48 praw władzy. Jak wykorzystać manipulację do osiągnięcia przewagi

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
poradniki

Trzy tysiące lat historii władzy skondensowanych w surowej esencji czterdziestu ośmiu praw. Synteza filozofii Machiavellego, Sun-Tsu, Carla von Clausewitza i innych wielkich myślicieli. Nie pokazuj, że jesteś lepszy od szefa, Ukrywaj swoje zamiary, Całkowicie zgnieć swojego wroga. Czy nam się to podoba, czy nie, każde z tych praw znajduje zastosowanie w życiu. Poparte taktykami królowej Elżbiety I, Henry ego Kissingera, czy innych wpływowych postaci lub ofiar władzy, zafascynują każdego kto jest zainteresowany przejmowaniem kontroli.

Empek | 2013-05-21

Jeśli jesteś osobą cyniczną z bardzo elastyczną moralnością przy czym zmagasz się o władze i wpływy jest to książka cudownie prosta i dobitna. W organizacji gdzie panuje duch przyjaźni albo jeśli etyka ważna, to raczej można przeczytać w celu uświadomienia jak mogą postępować przebiegłe szumowiny. Lecz jeśli pragniesz stanąć na piedestale lub wygryźć przeciwników zyskasz 48 prostych rad jak manipulować, sterować wizerunkiem, umacniać pozycje i niszczyć wrogów.

Agnes097 | 2018-04-25
Na półkach: Poradniki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 kwietnia 2018

Mimo, że książki jeszcze nie skończyłam, to mogę już ją ocenić. Robię to tylko dlatego, że znam schemat książki i moja opinia o niej się nie zmieni. Książka jest cholernie przydatna i pełna ciekawych informacji. Dziwi mnie tylko zaniżanie ocen przez ludzi, którzy patrzą na to, jak na zło. Każdy książkę traktuje inaczej. A za wkład autora i to, ile tu jest materiału należy się już i tak spora ocena. Książka jest rzeczowa i bardzo dobrze pokazuje techniki manipulacyjne. Jedni pewnie wykorzystają to, żeby tymi technikami manipulować ludzi, a inni z pomocą tej książki będą bardziej ostrożni wobec innych osób i mogą prościej przejrzeć, czy ktoś ma jakieś specjalne intencje. Zależy to tylko i wyłącznie od człowieka, co po przeczytaniu tej książki zrobi, więc myślę, że niskie oceny są tu trochę niesprawiedliwe, bo książka jest naprawdę dobra i godna polecenia. Kawał dobrej roboty. Szybko się czyta. Styl ksiązki jest przyjemny. 9/10 Polecam.

mylewicz | 2014-08-31

Książka ta powinna znajdować się w kategorii: erotyczne:) Minus dla polskiego wydawcy za zmanipulowanie wydania i dodanie głupiego podtytułu, którego nie ma w oryginale. Jak już, to powinien on brzmieć: "Jak wykorzystać inteligencję, dyscyplinę i samokontrolę do osiągnięcia przewagi." Nagram audiobooka dla tej książki i prześlę pierwsze rozdziały/potem link do całej książki na maila w zamian za informację gdzie można kupić tą książkę po polsku? Po angielsku nagranie Don'a Leslie'go jest tak kapitalne żę nie ma sensu nawet próbowac... :)

demo094 | 2017-05-03
Przeczytana: 03 maja 2017

Każdego kto jest otwarty na wszelkiego rodzaju wiedzę dotyczącą władzy a na dodatek do świata podchodzi z dystansem książka nie będzie niczym szokującym. Będzie raczej dokumentacją myśli i wniosków które od dawna miał.

Książkę czyta się lekko. Można z niej wynieść wiele wiedzy, ale trzeba ją stosować ostrożnie, w końcu chodzi o coś tak delikatnego jak władza.

