48 praw władzy. Jak wykorzystać manipulację do osiągnięcia przewagi

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
poradniki

Trzy tysiące lat historii władzy skondensowanych w surowej esencji czterdziestu ośmiu praw. Synteza filozofii Machiavellego, Sun-Tsu, Carla von Clausewitza i innych wielkich myślicieli. Nie pokazuj, że jesteś lepszy od szefa, Ukrywaj swoje zamiary, Całkowicie zgnieć swojego wroga. Czy nam się to podoba, czy nie, każde z tych praw znajduje zastosowanie w życiu. Poparte taktykami królowej Elżbiety I, Henry ego Kissingera, czy innych wpływowych postaci lub ofiar władzy, zafascynują każdego kto jest zainteresowany przejmowaniem kontroli.

Wisienka | 2018-09-03
Przeczytana: 03 września 2018

Książka pełna porad, jak kłamać, kopać dołki, bezwzględnie eliminować z gry, wszystkich jak leci, po kolei. Jak widzieć wszędzie podstęp i myśleć wyłącznie kategoriami, każdy przeciw mnie. Jak nabyć i utrzymać na stałym poziomie odpowiednie dawki jadu, zawiści i może nawet paranoi. Jak stracić przyjaciół i szacunek do samego siebie. Wyłącznie po to by sięgnąć po władzę- "48 praw". Autor podpiera się historią wielkich tego świata, interpretuje fakty jak mu się zamarzy, oczywiście ma prawo. To ja dodam tylko "kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie".

Empek | 2013-05-21

Jeśli jesteś osobą cyniczną z bardzo elastyczną moralnością przy czym zmagasz się o władze i wpływy jest to książka cudownie prosta i dobitna. W organizacji gdzie panuje duch przyjaźni albo jeśli etyka ważna, to raczej można przeczytać w celu uświadomienia jak mogą postępować przebiegłe szumowiny. Lecz jeśli pragniesz stanąć na piedestale lub wygryźć przeciwników zyskasz 48 prostych rad jak manipulować, sterować wizerunkiem, umacniać pozycje i niszczyć wrogów.

Jakub | 2018-08-05
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 05 sierpnia 2018

Obszerne omówienie reguł sformułowanych i stosowanych przez ludzi u władzy aż od zarania dziejów, po historię nowożytną.

Osobiście zachwycił mnie ogrom (bardzo przystępnie opisanych) przykładów historycznego przestrzegania, bądź też jego braku, wyżej wspomnianych zasad. Mamy tu, między innymi: Cyrusa, Kleopatrę, Cezara, Michała Anioła, Medyceuszy, Machiavelliego oczywiście, Napoleona, Talleyranda, Bismarcka, Mao Zedonga i wielu, wielu, wielu (!) innych. Prawdziwy przekrój przez historię ludzkości. Poza epizodami z życia takich doskonałości w książce znajduje się jeszcze masa krótkich przypowieści, baśni, a także cytatów ilustrujących tytułowe prawa władzy przywołane na początkach rozdziałów.

Publikacja z jednej strony niesamowicie interesująca, a z drugiej po prostu, tak najzwyczajniej w świecie przydatna. Choć jej lektura może okazać się bolesna dla idealistów i ludzi, którzy wciąż wierzą w świętego Mikołaja. Ale jak najbardziej polecam zainteresowanym historią, psychologią, no...

arturs | 2019-04-26

Ów książkę można traktować jako poradnik złego człowieka lub wybiórczo interpretować ją po swojemu w "dobrych" celach. Tak też ja uczyniłem.

Forma lektury jest krótka i na temat. Składa się ona z 48 rozdziałów które autor nazwał prawami władzy. Dużą zaletą takiej formy literackiej jest prosta zawartość rozdziałów w postaci tezy, wyjaśnienia i podsumowania.

Nie zgadzam się z większością opinii na temat tej książki jakoby nawoływała do nienawiści i do złego postępowania. Wręcz przeciwnie. Dlaczego ?

Po pierwsze i najważniejsze książka nie mówi czytelnikowi, że ma być złym człowiekiem. Książka opisuje prawa jakie rządzą się światem. W jakimś stopniu oczywiście i nie zawsze. Ale jednak. Możemy taki "świat" znaleźć w pracy, czy w domu. Pokazuje jakie zachowania do czego mogą prowadzić. Najwięcej jest porad co zrobić żeby osiągnąć jakiś cel. O tym jest książka.

