszewski, Leszek Lubicki, Michał Mackiewicz, Damian K. Markowski, Krzysztof Masłoń, Jakub Ostromęcki, Tymoteusz Pawłowski, Piotr Semka, Tomasz Stańczyk, Anna Szczepańska, Piotr Tylus, Piotr Włoczyk, Rafał A. Ziemkiewicz, Piotr Zychowicz
Ocena 0,0
Historia Do Rz... Łukasz Czarnecki, M...
Okładka książki Historia Do Rzeczy 133 (03/2024) Marek Gałęzowski, Mikołaj Iwanow, Grzegorz Janiszewski, Arkadiusz Karbowiak, Sławomir Koper, Wojciech Lada, Lloyd Llewellyn-Jones, Leszek Lubicki, Michał Mackiewicz, Krzysztof Masłoń, Jakub Ostromęcki, Tymoteusz Pawłowski, Piotr Semka, Dariusz Sikorski, Tomasz Stańczyk, Anna Szczepańska, Piotr Włoczyk, Rafał A. Ziemkiewicz, Piotr Zychowicz
Ocena 7,0
Historia Do Rz... Marek Gałęzowski,&n...
Okładka książki Historia Do Rzeczy 132 (02/2024) Jacek Bartosiak, Łukasz Czarnecki, Marek Gałęzowski, Mikołaj Iwanow, Grzegorz Janiszewski, Arkadiusz Karbowiak, Sławomir Koper, Leszek Lubicki, Michał Mackiewicz, Damian K. Markowski, Krzysztof Masłoń, Jakub Ostromęcki, Tymoteusz Pawłowski, Maciej Pieczyński, Piotr Semka, Tomasz Stańczyk, Anna Szczepańska, Piotr Tylus, Piotr Włoczyk, Rafał A. Ziemkiewicz, Piotr Zychowicz
Ocena 6,0
Historia Do Rz... Jacek Bartosiak, Łu...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Niemcy ludziom zgotowali ten los!



1898 361 182

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
439 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1116
1112

Na półkach:

Piotra Zychowicza chyba nie trzeba przedstawiać osobom interesującym się publicystyką historyczną. To autor wielu kontrowersyjnych publikacji, a zarazem redaktor naczelny miesięcznika "DoRzeczy Historia". Obecnie na rynek wydawniczy wkracza kolejny tom jego Opowieści Niepoprawnych Politycznie. Za sprawą Domu Wydawniczego Rebis do naszych rąk trafiają Niemcy, w których Zychowicz jednoznacznie rozprawia się z mitem, jakoby narodowy socjalizm miał prawicowe korzenie.

We wstępie Piotr Zychowicz przekonywająco wyjaśnia, dlaczego jego opowieść zatytułowana została Niemcy, a nie Naziści, choć skupia się w niej głównie wokół istnienia Trzeciej Rzeszy. Odpowiedź wydaje się zarazem prosta i przerażająca. Według publicysty sami naziści nie byliby w stanie dokonać tak ogromnych zbrodni bez poparcia zwykłych obywateli, którzy nie identyfikowali się z ideą narodowego socjalizmu. Autor stwierdza również dlaczego nie lubi zwrotu naziści i co ma on zakamuflować. Chodzi o ukrycie głównego przesłania tej publikacji, a mianowicie faktu, że ideologia Trzeciej Rzeszy Niemieckiej była stricte lewicowa i powinna być przedstawiana pełną nazwą - narodowy socjalizm.

Trzeci tom Opowieści Niepoprawnych Politycznie konstrukcją przypomina poprzednie dwa tomy - Żydów i Sowietów. Autor gromadzi w niej różne wywiady z osobami, które zajmują się historią Trzecie Rzeszy, II wojną światową i Holocaustem. Oczywiście żeby było ciekawiej, autor rozmawia z osobami o różnych, czasami skrajnych poglądach. Część wywiadów była już publikowana na łamach różnych czasopism. Podobnie jest z różnego rodzaju felietonami czy artykułami. Tym razem jednak możemy się zapoznać z większą ilością materiałów, w stosunku do tomów poprzednich, dotąd nigdzie nie publikowanych. Znalazł się tu również zaginiony rozdział książki Pakt Ribbentrop-Beck, który z różnych, być może politycznych względów, nie znalazł się wtedy w książce.