Osobiście formuła i styl pisania autora bardzo mi się spodobały, książkę mogę polecić ale nie jako prezent dla bliskiego. Raczej prezent dla Siebie.

Werifestae | 2016-06-22
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Jest rewelacyjnie napisana, przyznaję - jasno, klarownie i interesująco. Czyta się szybkim tempem i nie sposób się nudzić. Zawiera pełno przykładów z historii i wnioski z nich płynące są inteligentne. Jest to jednak pozycja do granic możliwości socjopatyczna, promująca postawę makiaweliczną. Rady w niej zawarte są może i efektywne, ale jedynie na krótką metę i łudzi się każdy, kto uważa że będzie po ich stosowaniu wiódł szczęśliwsze życie.

Szczerze życzę każdemu kto chce przeczytać / już przeczytał tą książkę, by nią zainspirowany wciągnął się w poważne studiowanie historii. Wtedy sam(a) zobaczy, że ludzie stosujący opisane w książce chwyty nie cieszyli się ani spokojem wewnętrznym, ani prawdziwą miłością, ani nawet trwałą władzą. Życie wszystko reguluje i nie sposób wyjść poza jego zasady - jeśli krzywdzisz innych dla własnego zysku, nie zaznasz ani szczęścia, ani spokoju, ani faktycznego sukcesu.

Piszę o tym, ponieważ jest to niesamowicie istotna lekcja, której nauczyłam się...

Krzysztof | 2015-10-15

Przeczytałem ją gdy byłem totalnym żółtodziobem i dopiero co dostałem swoją pierwszą pracę. Myślałem, że jestem mądrzejszy - bo czytam tego typu rzeczy.
Dzisiaj wstyd mi się do takich książek przyznać. Pełna obślizgłej i obrzydliwej manipulacji pozycja, która - na dłuższą metę - na pewno przyniesie więcej szkód nie pożytku. Można przeczytać raczej jako ciekawostkę, bo autor rzeczywiście się napracował.

Joker | 2016-03-05

Jest to zdolność A do wywierania pożądanych zmian w B, niezależnie od woli tego drugiego.
Tak klasycznie pojęcie władzy opisał Max Weber. Piękne, prawda?

Piękne, wręcz boskie. Ale jak do tego dojść? Do tej boskości, gdzie mieści się wszystko o czym marzymy? "48 praw władzy". Tak tu znajdziemy rozwiązania. Podane kawa na ławę. Jak uchronić się przed zazdrością i co najważniejsze wykorzystać ją do swoich celów. Wróg musi zostać zniszczony, doszczętnie. Żadnej litości. Nie ma wyboru. Jak pozwolisz mu się regenerować, tak czy inaczej wbije ci nóż w plecy. Wystarczy pamiętać o zasadzie, że tylko martwi nie strzelają.

Nie masz wroga? Lepiej go znajdź. Jest bardziej lojalny niż przyjaciel. A z tym to trzeba ostrożnie.

Komig | 2016-10-30
Przeczytana: 30 października 2016

Książka zawiera bardzo dużo ciekawych wskazówek dotyczących metod manipulacji, które można wykorzystać np. w pracy. Jak dla mnie bardzo dobra lektura.

Książkę oceniam na 5

Fitzroy | 2016-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2016

Książka bardzo wartościowa i przystępnie napisana. Mam tylko spore zastrzeżenia do polskiego wydania, które jest mocno okrojone w porównaniu z wersją np. anglojęzyczną (oryginał ma ponad 600 stron, polskie wydanie tylko 160). W polskim wydaniu brakuje większości przedstawionych przez autora przykładów historycznych, opisujących dane zagadnienie.

zetens | 2014-06-13
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Machiavelli i jemu podobni pokazuja jak sie przeslizgiwac niczym wąż po władzę. Dworskie zagrywki niczym z Gry o tron kiedy sie podlizac a kiedy zejsc z drogi. Troche przewodnik manipulacji, aczkolwiek wielkiego szalu nie ma