Po drugie książka pokazując takie celowe ludzkie zachowania chroni i wyczula czytelnika na niebezpieczeństwa w jego życiu....

mylewicz | 2014-08-31

Książka ta powinna znajdować się w kategorii: erotyczne:) Minus dla polskiego wydawcy za zmanipulowanie wydania i dodanie głupiego podtytułu, którego nie ma w oryginale. Jak już, to powinien on brzmieć: "Jak wykorzystać inteligencję, dyscyplinę i samokontrolę do osiągnięcia przewagi." Nagram audiobooka dla tej książki i prześlę pierwsze rozdziały/potem link do całej książki na maila w zamian za informację gdzie można kupić tą książkę po polsku? Po angielsku nagranie Don'a Leslie'go jest tak kapitalne żę nie ma sensu nawet próbowac... :)

Krzysztof | 2015-10-15

Przeczytałem ją gdy byłem totalnym żółtodziobem i dopiero co dostałem swoją pierwszą pracę. Myślałem, że jestem mądrzejszy - bo czytam tego typu rzeczy.
Dzisiaj wstyd mi się do takich książek przyznać. Pełna obślizgłej i obrzydliwej manipulacji pozycja, która - na dłuższą metę - na pewno przyniesie więcej szkód nie pożytku. Można przeczytać raczej jako ciekawostkę, bo autor rzeczywiście się napracował.

Werifestae | 2016-06-22
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Jest rewelacyjnie napisana, przyznaję - jasno, klarownie i interesująco. Czyta się szybkim tempem i nie sposób się nudzić. Zawiera pełno przykładów z historii i wnioski z nich płynące są inteligentne. Jest to jednak pozycja do granic możliwości socjopatyczna, promująca postawę makiaweliczną. Rady w niej zawarte są może i efektywne, ale jedynie na krótką metę i łudzi się każdy, kto uważa że będzie po ich stosowaniu wiódł szczęśliwsze życie.

Szczerze życzę każdemu kto chce przeczytać / już przeczytał tą książkę, by nią zainspirowany wciągnął się w poważne studiowanie historii. Wtedy sam(a) zobaczy, że ludzie stosujący opisane w książce chwyty nie cieszyli się ani spokojem wewnętrznym, ani prawdziwą miłością, ani nawet trwałą władzą. Życie wszystko reguluje i nie sposób wyjść poza jego zasady - jeśli krzywdzisz innych dla własnego zysku, nie zaznasz ani szczęścia, ani spokoju, ani faktycznego sukcesu.

Piszę o tym, ponieważ jest to niesamowicie istotna lekcja, której nauczyłam się...

demo094 | 2017-05-03
Przeczytana: 03 maja 2017

Każdego kto jest otwarty na wszelkiego rodzaju wiedzę dotyczącą władzy a na dodatek do świata podchodzi z dystansem książka nie będzie niczym szokującym. Będzie raczej dokumentacją myśli i wniosków które od dawna miał.

Książkę czyta się lekko. Można z niej wynieść wiele wiedzy, ale trzeba ją stosować ostrożnie, w końcu chodzi o coś tak delikatnego jak władza.

Osobiście formuła i styl pisania autora bardzo mi się spodobały, książkę mogę polecić ale nie jako prezent dla bliskiego. Raczej prezent dla Siebie.

Anterth | 2018-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2018

48 praw władzy - prędzej 48 sposobów na depresję i wzmożenie własnej nienawiści do świata. Ktokolwiek planuje zastosować się do tych pseudo porad jest stracony, a jego podejrzliwość uniemożliwi normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Z pewnością takie nastawienie do świata nie pomoże w odnoszeniu sukcesu. Autor powinien się zastanowić co jest priorytetem w życiu osób niebędących socjopatami. Plusem książki są jedynie krótkie cytaty i wstawki historyczne. Cała reszta to strata czasu i pieniędzy. 2,5/10.

Ann1ee | 2019-04-25
Na półkach: 2019, Poradniki, Przeczytane
Przeczytana: 25 kwietnia 2019

Książka zła nie jest, a to że ciężko zgodzić się z jej kontrowersyjną treścią... no cóż, by się z nią utożsamiać trzeba być wyjątkowo cyniczną i pozbawioną uczuć osobom. Doszłam do 36 prawa i miałam dość. Jeśli faktycznie tak wygląda świat, w którym żyjemy i stosunki międzyludzkie, to jestem przerażona.