Autor łamie również jeden z największych stereotypów dotyczących Trzeciej Rzeszy. Chodzi o budowanie obozów koncentracyjnych. Przyjęło się bowiem, że to narodowi socjaliści zapoczątkowali budowę obozów koncentracyjnych, a pierwszy powstał w Dachau. W rozmowie z południowoafrykańskim historykiem udowadnia, że już Niemcy przed dojściem Hitlera do władzy prowadzili w Nambi politykę terroru. Eksperymenty pseudomedyczne, przemoc, masowe mordy były na porządku dziennym. Wywiad ten ma na celu ukazanie pewnej ciągłości w poczynaniach narodu niemieckiego i jego przyzwolenia na akty skrajnej przemocy. W tym kontekście pojawia się jeszcze jeden fakt, a mianowicie, okazuje się, że gubernatorem Niemieckiej Afryki Południowo-Zachodniej był ojciec Hermanna Göringa.

Wiele miejsca Zychowicz poświęca również tezie wysuwanej w swoich poprzednich publikacjach, a mianowicie Pakt Ribbentrop-Beck, czy Obłęd'44. Chodzi o możliwości współpracy Polski z Trzecią Rzeszą w celu zniszczenia bolszewizmu w zarodku. Oczywiście teza jest mocno kontrowersyjna i w chwili obecnej można ją uznać za zwykłe gdybanie. W tej teorii jest jednak coś na rzeczy. Autor na jej poparcie daje przykład I wojny światowej, w której Polacy stanęli najpierw po stronie Niemiec przeciw Rosji, a potem zwrócili się przeciwko nim. Dzięki temu odzyskali upragniona niepodległość. Zwyczajnie wyszliśmy zwycięsko z tej wojny. W drugim przypadku staliśmy po stronie zwycięzców, ale jako naród byliśmy przegrani.

Zychowicz prezentuje również pogląd, że Niemcy sami na własne rzeczenie przegrali wojnę z sowietami. Główne znaczenie w tej kwestii miała mieć ich polityka terroru wobec Ukraińców, Białorusinów, czy Rosjan. To właśnie przez to zwykli obywatele ZSRS zwrócili się przeciwko nim, wybawienia upatrując w Armii Czerwonej. A jakie wybawienie ona niosła, szybko się o tym można było przekonać. Jeszcze większy terror.

"Kłamstwo powtórzone tysiąc razy, staje się prawdą". Te słowa Josepha Goebbelsa w dzisiejszych czasach nabierają nowego znaczenia. Nie dość, że po wojnie za sprawą lewicowej propagandy uznano narodowy socjalizm za stricte prawicową ideologię, to przy okazji zmieniono jej nazwę na nazizm, co miało za zadanie uniknięcia porównań do socjalizmu. Obecnie sprowadza się to do obrzucania przeciwników politycznych, szczególnie o poglądach prawicowych lub narodowych mianem faszystów. W rzeczywistości nie ma to jednak z tym nic wspólnego, ale w świadomości wielu ludzi ten misternie utkany stereotyp pozostaje. Miejmy nadzieje, że za sprawą najnowszej książki Piotra Zychowicza, ale również jemu podobnym publicystom, którzy na przekór wszystkim chcą pisać historie prawdziwe, choć nieoprawne politycznie, ta tendencja ulegnie zmianie. Polecam.

http://www.mechaniczna-kulturacja.pl/2017/09/piotr-zychowicz-niemcy-recenzja.html

Piotra Zychowicza chyba nie trzeba przedstawiać osobom interesującym się publicystyką historyczną. To autor wielu kontrowersyjnych publikacji, a zarazem redaktor naczelny miesięcznika "DoRzeczy Historia". Obecnie na rynek wydawniczy wkracza kolejny tom jego Opowieści Niepoprawnych Politycznie. Za sprawą Domu Wydawniczego Rebis do naszych rąk trafiają Niemcy, w których...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    528
  • Chcę przeczytać
    461
  • Posiadam
    169
  • Historia
    43
  • Teraz czytam
    28
  • Ulubione
    10
  • 2019
    9
  • II wojna światowa
    8
  • Chcę w prezencie
    8
  • Historyczne
    6

Cytaty

Więcej
Piotr Zychowicz Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie cz. III Zobacz więcej
Piotr Zychowicz Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie cz. III Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne