Negocjuj jakby od tego zależało twoje życie

Wydawnictwo: MT Biznes
biznes, finanse
ToRn

Były negocjator FBI zdradza techniki negocjacji, które sprawdzają się nawet w najtrudniejszych sytuacjach! Chris Voss wielokrotnie stawał twarzą w twarz z przestępcami, którzy wzięli zakładników. Podczas pełnienia roli głównego negocjatora FBI w międzynarodowych sytuacjach zakładniczych przetestował opisane przez siebie techniki na całym spectrum ludzkich dążeń. Jego książka Negocjuj jakby...

Jego książka Negocjuj jakby od tego zależało twoje życie znakomicie łączy narrację w stylu thrillera z elementami technik negocjacyjnych. Poprowadzi cię do świata negocjacji o wysoką stawkę. Znajdziesz w niej między innymi trzymające
w napięciu zakulisowe relacje z dramatycznych wydarzeń rozgrywających się na opanowanych przez gangi ulicach Haiti czy ze stale komplikującej się sytuacji napadu na bank w Brooklynie.

Chris Voss opisuje umiejętności i strategie negocjacyjne, które pomogły jemu i jego kolegom odnieść sukces
w najtrudniejszych sytuacjach, gdy w grę wchodziło ratowanie ludzkiego życia. Ten światowej klasy negocjator pokazuje, jak korzystać z tych narzędzi w miejscu pracy i w każdej innej dziedzinie życia. Przedstawia dziewięć efektywnych zasad – sprzecznych z intuicją taktyk i strategii – abyś i ty mógł stać się bardziej przekonujący zarówno w życiu zawodowym,
jak i osobistym.

To pasjonująca lektura, pełna rad do natychmiastowego wykorzystania – dla negocjatorów zmagających się
z najtrudniejszymi sytuacjami, lecz także dla osób pragnących lepiej radzić sobie z codziennymi konfliktami w pracy
i w domu.
- Adam Grant, profesor Wharton School of Business, autor książek Buntownicy oraz Dawaj i bierz

Podkreśla znaczenie inteligencji emocjonalnej, lecz nie kosztem mocy niezbędnej do osiągania porozumień. Jest to książka pióra byłego negocjatora FBI – kogoś, kto nie uznawał „nie” za odpowiedź – co czyni ją fascynującą lekturą. Jednocześnie jest to pozycja niezwykle praktyczna. Na jej stronach znajdziesz opis technik, które pomogą ci wynegocjować to, co chcesz.
- Daniel. H. Pink, autor bestsellera Drive. Kompletnie nowe spojrzenie na motywację

Twój biznes – zasadniczo całe twoje życie – sprowadza się do twoich osiągnięć w decydujących rozmowach. Opisane tu narzędzia pozwolą ci uzyskać potrzebną ci przewagę. (…) To lektura obowiązkowa dla moich pracowników, ponieważ sam codziennie korzystam z zawartych w tej książce lekcji i chcę, aby moi ludzie robili to samo.
- Jason McCarthy, dyrektor generalny GORUCK

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl/b2162-negocjuj-jakby-od-teg...(?)

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/b2162-negocjuj-jakby-od-teg...»

Efendi | 2018-09-05
Przeczytana: 22 sierpnia 2018

Bardzo dobra, do bólu konkretna i osadzona praktycznie książka. Voss to negocjator FBI z wieloletnim doświadczeniem, zaś współautor - Tahl Raz - jest dziennikarzem, który, podejrzewam, pomagał ogarnąć materiał od strony językowej i redakcyjnej, co pozycji wyszło tylko na dobre.

Dlaczego nie będąc policyjnym negocjatorem postanowiłem sięgnąć po ten poradnik? Bo negocjacje to rozmowa, praktyczna komunikacja. Często trudna, w warunkach stresu. I tu warto podpatrywać najlepszych, doświadczonych praktyków. To co liczy się dla autora, to tylko sprawdzone, przetestowane "w boju" rozwiązania. Doświadczenie ma duże i ciekawie potrafi o nim opowiadać znajdując frapujące odniesienia z praktyki policyjnej do świata biznesu. Na akademickie rozterki nie ma tu miejsca. I choć autor zna i szanuje klasyczne negocjacje w duchu win-win zwykle zwycięża pragmatyzm i dopasowanie strategi do konkretnej sytuacji, a kompromis nie jest tu złotym cielcem (z 5 zakładników uwolnij 2,5 i wszyscy będziemy...

