48 praw władzy. Jak wykorzystać manipulację do osiągnięcia przewagi

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
poradniki

Trzy tysiące lat historii władzy skondensowanych w surowej esencji czterdziestu ośmiu praw. Synteza filozofii Machiavellego, Sun-Tsu, Carla von Clausewitza i innych wielkich myślicieli. Nie pokazuj, że jesteś lepszy od szefa, Ukrywaj swoje zamiary, Całkowicie zgnieć swojego wroga. Czy nam się to podoba, czy nie, każde z tych praw znajduje zastosowanie w życiu. Poparte taktykami królowej Elżbiety I, Henry ego Kissingera, czy innych wpływowych postaci lub ofiar władzy, zafascynują każdego kto jest zainteresowany przejmowaniem kontroli.

Empek | 2013-05-21

Jeśli jesteś osobą cyniczną z bardzo elastyczną moralnością przy czym zmagasz się o władze i wpływy jest to książka cudownie prosta i dobitna. W organizacji gdzie panuje duch przyjaźni albo jeśli etyka ważna, to raczej można przeczytać w celu uświadomienia jak mogą postępować przebiegłe szumowiny. Lecz jeśli pragniesz stanąć na piedestale lub wygryźć przeciwników zyskasz 48 prostych rad jak manipulować, sterować wizerunkiem, umacniać pozycje i niszczyć wrogów.

mylewicz | 2014-08-31

Książka ta powinna znajdować się w kategorii: erotyczne:) Minus dla polskiego wydawcy za zmanipulowanie wydania i dodanie głupiego podtytułu, którego nie ma w oryginale. Jak już, to powinien on brzmieć: "Jak wykorzystać inteligencję, dyscyplinę i samokontrolę do osiągnięcia przewagi." Nagram audiobooka dla tej książki i prześlę pierwsze rozdziały/potem link do całej książki na maila w zamian za informację gdzie można kupić tą książkę po polsku? Po angielsku nagranie Don'a Leslie'go jest tak kapitalne żę nie ma sensu nawet próbowac... :)

FilleEnRouge | 2016-06-22
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Jest rewelacyjnie napisana, przyznaję - jasno, klarownie i interesująco. Czyta się szybkim tempem i nie sposób się nudzić. Zawiera pełno przykładów z historii i wnioski z nich płynące są inteligentne. Jest to jednak pozycja do granic możliwości socjopatyczna, promująca postawę makiaweliczną. Rady w niej zawarte są może i efektywne, ale jedynie na krótką metę i łudzi się każdy, kto uważa że będzie po ich stosowaniu wiódł szczęśliwsze życie.

Szczerze życzę każdemu kto chce przeczytać / już przeczytał tą książkę, by nią zainspirowany wciągnął się w poważne studiowanie historii. Wtedy sam(a) zobaczy, że ludzie stosujący opisane w książce chwyty nie cieszyli się ani spokojem wewnętrznym, ani prawdziwą miłością, ani nawet trwałą władzą. Życie wszystko reguluje i nie sposób wyjść poza jego zasady - jeśli krzywdzisz innych dla własnego zysku, nie zaznasz ani szczęścia, ani spokoju, ani faktycznego sukcesu.

Piszę o tym, ponieważ jest to niesamowicie istotna lekcja, której nauczyłam się...

Krzysztof | 2015-10-15

Przeczytałem ją gdy byłem totalnym żółtodziobem i dopiero co dostałem swoją pierwszą pracę. Myślałem, że jestem mądrzejszy - bo czytam tego typu rzeczy.
Dzisiaj wstyd mi się do takich książek przyznać. Pełna obślizgłej i obrzydliwej manipulacji pozycja, która - na dłuższą metę - na pewno przyniesie więcej szkód nie pożytku. Można przeczytać raczej jako ciekawostkę, bo autor rzeczywiście się napracował.

Komig | 2016-10-30
Przeczytana: 30 października 2016

Książka zawiera bardzo dużo ciekawych wskazówek dotyczących metod manipulacji, które można wykorzystać np. w pracy. Jak dla mnie bardzo dobra lektura.

Książkę oceniam na 5

Fitzroy | 2016-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2016

Książka bardzo wartościowa i przystępnie napisana. Mam tylko spore zastrzeżenia do polskiego wydania, które jest mocno okrojone w porównaniu z wersją np. anglojęzyczną (oryginał ma ponad 600 stron, polskie wydanie tylko 160). W polskim wydaniu brakuje większości przedstawionych przez autora przykładów historycznych, opisujących dane zagadnienie.

zetens | 2014-06-13
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Machiavelli i jemu podobni pokazuja jak sie przeslizgiwac niczym wąż po władzę. Dworskie zagrywki niczym z Gry o tron kiedy sie podlizac a kiedy zejsc z drogi. Troche przewodnik manipulacji, aczkolwiek wielkiego szalu nie ma

Czytelniczka | 2016-11-06

48 Praw Władzy to lektura intrygująca, jednak nie da się ukryć, że dość powierzchowna. Stanowi bardziej esencję, skondensowane wnioski kogoś, kto zna historię i uczy się na błędach. Brak przykładów, praktycznych wskazówek, ale za to wiele jest abstrakcyjnych i filozoficznych odniesień. Biorąc pod uwagę treść, może to jednak lepiej.
Inną rzeczą jest swoisty idealizm jaki przedstawia książka, bo wszystkich tych praw raczej nie da się zastosować. Kto jednak się zdecyduje i zrobi to głupio może ponieść bolesne konsekwencje. Kto sięga po tę pozycję w nadziei, że stanie się geniuszem zła, bardzo się rozczaruje. Jeśli jednak ktoś jest ciekaw psychologicznych sztuczek, możliwości wykorzystania inteligencji do wpływania na otoczenie etc. na pewno dowie się czegoś ciekawego.
Pozycja na pewno motywuje do zwrócenia większej uwagi na swoje zachowanie oraz otoczenie, na to w jaki sposób kształtują się stosunki władzy, układy towarzyskie oraz to jak człowiek sam się rysuje przed innymi. Zarówno...

Joker | 2016-03-05

Jest to zdolność A do wywierania pożądanych zmian w B, niezależnie od woli tego drugiego.
Tak klasycznie pojęcie władzy opisał Max Weber. Piękne, prawda?

Piękne, wręcz boskie. Ale jak do tego dojść? Do tej boskości, gdzie mieści się wszystko o czym marzymy? "48 praw władzy". Tak tu znajdziemy rozwiązania. Podane kawa na ławę. Jak uchronić się przed zazdrością i co najważniejsze wykorzystać ją do swoich celów. Wróg musi zostać zniszczony, doszczętnie. Żadnej litości. Nie ma wyboru. Jak pozwolisz mu się regenerować, tak czy inaczej wbije ci nóż w plecy. Wystarczy pamiętać o zasadzie, że tylko martwi nie strzelają.

Nie masz wroga? Lepiej go znajdź. Jest bardziej lojalny niż przyjaciel. A z tym to trzeba ostrożnie.