Prawa ludzkiej natury

Okładka książki Prawa ludzkiej natury Robert Greene
Okładka książki Prawa ludzkiej natury
Robert Greene Wydawnictwo: Sensus nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Laws of Human Nature
Sensus
2020-02-26
2020-02-26
2018-10-23
Leszek Sielicki

To zdecydowanie najlepsza książka na temat tego co kłębi się w głowach ludzi. Dzięki niej również sporo dowiedziałam się o samej sobie (zarówno te dobre rzeczy jak i te paskudne strony które się często wypiera :p ). Podsumowanie? To jedna z najlepszych książek mojego życia i określiłabym ją wręcz istną Biblią wiedzy o człowieku. Czytałam trochę książek psychologicznych ale żadna nie zachwyciła mnie tak jak ta, Robert Greene to nieźle ogarnięty gość. Nie wiem co może się w tej książce nie podobać, jakby ktoś miał jakieś konstruktywne uwagi co do tej książki to chętnie bym się dowiedziała, by... Konstruktywnie się pokłócić XD :D Żarty żartami, a ja polecam ją serdecznie ;)

Książka "Prawa Ludzkiej Natury" autorstwa Roberta Greena to fascynująca podróż przez psychologię ludzkiego zachowania. Green eksploruje tajniki ludzkiej natury, odkrywając prawa i wzorce, które kierują naszymi działaniami. Jego wyważone podejście do analizy ludzkiego charakteru i motywacji przynosi wyjątkowo cenne spojrzenie na to, co nas napędza i kształtuje. Choć niektóre z koncepcji mogą być kontrowersyjne, książka wzbogaca naszą wiedzę na temat samego siebie i otwiera oczy na złożoność ludzkiego umysłu. Bez wątpienia jest to lektura godna uwagi dla każdego zainteresowanego głębszym zrozumieniem ludzkiej psychiki.

Książka to w zasadzie przytaczanie założeń społeczno-psychologicznych (często odczarowywanie mitów) przeplatane z długimi przykładami historycznymi. Jeśli ktoś szuka piguły informacyjnej to nie przebrnie przez te ksiazkę, jednak jeśli lubisz zagłębić się dokładnie w jakiś przykład, poznać dogłębnie historie będzie to świetny wybór. Do każdego założenia autor przytacza jakaś postać historyczną, przedstawia jej życie a na końcu dokonuje analizy z bardziej naukowego punktu widzenia . To długa ksiazka, ale naprawdę satysfakcjonująca

Dużo powierzchownej wiedzy wymieszanej z pop-psychologią w populistycznym sosie pracującym na wysoki wynik w tabelach bestsellerów. Jednak treści jest tyle, że i tak prawie każdy znajdzie tutaj dla siebie coś nowego i ważnego.
Odstręcza jedynie namawianie czytelnika, żeby nowo zdobytą wiedzę wykorzystywał w celu optymalizacji swojej szeroko rozumianej wydajności. No nie jest to dobry, europejski, bezinteresowny humanizm ;)

Olbrzymia dawka wiedzy, ciekawe historie, godna polecenia.

Olbrzymia dawka wiedzy, ciekawe historie, godna polecenia.

Audiobook. Mocarny, ponad 30 godzinny audiobook. To ogromne studium nad ludzką naturą. Autor przeanalizował chyba każdy możliwy aspekt, który składa się na osobowość, czyny i myślenie wraz z naturą ludzi. W książce znajdziemy wiele historycznych przykładów na stawiane przez autora tezy, a każdy możliwy aspekt rozkładany jest niemalże na czynniki pierwsze i zestawiany z tymi postaciami. Niezwykle trudno w tak krótkiej recenzji oddać całość tej książki. Faktem jest, że momentami książka jest nużąca oraz to, że kilkukrotnie mamy analizowaną podobną cechę jak poprzednio. Te wady są jednak w pełni akceptowalne, bowiem książka przekazuje ogrom wiedzy. Mi osobiście poszerzyła horyzonty, nie tylko na temat ludzkiej natury, ale również na temat złożoności człowieka jako takiego. W książce znajdziemy również wątki filozoficzne (ja je akurat lubię),przez co może być ona nieco trudna w odbiorze. Problem stanowi również rozmiar tego audiobooka. Łapałem się na tym, że po 20h ciężko było mi przypomnieć sobie co autor analizował na początku - i tu wychodzi przewaga książek papierowych nad audiobookami.
Reasumując - Prawa ludzkiej natury - to EPIKA. Myślę, że książkę należy polecić każdej osobie, która chce przedzierać się przez meandry ludzkiej natury. Myślę, że spodoba się ona również osobom o naturze analitycznej (sam takową posiadam),bo analiz tu bez liku. Być może dobrym pomysłem byłoby zgłębianie jej nie na raz, ale kilkukrotnie. Polecam ją również osobom głodnym wiedzy historycznej, bo autor całkiem trafnie dobiera przykłady z historii. Myślę, że książka zawiera w pewnym sensie clue rozwoju osobistego. Rozwój osobisty to CIĘŻKA i MOZOLNA praca - dokładnie taka jaka jest ta książka. Jednak przetrwanie tej mordęgi wywrze na pewno niesamowite wrażenie na czytelniku i pozwoli poszerzyć zarówno zakres wiedzy jak i odmianę sposobu myślenia.

