Rotmistrz Pilecki - raporty z Auschwitz

Wydawnictwo: Capital Book
historia
Adam

„Raport rtm. Witolda Pileckiego to jeden z najważniejszych dokumentów II wojny światowej pisany krwią jednego z największych bohaterów tego konfliktu. Autor dyscyplinuje swoje emocje aby odmalować przerażający obraz straszliwego okrucieństwa niemieckich narodowych socjalistów i ich akcji eksterminacyjnej wobec żydów i chrześcijan, a w tym i polskich patriotów. Pilecki jako pierwszy opisał w taki sposób piekło Auschwitz. Wymowa Raportu jest ponadczasowa, a wymiar uniwersalny. Każdy myślący, czujący i wierzący człowiek powinien się z nim zapoznać.”

Marek Jan Chodakiewicz

Książka opatrzona przedmowami: Stanisława Michalkiewicza, Leszka Żebrowskiego oraz Tadeusza Płużańskiego.

źródło opisu: www.capitalbook.com.pl

źródło okładki: www.capitalbook.com.pl

Wizzi | 2017-03-20
Przeczytana: 19 marca 2017

"Rotmistrz Pilecki. Raporty z Auschwitz" to książka wybitna. Trudną ją porównywać z innymi, choć o podobnej tematyce na rynku wydawniczym pojawiło się już wiele. Każda z nich jest inna, bo każdy człowiek przeżywał swoje wojenne losy inaczej. Ja czytając raport Rotmistrza Pileckiego czasem miałam mieszane uczucia, co do działań Rotmistrza, ale on sam wielokrotnie podkreślał, że trudno będzie zrozumieć Oświęcim ludziom z zewnątrz a tym bardziej z innej epoki i czasu pokoju. Mimo tych sprzecznych emocji uważam, że Rotmistrz Pilecki jest bohaterem na miarę Piłsudskiego,czy Kościuszki. Podziwiam heroizm, chęć walki, odwagę i patriotyzm tego człowieka.

Krzem88 | 2017-05-09
Przeczytana: 03 maja 2017

10/10. Jednak komuna dalej rządzi w tym kraju... jak mało jest informacji w mediach o rotmistrzu Pilecki... Promowani są pseudo bohaterzy typu Bolek.
Dokonanie Witolda Pileckiego- Bohatera Narodowego winny być głoszone na całym świecie, bo któż byłby gotów poświęcić swoje życie i zdrowie by dobrowolnie wejście w samo centrum zła jakim był obóz w Auschwitz.

Zdecydowanie jest to lektura dla każdego, a życiorys Pileckiego powinien być nauczany w szkołach, aby życie które poświecił dla ratowania naszego kraju nie przepadło w natłoku promowaniu pseudo gwiazd i gwiazdeczek, które są tylko nikłym cieniem, który i tak przeminie i odejdzie w zapomnienie...

CHWAŁA POLSKIM BOHATEROM !

Bernard Fruga | 2017-01-16
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Raporty Pileckiego „pochłonąłem jednym tchem”. Opis Auschwitz oczami oficera, który na ochotnika znalazł się w obozie i budował tam siatkę organizacji podziemnej, to jak powieść sensacyjna. Opisane sytuacje i dramaty faktycznie miały miejsce, więc podczas lektury nachodził smutek i współczucie dla opisywanych osób.
Gorąco polecam przeczytanie „Raportów z Auschwitz”, a Panu Adamowi Kulpińskiemu serdecznie dziękuję za wysiłek włożony w wydanie książki. Zrobił Pan kawał dobrej roboty!

wyro52 | 2017-09-26
Przeczytana: 26 września 2017

Dwa zastrzeżenia do wydanie , czcionka stylizowana na maszynopis nieprzyjemna ,pragmatycznie odradzam wszystkim czytania pierwszego raportu , który jest uboższą wersją tego co znajdziemy później .
Sam raport jest świetnie napisany czyta się go niczym dobrą powieść , zachwyca erudycja Witolda Pileckiego obawiałem się trochę ,że moje wyobrażenie zderzy się z prostym żołnierzem polski operującymi prostym słownictwem myliłem się . Dla osób zainteresowanych tematyką holocaustu , obozów śmierci , czy samą postacią Witolda lektura obowiązkowa.

Matias Szostak | 2016-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

Warto przeczytać (nie chcę pisać że trzeba), żeby zdobyć wiedzę o rotmistrzu i samemu wyrobić zdanie o tym co robił. Relacja z obozu zaskoczyła mnie w kilku miejscach gdyż nie pasowała do stereotypów.

kirrka | 2018-06-30
Przeczytana: czerwiec 2018

Sięgnęłam po tę książkę wyłącznie po to , aby poznać bliżej osobę rotmistrza , którego objęła dekomunizacja mojej ulicy. Polecam ,teraz z całą pewnością mogę powiedzieć że jestem dumna z tej nazwy. Książka mnie zachwyciła a nawet doprowadziła do śmiechu jak oszukiwali nazistów.

michallica | 2016-11-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, historia

Bolesne przeżycie. Ponad 70 lat od opisanych wydarzeń, a jednak wciąż tak bliskie i trudne do zrozumienia. Absolutne zezwierzęcenie oprawców - wcale nie bezimiennych, ponadnarodowych nazistów. Machina zbrodni niemieckiej przeciwko narodom Europy. Przeciwko Polsce i jej wielkim obywatelom. Raport wstrząsający. Tym lepszy, że próbujący unikać emocji i oceny własnej autora. Chwała Rotmistrzowi. Gdziekolwiek spoczywa.

sub | 2018-06-06
tala_891 | 2018-06-02