PołykaczKsiążek | 2019-01-14

Polecana mi kilkukrotnie książka "Negocjuj jakby od tego zależało Twoje życie", trafiła niedawno w moje ręce i z wielkim zaciekawieniem ją przeczytałem. Opisane w niej techniki negocjacyjne zostały wypracowane w FBI na przestrzeni wielu lat. Nie jest to poradnik zawierający jedynie teorię, jakich wiele na rynku. Autor Chris Voss pracował jako negocjator FBI. Brał udział w negocjacjach dotyczących uwolnienia zakładników, żądań okupów czy napadów na banki. Prowadził rozmowy z niebezpiecznymi i nieobliczalnymi ludźmi. Te doświadczenia pozwoliły mu opanować skuteczne strategie negocjacyjne, działające w najtrudniejszych sytuacjach. Stworzył dzięki temu świetną książkę która nie dość, że wciąga, to jeszcze przekazuje konkretną wiedzę i praktyczne zasady którymi należy się kierować w trakcie negocjacji.
Jeżeli chcecie popracować nad swoimi umiejętnościami negocjacyjnymi, albo po prostu dowiedzieć się jak wygląda życie negocjatora FBI, to na prawdę warto. [po namyśle] W zasadzie, polecam...

jestemsobiekasia | 2018-10-21
Przeczytana: październik 2018

Książka o sztuce negocjacji, napisana przez głównego negocjatora FBI, który podczas swojej kariery całkowicie zmienił pojęcie myślenia o sztuce negocjacji. Nie jest to nudna książka dla biznesmenów, jest to książka, która wchodzi w temat głęboko, łącząc ze sobą współczesną wiedzę o psychologii, ekonomii behawioralnej i neuronauce. Książka, która daje konkretne przykłady, precyzyjne rady i wprost pisze jak należy postępować. Przeczytanie jej przyda się każdemu, ponieważ negocjacje to nie tylko rozmowy biznesowe, ale także radzenie sobie w konfliktowych sytuacjach w pracy czy w życiu codziennym, rozmowa z partnerem życiowym, wychowywanie dzieci.

Wyciągnęłam z niej ogrom wiedzy. Do tego jest napisana bardzo przyjemnym językiem, czyli, podsumowując - książka idealna!

Tomasz Pycia | 2019-03-04

Świetna, nie dość że napakowana wiedzą to jeszcze dobrze napisana.

Sengita | 2019-03-22
Przeczytana: styczeń 2019

Czytałam oryginał i język angielski jest tam przystępny, i czyta się gładko. A co z samą treścią? Chris zręcznie buduje ją na sytuacjach z własnego życia zawodowego; coś, co sam przeżył, przetestował i sprawdził, że działa; ale także sytuacje, w których nie wszystko poszło dobrze.
Wg mnie obowiązkowa pozycja. Bo negocjacje to nie tylko negocjowanie uwolnienia zakładników, to coś, czego używamy na co dzień względem dziecka, partnera, współpracowników. Ta książka otwiera oczy - dosłownie - żeby postrzegać innych inaczej, wyjść poza "ja, ja, ja" i zamiast tego spojrzeć oczami kogoś innego.

pkicman | 2018-10-29
Na półkach: 2018, Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 27 października 2018

Tlumaczenie momentami toporne, ale od strony merytorycznej to negocjacyjny 'must-have'.

Piotrek Kołakowski | 2019-03-07
Przeczytana: 07 marca 2019

Świetne kompendium wiedzy o negocjowaniu. Książkę, mimo wielu teoretycznych zagadnień, bardzo dobrze się czyta. Spowodowane jest to głównie odwołaniami do doświadczeń autora z negocjacji w FBI.
Polecamy każdemu!

dziczka | 2018-11-07
Przeczytana: 01 października 2018

Dużo praktycznych rad i przykładów. Aż szkoda że książka nie ma jakiegoś szkolenia po lekturze :)

spudnica | 2017-11-03

Czytałem w wersji angielskiej, mam nadzieję że tłumaczenie nie zepsuło tej książki :)

Schilack | 2019-05-17