Super, git elo

Super, git elo

Bardzo nierówna książka: z jednej strony autor pisze o skomplikowaniu świata, a z drugiej strony to czasem tak upraszcza pod swoją jakąś tezę, że głowa mała.

Już pomijam, że w wielu miejscach jest ze sobą sprzeczna, jak i mało logiczna.

Przereklamowana książka

Już pomijam, że w wielu miejscach jest ze sobą sprzeczna, jak i mało logiczna.

Przereklamowana książka

Zapraszamy do fascynującej podróży po meandrach ludzkiej natury! Książka "Prawa ludzkiej natury" to unikalny przewodnik, który pomoże ci rozszyfrować różnorodne ludzkie zachowania, od tych zwyczajnych po zupełnie destrukcyjne. Czy spotkałeś kiedyś osoby, które wydają się czarujące, ale w rzeczywistości myślą tylko o sobie i szkodzą innym? Czy angażujesz się w projekty, które prowadzą do katastrofy lub zakochujesz się w nieodpowiednich osobach? Ta książka rozjaśni tajemnice ludzkiej natury i pomoże ci uniknąć pułapek, które czyhają na twojej drodze.

Poszczególne rozdziały książki skupiają się na konkretnych aspektach ludzkiej natury, odwołując się do wiedzy z różnych dziedzin, takich jak biologia, psychologia, neurologia, socjologia czy historia. Dowiesz się, jak opanować siebie, oderwać się od własnych emocji i świadomie rozwijać. Książka uwzględnia również myśli wielu filozofów, którzy przez wieki rozważali na temat natury człowieka.

Rozszyfrujemy dla ciebie kody ludzkich zachowań, od tych codziennych po zupełnie nietypowe i autodestrukcyjne. Pokażemy, jak patrzeć za ludzkie maski i odważnie przeciwstawiać się konformizmowi, aby rozwijać swoje wyjątkowe poczucie celu.

Czasami trudno jest zrozumieć, dlaczego ludzie tak się zachowują, jakby działali wbrew swoim interesom. Ta książka odkryje przed tobą tajemnice natury ludzkiej, pomagając ci zrozumieć motywacje i mechanizmy, które kierują ludzkimi działaniami.

Czy jesteś gotowy na odkrywanie fascynujących praw ludzkiej natury? Czy chcesz nauczyć się, jak rozpoznawać maski i przełamywać ograniczenia swojego myślenia? Jeśli tak, to ta książka jest dla ciebie. Odkryj tajemnice ludzkiej natury i zacznij świadomie kształtować swoje życie. #PrawaLudzkiejNatury #OdkryjTajemniceCzłowieka #RozszyfrujKodyZachowań #FascynującaPodróż #OpanujSiebie #RozwijajSwojePotencjały #NaukaIZrozumienie #PatrzPrzezMaski #KonfrontujKonformizm #BądźSobą #PoznajSiebie #ZmieniajŚwiat #ZapraszamyDoCzytania #IntrygującaLektura #RozwójOsobisty #OdkrywanieSamegoSiebie #PrzewodnikPoLudzkiejNaturze #KsiążkaPełnaMądrości #OdkryjPotencjał #SztukaRozumienia #WglądWZachowaniaLudzkie #CzytajIKształtujSiebie #OdkryjSiebie #PodróżDoZrozumienia #WykorzystajSwojąMoc #OpanowanieEmocji #ZachwycSięŻyciem #CzasNaZmiany #BądźEko #KorzystajMądrze #ZdrowyRozsądek #SpokójWewnętrzny #TroskaOPrzyrodę #NowoczesnośćIDobro #ZachowajRównowagę #PamiętajODbądźJedność #ZapraszamyDoCzytania #WiedzaToPotęga #WykorzystajMocWiedzy #ZadbajOSiebieIInnych #Odpowiedzialność #ZapraszamyDoCzytania #RozwijajSwojeEmocje #InspirującaLektura #BądźLepsząWersjąSiebie #OdkryjSiebie #PodróżDoSpokoju #WykorzystajSwojąMoc #ZarządzajSobą #OpanowanieEmocji #ZachwycSięŻyciem #CzasNaZmiany #BądźEko #KorzystajMądrze #ZdrowyRozsądek #SpokójWewnętrzny #TroskaOPrzyrodę #NowoczesnośćIDobro #ZachowajRównowagę #PamiętajODbądźJedność #ZapraszamyDoCzytania #WiedzaToPotęga #WykorzystajMocWiedzy #ZadbajOSiebieIInnych #Odpowiedzialność #ZapraszamyDoCzytania #RozwijajSwojeEmocje #InspirującaLektura #BądźLepsząWersjąSiebie #OdkryjSiebie #PodróżDoSpokoju #WykorzystajSwojąMoc #ZarządzajSobą #OpanowanieEmocji #ZachwycSięŻyciem #CzasNaZmiany

Arcydzieło! Jak inne książki tego autora. Zdecydowanie warta przeczytania.

Arcydzieło! Jak inne książki tego autora. Zdecydowanie warta przeczytania.

• Psychologia
  • Rozwój osobisty
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Prawa ludzkiej natury